Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Archiv aktualit

11 nejčastějších chyb při zařizování koupelny svépomocí

TiskEmail

Redakce | Čtvrtek, 20. říjen 2016

obrázek článkuVize a sny výrobců koupelnového vybavení prezentovaných každoročně na scénách světového designu se postupně stávají skutečností. Ano, ta místnost, na které donedávna v interiéru vlastně tak moc nezáleželo, najednou nabývá na objemu a stává se čím dál více propracovaným centrem domácí pohody a relaxace. Jak se vyhnout častým chybám a vykouzlit skutečně funkční a krásnou koupelnu?


Líbil se Vám článek?
 
 

Unikátní kniha zasvětí malé děti do moderního bydlení

TiskEmail

DAS | Středa, 19. říjen 2016

obrázek článkuDalší obrázková kniha o tom, jak se staví dům? Při listování novou publikací Centra pasivního domu „Týna a kocour Mikeš staví zdravý a krásný dům" zapomenete na známé obrázky rozrytého staveniště plného bagrů a jeřábů. Tato kniha totiž ještě před tím, než se kopne do země, věnuje velký prostor napínavému světu přípravy a rozhodování před samotnou stavbou. A nejen tím je tato kniha neobyčejná.


Líbil se Vám článek?
 
 

Aktuálně: Konference Dřevostavby v praxi 2016

 
 

Malý, ale šikovný srubový dům

TiskEmail

Helena Petáková | Středa, 19. říjen 2016

obrázek článkuSruby jsme s manželkou začali obdivovat při našich výletech do Skandinávie, kam jsme jezdili hlavně v zimě chytat pstruhy pod ledem zamrzlých jezer. V Severní Americe nás zase lákalo rybařit v indiánských rezervacích. A když nás kamarád, který měl úklidovou firmu ve Vancouveru, vzal do horského městečka Wistleru, kde jeden z domů patří i senátorovi Kalifornie, a viděli jsme, co všechno se dá ze dřeva postavit, nádherné sruby, opravdu paláce na břehu jezera, tak nás to chytlo doopravdy a začali jsme o našem srubu víc přemýšlet. Tam jsem nakreslil jeho první skicu.


Líbil se Vám článek?
 
 

Solární energie v domě – partner k nezaplacení

TiskEmail

Lucie Němcová | Úterý, 18. říjen 2016

obrázek článkuDům pana Jiřího funguje pouze na elektřinu. Využívá systém, který ji vyrábí ze sluneční energie, a přestože stále odebírá také energii ze sítě, jeho náklady jsou skutečně minimální. Pojďme blíže prozkoumat vybavení objektu, které je krůčkem k větší soběstačnosti.


Líbil se Vám článek?
 
 

Stavba srubů a roubenek - masivní dřevo znovu ožívá

TiskEmail

Helena Petáková | Pondělí, 17. říjen 2016

obrázek článkuSrubové stavby jsou jednovrstvé konstrukce složené z kulatých nebo hraněných odkorněných dřevěných klád, které jsou na sebe vodorovně skládány. U srubů jsou v rozích spojeny typickým sedlovým spojem, přes který částečně přečnívají. Právě tento konstrukční detail, který zajišťuje stabilitu a provázání konstrukce celého domu, odlišuje sruby od staveb roubených.


Líbil se Vám článek?
 
 

Designový zahradní domek

TiskEmail

Lucie Němcová | Pátek, 14. říjen 2016

obrázek článkuÚnik do světa klidu a samoty je v dnešní uspěchané době přehlcené informacemi, kde čas běží mnohonásobně rychleji, čím dál vyhledávanějším artiklem. Objekt, který si postavili majitelé víkendového domku v dánském městečku Asserbo, exkurzi z běžné reality umožňuje. Dřevěná buňka posazená do vzrostlé zahrady nabízí soukromí, ticho a poetické obrazy v podobě výhledů do zahrady – ideální podmínky pro ničím nerušenou práci i odpočinek daleko od městského každodenního ruchu.


Líbil se Vám článek?
 
 

Obývací pokoj – inspirace pro dokonalý design

TiskEmail

Dagmar Šimonová | Čtvrtek, 13. říjen 2016

obrázek článkuKaždý metr čtverečný prostoru něco stojí. Stavíme-li nový dům, trávíme hodně času rozmýšlením, jak každý metr využít co nejefektivněji. Největší místností je většinou obývací pokoj, kde spolu členové rodiny tráví nejvíce volného času. Jak tuto reprezentativní a zároveň soukromou místnost co nejlépe zařídit a jak se vyvarovat nejčastějších chyb?


Líbil se Vám článek?
 
 

Jaké jsou výhody dřevostaveb

TiskEmail

Lucie Němcová | Úterý, 11. říjen 2016

obrázek článkuProč vám vlastně tak neúnavně představujeme dřevostavby, jako ty nejlepší stavby pro život? Protože zkrátka mají nesporné výhody, které hrají do karet nejen vám, budoucím majitelům vysněných příbytků, ale celé společnosti a přírodě. Stavět se dřevem zkrátka dává smysl…


Líbil se Vám článek?
 
 

Svépomocná rekonstrukce „šumperáku“ na zdařilou dřevostavbu

TiskEmail

Dana Jakoubková | Středa, 12. říjen 2016

obrázek článkuRodinný dům, který v této redakční návštěvě představíme, je po pravdě dřevostavbou jen zčásti, přesně řečeno z poloviny. Jeho zděná spodní část byla ponechána z původního domu, ve kterém dříve bydleli prarodiče majitelky. Právě jejich přáním bylo, aby si vnučka se svou rodinou dům zvaný šumperák zrekonstruovala a získala tak nový domov v místě, kde odmala trávila svůj volný čas. Přání se jim splnilo.


Líbil se Vám článek?
 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Kterou verzi časopisu preferujete?

86.7 %
13.3 %

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner