Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Archiv aktualit

Kuchyně pro léto, jak má být

Tisk

Dana D. Dankova | Pátek, 21. červenec 2017

obrázek článkuKe stavbě této letní kuchyně inspirovalo majitele prostředí stavby vlastního srubu. Její vybudování měl v plánu až po dokončení rodinného domu, ovšem vonící čerstvé dřevo a také potřeba každodenního stravování party kamarádů, kteří se na stavbě srubu podíleli (a to ať už pouze ohřátí či příprava jídel přímo na místě), ho inspirovaly a postupně vlastně donutily pustit se do její realizace mnohem dříve.

 
 

OSB desky v jiném světle

Tisk

Lucie Němcová | Čtvrtek, 20. červenec 2017

obrázek článkuZnáte ten moment, kdy změníte úhel pohledu a věci vypadají jinak? Vídáte je obvykle v konstrukci stěn a považujete je za stavební materiál. A nejednou se objeví v interiéru jako rovnocenný partner moderních povrchů. Nesmysl nebo řešení, které má šťávu?


Líbil se Vám článek?
 
 

Dva jako jeden – siamská dvojčata v šumavských hvozdech

Tisk

Dana D. Dankova | Středa, 19. červenec 2017

obrázek článkuV poloroubence pobývají Michaela a Tomáš již rok. Obklopeni šumavskou přírodou a tichem relaxují o víkendech po každotýdenním shonu běžných dní. Dům je rozdělen na dvě téměř identické poloviny. A to nejen z hlediska materiálu a konstrukce, dvojakost je i v dispozicích. Jako siamská dvojčata jsou spojeni dva shodní jedinci - dva vchody do obývacího pokoje s kuchyní a jídelnou, dvě koupelny, dvoje schody, dvakrát dva pokoje v podkroví...


Líbil se Vám článek?
 
 

VELUX představuje unikátní světlík s bezrámovým zaobleným zasklením

Tisk

Komerční sdělení | Úterý, 18. červenec 2017

obrázek článkuSpolečnost VELUX, přední výrobce střešních oken a jejich příslušenství představuje jako první na světě inovativní novinku – světlík se zaobleným zasklením. Atraktivní řešení pro ploché střechy ocení architekti i majitelé domů. Nový světlík se se zaobleným bezrámovým zasklením bude v nabídce v osmi různých velikostech a za dostupnou cenu.


Líbil se Vám článek?
 
 

Dům nezávislý na sítích bude brzy stát v ČR

Tisk

Redakce | Pondělí, 17. červenec 2017

obrázek článkuJe to teprve rok a půl co odstartoval projekt Český ostrovní dům. Díky svému širokému spektru aktivit za tu dobu ovšem stačil vzbudit obrovskou pozornost nejen odborníků, ale i široké veřejnosti. Od velké studentské soutěže, po veřejné workshopy a výstavy, se vše točí kolem tématu soběstačnosti budov a toho, jak nakládat hospodárněji s našimi zdroji. Nyní máme poprvé možnost vidět i návrhy dvou soběstačných staveb, které se v rámci projektu připravují k realizaci na rok 2018, a je to podívaná opravdu nádherná.


Líbil se Vám článek?
 
 

Má to svoje výhody míti chajdu u vody... (foto videospot)

Tisk

Dana Jakoubková | Pátek, 14. červenec 2017

obrázek článku...zpíval Waldemar Matuška před třiceti lety. S ohledem na neustávající zprávy o změně klimatu a stoupání vodní hladiny to ale nebude od věci ani dnes, a už vůbec ne dostačující. Mnohem praktičtější bude postavit si „archu" přímo na vodě. Jeden nikdy neví... A i kdybychom se na předpovídaný „vodní svět" nemuseli adaptovat, už jen proto, že je v létě čím dál větší sucho, je přátelství domu s vodou více než fajnovou alternativou.


Líbil se Vám článek?
 
 

Vítězem třetího kola ankety Dřevostavba roku je beskydská chalupa

Tisk

Jindřiška Kleknerová | Středa, 12. červenec 2017

obrázek článkuPo sečtení hlasů semifinálového kola bylo jasně rozhodnuto, do finále postupuje novodobá chalupa, která byla postavena na krásném místě a poskytuje svým majitelům výjimečně příjemný domov.  Zároveň bylo zahájeno další kolo soutěže a prohlédnout si tak můžete další čtyři nové dřevostavby.


Líbil se Vám článek?
 
 

Srub se znamením lamy

Tisk

Dana D. Dankova | Středa, 12. červenec 2017

obrázek článkuHned při příjezdu nás přivítaly lamy. Sice ne přímo „tváří v tvář", byly za plotem, ale zvědavě natahovaly krky, aby nás viděly co nejlépe. I bližší setkání bylo přátelské, ale to už se na scéně objevil osel Tomáš a žárlivě střežil každý náš pohyb či pohled, všechna pozornost už musela patřit pouze jemu.


Líbil se Vám článek?
 
 

Odstartovalo hlasování o vítěze E.ON Energy Globe. Na hlasující čeká nový automobil

Tisk

DAS | Pondělí, 10. červenec 2017

obrázek článkuV úterý 20. června začal další ročník populární ekologické soutěže E.ON Energy Globe, která každoročně sbírá, hodnotí a oceňuje nejlepší české projekty z oblasti ochrany životního prostředí a úspor energií. Nyní máte možnost hlasovat pro svého favorita a vyhrát mimo jiné i roční zápůjčku automobilu NOVÁ ŠKODA Citigo G-TEC.


Líbil se Vám článek?
 
 

Aktuálně: Časopis DŘEVO&stavby 4/2017 vychází v pátek 14.7. Ochutnávka online již dnes.

 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
 • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Kterou verzi časopisu preferujete?

74.1 %
25.9 %

Soutěže a ankety

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner