Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Archiv aktualit

Dřevostavba roku 2016: Vyberte svého favorita v posledním semifinálovém kole

Tisk

Michal Babor | Pátek, 02. prosinec 2016

obrázek článkuLetošní soutěž Dřevostavba roku se pomalu chýlí ke svému závěru. V posledním vydání časopisu DŘEVO&stavby 6/2016 jsme vám představili další čtyři kandidáty na titul. Vyberte toho, který by měl být podle vás nominován do finálového kola soutěže, a dejte mu svůj hlas. Spolu s dalšími semifinalisty z minulých pěti letošních kol postoupí vítězná dřevostavba do závěrečného finálového hlasování.


Líbil se Vám článek?
 
 

Dřevostavba se třemi P(é) byla postavena za měsíc

Tisk

Dana Jakoubková | Pátek, 02. prosinec 2016

obrázek článkuSeznamte se s vítěznou dřevostavbou třetího semifinálového kola soutěže Dřevostavba roku! Jedná se o montovanou dřevostavbu, jejíž jednotlivé díly – panely jsou vyrobeny v továrně a kompletují se až na staveništi. Vyjma základové desky tak odpadají mokré procesy a stavba je díky tomu jednodušší a rychlejší. Své majitele však přesvědčila především vnitřní dispozicí.


Líbil se Vám článek?
 
 

Proč je sádrokarton ideálním materiálem do dřevostaveb?

Tisk

Redakce | Čtvrtek, 01. prosinec 2016

obrázek článkuKaždý stavebník, který se rozhodne stavět rodinný dům a vybere si dřevostavbu, musí vyřešit, z čeho budou příčky, jakou podobu bude mít podkroví a jak vybuduje kvalitní podlahy. Výjimkou je dřevostavba na klíč, kde všechny tyto starosti odpadají, protože je vyřeší dodavatel dřevostavby. Zdravý interiér, tvarovou dokonalost a jednoduchost montáže v sobě spojují různé druhy sádrokartonových konstrukcí.


Líbil se Vám článek?
 
 

Dřevostavba na kolečkách slouží jako pozorovatelna

Tisk

Michal Babor | Čtvrtek, 01. prosinec 2016

obrázek článkuJak to dopadne, když dáte studentu architektury do ruky kladivo a hrst hřebíků? Překvapivě dobře! Architekti Keith Moskow a Robert Linn letos uspořádali další workshop pro studenty oboru dřevostavby, na kterém vybrané uchazeče provedli všemi fázemi vývoje konkrétního projektu. Zatímco v minulých letech to byl třeba prasečí chlívek, kurník nebo asketická dřevostavba v přírodě, letos studenti tvořili pozorovatelnu – dřevostavbu pro příznivce přírody.


Líbil se Vám článek?
 
 

Nová Zelená úsporám - informace pro veřejnost

Tisk

Dana Jakoubková | Čtvrtek, 01. prosinec 2016

obrázek článkuStátní fond životního prostředí ČR zve všechny zájemce o úsporu energií, zateplení nebo změnu způsobu vytápění v rodinných a bytových domech na semináře o možnosti čerpání podpory z programu Nová zelená úsporám (NZÚ).


Líbil se Vám článek?
 
 

Dřevostavby jsou mimořádně vhodné pro lidi se zdravotními problémy

Tisk

Redakce | Středa, 30. listopad 2016

obrázek článkuRodinným domům, které jsme si zvykli označovat jako dřevostavby nebo montované dřevostavby, člověk sice často nevidí pod kůži, nicméně z velké části jsou složeny ze dřeva. Na jeden rodinný dům s užitnou plochou 140 metrů čtverečních se spotřebuje průměrně 30 metrů krychlových dřeva, nejčastěji smrkového. Tuto matematickou bilanci pak ještě vylepšuje nábytek nebo podlahová krytina, samozřejmě v případě, že jsou vyrobeny z masivního dřeva.


Líbil se Vám článek?
 
 

Maringotka „de luxe“ – minidům s komfortem dřevostavby

Tisk

Dana Jakoubková | Středa, 30. listopad 2016

obrázek článkuMohlo by se zdát, že podlahová plocha menší než třiadvacet metrů čtverečních je pouze pro askety. V tomto případě však nejde o žádnou oběť minimalismu. Cit pro detail a promyšlená koncepce odlišuje tvůrce této ministavby od jiných „talentovaných" a obyvatelům domku poskytuje život s překvapivým komfortem.


Líbil se Vám článek?
 
 

Interiér bytu odhlučnil dřevěným akustickým panelem

Tisk

Michal Babor | Úterý, 29. listopad 2016

obrázek článkuVrstvené masivní dřevo, které se běžně používá ke konstrukci moderních dřevostaveb, lze použít i do zděného domu. Majitelé nového bytu v Ostravě vsadili na výborné vlastnosti dřeva a výrazně zlepšili akustické parametry tradičního panelového bytu. Získali tak dokonalou pohodu a jedinečný přírodní design.


Líbil se Vám článek?
 
 

Domy a projekty: Moderní roubenka

Tisk

DAS | Neděle, 27. listopad 2016

obrázek článkuDvoupatrová roubenka v moderním duchu je navržena z lepených pohledových trámů o rozměru 235 × 235 mm, příčky jsou roubené o tloušťce 114 mm, strop nad přízemím tvoří pohledové masivní trámy 200 × 240 mm zaklopené podlahovou palubkou. Celý krov je z interiéru podkroví pohledový. Do okolní krajiny dům dokonale zapadá a dokresluje jedinečnou scenérii pozdních letních večerů.


Líbil se Vám článek?
 
 

5 tipů, jak zařídit ložnici v dřevostavbě podle feng shui

Tisk

Lucie Němcová | Pondělí, 28. listopad 2016

obrázek článkuLožnice v čele s postelí má ve feng shui zvláštní význam. Jedná se o místo, kde se po celém dni přes noc „nabíjíme". Nedovoluje-li naše ložnice životodárné energii přirozeně plynout, je velmi pravděpodobné, že budeme trpět problémy s nespavostí či s nekvalitním spánkem. Ráno se můžeme cítit unavení a neodpočatí. Velmi senzitivní k vnímání prostoru celkově a tudíž i k nesprávnému umístění ležení jsou děti. Chybný výběr postele spolu s nevhodným uložením v prostoru může u dětí vést k nočním můrám.


Líbil se Vám článek?
 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Partneři projektu

  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner

Reklama