Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Archiv aktualit

Sruby vs. roubenky

Tisk

DAS | Sobota, 17. únor 2018

obrázek článkuMá to uši jako kočka, ale není to kočka... Má to tlapky jako kočka, ale není to... Tohle přirovnání možná není zcela přesné, ale pravdou je, že ač mají sruby a roubenky stejně jako vybrané živočišné druhy mnoho společných znaků, přece jen se v mnohém liší. Jak tedy poznat, o jaký typ dřevostavby jde?


Líbil se Vám článek?
 
 

Pohyblivá dřevostavba ze hry Monopoly: V čem žijí Nomádi 21. století? (video)

Tisk

Dana Jakoubková | Pátek, 16. únor 2018

obrázek článkuJména, která mi proběhla hlavou při pohledu na tenhle domek, jsou veskrze slavná: Mikoláš Aleš, Karel Hynek Mácha nebo Vincent van Gogh. Co jim je společné, jistě víte: jsou to umělci. Jejich výrazová rozdílnost se však v jednom aspektu setkala, když našli inspiraci v potulných cikánech.


Líbil se Vám článek?
 
 

Bydlíte v záplavové zóně? Pořiďte si dřevostavbu na nožičkách

Tisk

Dagmar Šimonová | Středa, 14. únor 2018

obrázek článkuProjekt architektonického ateliéru Mimosa, který se zabýval návrhem domu v záplavovém území Berounky, zůstal nakonec jen na papíře – investor se rozhodl pro výstavbu v jiné lokalitě. Zdařilý návrh byl ale nakonec použit alespoň do soutěže Dřevěný dům, kde ho porota ocenila v kategorii mimořádná odměna.


Líbil se Vám článek?
 
 

Roubenka s nevšedním výhledem (foto videospot)

Tisk

Helena Petáková | Pátek, 17. leden 2014

obrázek článkuVe Štramberku se klukům nehraje lehce fotbal, všechny cesty vedou z kopce, a když nechytí míč, pár desítek metrů se za ním proběhnou! Stejně tak turisté si prohlídku městské památkové rezervace, tvořené z valašských roubených chalup z osmnáctého a devatenáctého století, musí zasloužit. Svůj výstup Moravským Betlém, jak se horské městečko pro svou malebnost nazývá, zpravidla ukončí pod válcovou věží Trúbou, která jako součást zříceniny zdejšího hradu vévodí celému okolí. Z pohodlí terasy své nové roubenky to vše mohou sledovat manželé Jaroslav a Libuše.


Líbil se Vám článek?
 
 

Studentská architektonická soutěž ČOD 2018 je pořádnou výzvou

Tisk

DAS | Středa, 14. únor 2018

obrázek článkuZadání letošní studentské architektonické soutěže Českého ostrovního domu je tentokrát "objemnější", než v předchozích letech; nejedná se o samostatné stavby, ale o soubor pěti objektů s 15 obytnými jednotkami. Nastavit jejich fungování hospodárně a co nejvíce soběstačně bude pro všechny studenty pořádná výzva. Tak to máme rádi.


Líbil se Vám článek?
 
 

Střecha dřevostavby vydrží jeden lidský život

Tisk

Helena Petáková | Pondělí, 12. únor 2018

obrázek článkuŽivotnost u nás běžně používaných krytin je v průměru stejně dlouhá jako lidský život. Realizace nové střechy nebo výměna střešní krytiny na starším objektu nás tak potká většinou jen jednou za život. Nová střecha přitom výrazně ovlivňuje vzhled domu, musí odolat nepříznivým povětrnostním podmínkám, dešti, větru, sněhu, prudkému slunci... a je zároveň i značnou finanční investicí. Jak tedy zodpovědně vybrat krytinu z množství materiálů, tvarů, barev a technologií, které jejich výrobci nabízejí?


Líbil se Vám článek?
 
 

Kevin Flanagan: Dřevo a města budoucnosti

Tisk

Lucie Němcová | Pondělí, 12. únor 2018

obrázek článkuKanadský architekt Kevin Flanagan hledá ve své praxi cesty, jak přispět ke kvalitnímu životu ve městech a jak vytvářet trvale udržitelné a chytré budovy, které zohledňují potřeby místa i otázky ochrany životního prostředí.


Líbil se Vám článek?
 
 

Kermi x-net: systémy plošného vytápění/ chlazení pro použití při novostavbách i rekonstrukcích.

Tisk

Komerční sdělení | Pátek, 16. únor 2018

obrázek článkuSystémy plošného vytápění se stále více osvědčují jak v novostavbách, tak i při rekonstrukcích. Je tomu tak především díky možnosti libovolně naplánovat půdorys, velkoplošnému uvolňování tepla s vysokým podílem sálavého tepla a energeticky efektivnímu provozu – a to zejména v kombinaci s moderními nízkoteplotními systémy, jako jsou tepelná čerpadla nebo solární ohřev.


Líbil se Vám článek?
 
 

Vítězný projekt soutěže Pasivní dům 2017 je spojením kvalitní architektury s pasivním standardem

Tisk

DAS | Pondělí, 12. únor 2018

obrázek článkuTřetí ročník soutěžní přehlídky o nejlepší pasivní dům již zná své vítěze. Všechny oceněné domy jsou úsporné, nezaměnitelné. Jejich stavba nebo rekonstrukce byly promyšlené, proběhly šetrně k přírodě. Dnes tyto budovy podporují zdraví svých obyvatel a šetří jejich peněženky.

 


Líbil se Vám článek?
 
 

Norská dřevostavba pro rybáře dokonale splývá se svým okolím

Tisk

Michal Babor | Pátek, 09. únor 2018

obrázek článkuKdyž si Norové chtějí odpočinout, odjíždějí na Hardanger Fjord. Místo dokonalého úniku nabízí hory zahalené deštěm a mlhou, prudce se svažující do vln pod nimi. Bukolické pobřeží nabízí samotu pro všechny unavené a jeho vody vítají všechny nadšené rybáře. Todd Saunders a Tommie Wilhelmsen se snažili maximálně tuto krajinu respektovat a postavili dřevostavbu, která splývá s nádherným okolím.


Líbil se Vám článek?
 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner