Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Archiv aktualit

Znovuzrozený Fénix ze Salajny

Tisk

Dana D. Dankova | Úterý, 17. duben 2018

obrázek článkuČtyři budovy do čtverce, uzavřené samostatné hospodářské usedlosti s polnostmi kolem. Takové statky se stavěly v Bavorsku (francký dvorcový statek) a odtud se vlivem historické provázanosti území přenesly do Čech. Naprostá většina nemovitostí měla německé majitele, po odsunu po druhé světové válce nečekal hospodářství obvykle příjemný osud.


Líbil se Vám článek?
 
 

Jak konstrukční systém dřevostavby ovlivňuje interiér?

Tisk

Redakce | Středa, 03. únor 2016

obrázek článkuDřevostavby jsou stále oblíbenější, i když pro naše krajiny zdaleka zatím ne tak tradiční jako třeba v USA nebo Skandinávii. I čeští stavebníci však u těchto domů začínají oceňovat dřevěnou estetiku a také rychlost výstavby. Pojem dřevostavby je trochu široký, a tak se dnes podíváme, jak se nám různé konstrukční a technologické systémy stavění mohou „propsat“ do interiéru.


Líbil se Vám článek?
 
 

Projekt dřevostavby na víkend: z ateliéru bostonských architektů (foto videospot)

Tisk

DAS | Pondělí, 16. duben 2018

obrázek článkuVe vnitřním „lokti" mysu Cape Cod na severovýchodě USA leží město Orleans, nejvýchodnější sídlo státu Massachusetts, oblíbené a vyhledávané turistické letovisko. Cape Cod patří do oblasti Nové Anglie, kde Britové založili své první kolonie a která se vyznačuje poklidnou atmosférou a příjemnou architekturou, velmi podobnou anglické.


Líbil se Vám článek?
 
 

Jak přistupovat ke stavbě dřevostavby? Ptejte se odborníků a ptejte se včas.

Tisk

DAS | Pondělí, 16. duben 2018

obrázek článkuZáměrem každého stavitele je postavit kvalitní dům s ohledem na vynaložené úsilí a finanční zátěž. Důležitá je příprava projektu, volba typu výstavby a výběr dodavatele...


Líbil se Vám článek?
 
 

Nábytek k dřevostavbě: Teakové dřevo má svou konkurenci

Tisk

Redakce | Čtvrtek, 12. duben 2018

obrázek článkuKdyž se u nás objevil poprvé, byl určen jen pro hrstku vyvolených. Luxusní nábytek, který prý odolá větru, dešti i sněhové peřině, zešedne, ale nerozpadne se – tak se mluvilo o teakovém zahradním nábytku. Na této stručné charakteristice se nic nezměnilo, jen tomuto exotickému dřevu přibyli noví konkurenti – meranti, robinie a další.


Líbil se Vám článek?
 
 

Projekt nízkoenergetické dřevostavby poskytuje domům různé tváře

Tisk

DAS | Středa, 04. duben 2018

obrázek článkuNízkoenergetická dřevostavba Merkur 126 z nabídky společnosti ATRIUM se zdá být podle vizualizace veskrze obyčejným domem. Stačí ale, aby mu majitelé vtiskli určitý punc osobitosti, a nejednou tu máme dům, který zaujme citlivým, jemným a přesto nápaditým a barevným laděním – ať už má na fasádě dřevo, nebo kámen.


Líbil se Vám článek?
 
 

Chystáte se stavět dřevostavbu? Zastavte se na veletrhu DSB!

Tisk

DAS | Čtvrtek, 12. duben 2018

obrázek článkuZájemci o kvalitní dřevostavby by si neměli nechat ujít veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno, který se bude konat od středy 25. do soboty 28. dubna 2018 a který nabídne mimo jiné i ucelenou přehlídku dodavatelů (zhotovitelů) dřevěných montovaných staveb. Nabídku vystavovatelů doplní zajímavý doprovodný program a poradenském centrum Asociace dodavatelů montovaných domů, které se zaměří na všechny otázky související se stavbou a bydlením v moderní dřevostavbě.


Líbil se Vám článek?
 
 

Když se zadaří, tak vznikne dřevostavba jako z pohádky...

Tisk

Dana Jakoubková | Středa, 11. duben 2018

obrázek článkuSkřítkové tesaři vylezte z mechu, chopte se náčiní, postavte střechu. Skřítkové ze skal a skřítkové z lesa – pila ať pracuje, sekera tesá... Že je vám to povědomé? Samozřejmě. Kdo by neznal pohádkový muzikál Ať žijí duchové! s písničkami Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Ústřední píseň filmu ale sedí dokonale i na partu stavitelů, kteří sice neopravili starý hrad, zato rychle a s přehledem postavili domov velké rodině na úpatí brdských lesů.


Líbil se Vám článek?
 
 

Dům roku 2030. Jaký bude?

Tisk

Lucie Němcová | Pondělí, 09. duben 2018

obrázek článkuJak budeme bydlet za dvanáct let? Kam se posune architektura, stavitelství, technologie a možná celá koncepce sídel? Český ostrovní dům vykopl další živé téma k zamyšlení. Své smělé vize a myšlenky sdíleli odborníci z různých směrů a vznikla tak zajímavá mozaika perspektiv – otázka vnitřního prostředí, zacházení s energií, nakládání s vodou a její čištění, inteligentní domácnosti i celkový pohled architektů v souvislostech. Budou další desetiletí patřit soběstačným domům, umělé inteligenci, nebo všechno bude ještě úplně jinak?


Líbil se Vám článek?
 
 

Seriál stavíme dřevostavbu: než začneme stavět

Tisk

Lucie Němcová | Pondělí, 09. duben 2018

obrázek článkuKdyž víme o stavbě domu pramálo, zdá se to být hračka. Máme pocit, že to půjde levně a rychle a podle toho to taky vypadá. Postupně střízlivíme s množstvím detailů, které je třeba zvážit, promyslet nebo které nám mohou v průběhu docela zatopit. S těmi se zpravidla setkáváme až ve chvíli, když už nám skutečně zatápějí. Stavět dům je prostě velká věc. A když se k ní právě tak postavíme, třeba se ten nepředvídatelný, mnohdy stresující proces promění v dobrodružství na cestě za krásnou životní změnou.


Líbil se Vám článek?
 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner