Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Odpovědět k Tématu: OK Pyrus - Diskusní fórum Dřevo a Stavby

Vítejte, Host

TÉMA: OK Pyrus

OK Pyrus 15 Kvě 2014 21:47

Dobrý večer,
chtěli bychom výhledově postavit roubenku, máte někdo zkušenosti s brněnskou firmou OK Pyrus?
Děkuji za odpověď.
Peben

Re: OK Pyrus 19 Kvě 2014 07:07

No nevím, ten název ve mě nevzbuzuje dobrý dojem: OK HOŘÍ

Re: OK Pyrus 19 Kvě 2014 07:18

• Martin Chládek
Hlupáčku... Pyrus je latinsky hrušeň, strom s jedním z nejkrásnějších dřev, které tuzemské dřeviny nabízejí

Re: OK Pyrus 19 Kvě 2014 08:08

Chichitráčku... To mi nějak nedává smysl, proč si firma jež dělá dřevostavby (většinou ze smrku, modřínu či borovice) dává do názvu hrušku, když s tím nemá co dělat. Domnívám se, že většina lidí nemá tušení, jak se hrušeň latinsky nazývá-to neberu za hlupáčkování. Avšak většina lidí zná slova, jejichž základem je PYR (oheň, požár atd.) To asi trochu vývojář názvu firmy nedomyslel... Chápu, že je pro dotyčného majitele firmy nesmírně úžasné mít v názvu latinské slovo, ale tím dává najevo svou nadřazenost nad zákazníky. Navíc je to velmi matoucí-viz. základ slova PYR. Nenapadlo by mě, že firma OK Pyrus dělá dřevostavby, spíše že se zabývá problematikou ochrany staveb před požáry.

Re: OK Pyrus 19 Kvě 2014 08:14

• Martin Chládek
Aha... a jak se jmenujete vy? Helmut? To je české jméno? A rozumíte dřevoobráběcím strojům, když Bosch? Trochu tady plácáte nesmysly...

Re: OK Pyrus 19 Kvě 2014 08:37

Ano Helmut-jsem asimilovaný němec. Nejen zmíněným strojům rozumím-je to moje povolání-denní chléb. Formulujte přesně-co považujete za nesmysly?

Re: OK Pyrus 19 Kvě 2014 09:42

• Karel74
Firma OK Pyrus patří v tuzemsku ke špičce. Stavět dřevostavbu právě s ní je sázka na jistotu z hlediska kvality, záruky i zkušeností. Myslím, že se stačí podívat na počet realizací a zeptat se i jiných firem, které jsou v oboru na špici - Haniš, Pacák, Kanadské sruby Tábor, Drevodom Rajec - a ty samy potvrdí, že je to tak. I když jsou konkurenti, dobrou práci uznávají.

Re: OK Pyrus 19 Kvě 2014 12:38

• Martin Chládek
Přesně tak - posuzovat firmu podle toho jak se jmenuje, jak k tomu navádí pan německý Bosch, je stejné jako vybírat si auto podle barvy

Re: OK Pyrus 19 Kvě 2014 12:53

Marketingově je to prostě špatně, název je zavádějící pro nelatinika Auto se vybírá také podle barvy-když mi někdo nabídne dobrou německou káru za hubičku a bude fialová, tak si ji fakt nekoupím:) Asi jste nepochopil námitku a asi vám nic neříká první dojem zákazníka.

Re: OK Pyrus 19 Kvě 2014 20:47

• Petra Nová
Pane Helmute Boschi,na vašem místě bych o prvním dojmu pomlčela. Protože první dojem z Vašeho jména či nicku? Hrůza, odpudivé. Takže vaše rady na toto téma? Jedním slovem nebrat. OK Pyrus je jednička ve stavbě srubových domů a to jméno v oboru něco znamená. O něm asi víte velké tři tečky, tak se navážíte do názvu firmy:)? To je hodněje smutné. Petra

Re: OK Pyrus 20 Kvě 2014 06:45

Tak pozoruji, že zde v CZ se stále najdou lidé, kteřímají vůči už jen německému jménu odpor-zamyslete se nad sebou. Tak se mám přejmenovat na Josef Novák abych se asimiloval na max? Moje váhy o návratu se převažují k západu. Ano, navážím se do něj, neboť je podle mého názoru zavádějící a nesmyslný pro firmu, která dělá srubové domy. A už jen to, že název je latinsky a zavádí k jinému latinskému slovu-základ PYR (hoření, oheň atd.) a tím i zavádí lidi, kteří vidí jen název firmy (neznají ani obor činnosti) a podle něj si firmu logicky sortýrují. Ale vy s panem Chládek asi budete přímo z dotyčné firmy-že? Každý si chrání své a to je logické. Tímto tuto debatu považuji za uzavřenou a i další xenofobní skutečnosti nebudu komentovat.

Re: OK Pyrus 20 Kvě 2014 21:16

Dobrý večer,
tak děkuji za příspěvky, ikdyž se diskuse rozjela na úplně jiné téma, než zněla otázka.
Nám název firmy nevadí, mě osobně spojení s ohněm nenapadlo
Opravdu tu není nikdo, kdo by měl osobní zkušenost s touto firmou?????????

Re: OK Pyrus 20 Dub 2015 17:42

Zkušenosti nemáme, ale když jsme si nechali dělat cenovou nabídku, udělali nám ji zdarma a velmi rychle

Re: OK Pyrus 27 Dub 2015 21:47

Pro zájemce o tuto firmu bych doporučil zajet se podívat na jejich realizace a to přímo k majitelům domů, já sám jsem se byl podívat na "Hanišáky" u Tanvaldu - vstřícná parta a nechali mne se i podívat přímo do útrob právě prováděné stavby, otázky zodpověděli bez problémů.
U OK Pyrusu taktéž nevidím problém

Re: OK Pyrus 20 Led 2017 07:37

• Karel Keller
Pan Ing.Koudelka se svým týmem z firmy OK Pyrus, s.r.o. pro nás projektoval a stavěl poloroubenku z lepených profilů v Černé Hoře u Blanska. Tato rodinná firma si zakládá na poctivé práci. Osobní přístup a rodinné zázemí na nás zapůsobil hned při první schůzce. Vždy nás i s naším čerstvě narozeným miminkem vítali s úsměvem, ikdyž náš drobeček neprožíval tyto návštěvy tak nadšeně jako my rodiče. Moji počáteční nedůvěru (přece jen šlo o náš dům) zahnalo velmi dobré hodnocení na projekt domu od mé známé – projektantky a stavbyvedoucí roubenek v Rakousku. Nespočet úprav projektu dle našich požadavků a následný ch kalkulací dalo nakonec vzniknout krásnému domu. I přesto, že nám projektant firmy OK PYRUS,s.r.o. naprojektoval náš dům, udělal jsem si výběrové řízení na dodavatele stavby sám. Velmi rychle jsem pochopil, že je jen málo firem v České republice, která do staveb dává i kus sebe, a tak jsem se vrátili k OK PYRUS, s.r.o.. Za zmínku stojí preciznost v místech častých tepelných mostů a napojení roubení na zděnou část poloroubenky. Největší strach jsem měl z roubeného štítu, který je často dělaný jako sendvičová stěna. My máme kompletní podkroví z roubení a po roce bydlení v domě a dva roky po postavení roubené části si v domě nic nesedlo, vše je tak jak má.
Rád bych vyzdvihl práci pana Rouse, který mně, laikovi, velmi trpělivě vysvětloval všechny postupy a konzultoval se mnou všechny dokončovací práce,které jsem prováděl svépomocí. Jsem laik, ale po zkušenostech z návštěv v jiných domech vidím, že odvedli vynikající práci. Již rok bydlíme na nové adrese a pořád jsme z domu všichni nadšeni. Děkujeme!
rodina Kellerova

Re: OK Pyrus 21 Dub 2017 15:48

• Ivan Šváb
Pro náš nový srub jsme si vybrali OK Pyrus díky doporučení našeho projektanta, lokální příslušnosti (dům je 40km od Brna) i pro respekt k osobě pana Koudelky vyjádřený konkurenčními firmami, které jsme poptali. Celou stavbu i následné dolaďování detailů provázela velmi kultivovaná komunikace ať ze strany pana Koudelky, tak i od jeho zaměstnanců. A i když se občas vyskytly drobné připomínky k realizaci nějakých detailů nebo k termínům, vždy se k tomu postavili čelem a vyřešili k naší spokojenosti. Vždy jsme se s panem Koudelkou na všem domluvili. Už bydlíme 4 měsíce a nový dům si moc užíváme. Těžko srovnávat s jinými firmami, protože jsme stavěli náš první a poslední dům . Nelze tedy říct, jak by to bylo kdyby..... V porovnání s jinými řemesly, které se podílely na stavbě našeho domu ale "Koudelkovci" patřili k těm nejlepším. Každý to má jinak a hodnotí při výběru svého dodavatele jiné parametry. Měli jsme možnost vybrat jinou firmu s podstatně nižší cenou (v řádech statisíců), ale vybrali jsme OK Pyrus, protože byl pro nás důležitý osobní a slušný přístup pana majitele. Rozhodně nelitujeme a doporučujeme.
Strana:
  • 1 (nejstarší)
Jméno
Téma
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :side: :S :evil: :whistle: :pinch:
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit
E-mail:
Opište prosím
text v závorce:
(64c48fe234)
  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

• Banner

Kterou verzi časopisu preferujete?

74 %