Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Odpovědět k Tématu: Rolety,žaluzie - Diskusní fórum Dřevo a Stavby

Vítejte, Host

TÉMA: Rolety,žaluzie

Rolety,žaluzie 16 Čer 2015 14:44

• Veronikahav
Zdravím, můžete mi prosím poradit ohledně látkových roletách jak fungují atd. ? Ve svém okolí nikoho nemám kdo by měl zkušenosti tak to zkouším přes diskuze.Mám klasické žaluzky,ale ta údržba je šílená,věčně jsou zaprášené,ty látkové mi přijdou jako dobré řešení pro výměnu.Díky moc za info

Re: Rolety,žaluzie 19 Čer 2015 22:15

• Ditulka1
Ahoj,já jsem určitě pro látkové,mohla bych ti poradit dobrou firmu,akorát sídlí v Praze.

Re: Rolety,žaluzie 24 Srp 2015 20:20

• Janulis
ahoj, já jsem také z Prahy:) rozhodla jsem se taky pro látkové, protože ty klasické už mě fakt vytáčejí, hrozně nepraktické, ten prach z tama dostávat je za trest! kamarádka si ty látkové kupovala u mm žaluzie a je s nima fakt spokojená, ale já si radši vybírám z více dodavatelů abych to brala objektivně takže pokud máš tip na další šikovnou firmu, se kterou máš dobrou zkušenost, a o které víš že jsou s nimi i další lidi spokojení, tak šup sem s ním!

Re: Rolety,žaluzie 06 Zář 2015 15:45

• Adel
ahoj, já si myslím že mm žaluzie jsou v pohodě, dělali nám japonskou stěnu, fakt bych se toho nebála. Ono znáš to, člověk vybírá vybírá až přebere.

Re: Rolety,žaluzie 17 Lis 2015 17:33

• Roman Roubek
Dobrý den, je to asi divný že tu píšu, ale jsem trochu na nervy z manžeky!!! Chce do celého baráku nový stínění oken... Vybrala si nějaké MM žaluzie, takže firmu máme, jenže ona se nemůže rozhodnout, jestli chce vertikální žaluzie, nebo jestli chce nějaké japonské stěny... Můžete mi někdo poradit rozumné argumenty co je lepší, ať na ni něco mám když se bude zase ptat co si o tom myslím???!!!

Re: Rolety,žaluzie 31 Led 2016 23:23

Ráda bych Vám napsala své zkušenosti, ale nevím, jestli je to ještě aktuální. Když jsem rekonstruovali asi před 15 lety barák po manželovo rodičích, nechali jsme si osadit okna vertikálními žaluziemi. Teď máme rok japonské stěny a jsou mnohem lepší než vertikální žaluzie. U těch mi lezly na nervy především zvuky, jak do sebe narážely, když se otevřelo okno do průvanu nebo když foukal venku vítr. My si teda vybrali japonské stěny od Isotry a ovládáme je elektricky (máme přesně ty z toho posledního obrázku): www.isotra.cz/japonske-rolety-japonske-zaluzie Snad jsem vám aspoň trochu poradila.

Re: Rolety,žaluzie 23 Čer 2015 17:26

látkové rolety jsou super, máme je v kanceláři

Re: Rolety,žaluzie 24 Čer 2015 19:26

• Milda
Taky jsem pro látkové, ač to nevypadá tak i perfektně zastiňují,údržba je snadná určitě lepší jak klasické žaluzky.

Re: Rolety,žaluzie 27 Čer 2015 09:30

o látkové rolety se nemusí skoro vůbec starat, mají spoustu možností (průsvitné, neprůsvtné, různé barvy a vzory)

Re: Rolety,žaluzie 19 Srp 2015 10:22

Také se mi líbí látkové, nicméně se do nich také práší, jak se tedy udržuje tento typ rolet?

Re: Rolety,žaluzie 20 Srp 2015 08:46

čištění od prachu je možno provést vysavačem na nízký výkon

Re: Rolety,žaluzie 20 Srp 2015 08:48

případně by se dalo je profouknout kompresorem

Re: Rolety,žaluzie 05 Úno 2016 15:41

Také vysavame

Re: Rolety,žaluzie 24 Čec 2015 13:02

• magby
Máme latkové rolety třetím rokem a do teď jsem se o ně nemusela vůbec starat. Máme ty průsvitné, takže my vidíme ven, ale dovnitř vidět není. takže doporučuji.

Re: Rolety,žaluzie 08 Zář 2015 15:19

Kompromis mezi žaluziemi a roletou jsou nyní roletky Den a noc. Je to dvojitá látka, kde se střídají pásy plné látky a síťoviny. Posunem si regulujete buď pás plný + pás průhledný nebo neprůhledné pásy vedle sebe.

Re: Rolety,žaluzie 30 Bře 2016 19:12

• Pavel963
Mrkni tady jak se to dá ještě vylepšit: www.somfy.cz/produkty/okna/exterierove-vertikalni-clony

Re: Rolety,žaluzie 16 Čer 2016 11:55

• AndyK
Látkové rolety používáme ve firmě, konkrétně tyto www.zaluzie24.eu/roleta-verra50-isotra. Jsou účinné a vypadá to moc pěkně, hlavně s tím nejsou žádné problémy.

Takže z mojí zkušenosti - doporučuji

Re: Rolety,žaluzie 16 Čer 2016 15:47

• Ady
Látkové rolety jsou bezva a nabízí je fakt hodně firem...pokud si je chcete kupovat (a to asi platí u všeho) tak si hlavně zjistěte jestli je konkrétní firma v pohodě i po té klientské stránce...Ono totiž obecně kvalita produktů už bývá dost podobná, ale právě skutečnost jestli vám to přijdou namontovat včas, cena odpovídá původně domluvené, a při reklamaci či problémech se s vámi baví a řeší to, je obrovsky přidaná hodnota osobně mám zkušenost co se žaluzií týká jen s mm-žaluziemi a ti jsou za mě dobří, další hodnotit nemůžu..Každopádně když vidím někdy to jednání firem, že jakmile výrobek dodají tím to pro ně končí, i když to třeba namontují blbě, tak se mi zatíná pěst! Ale i takové firmy tu bohužel jsou a pořád fungují

Re: Rolety,žaluzie 08 Srp 2016 10:55

• Daniela68
Za mě mohu doporučit látkové rolety, i když ne všude se hodí (nedají se jednoduše roztáhnout, ale musí se celé vytáhnout nahoru), ale pokud bydlíte ve vyšším patře, tak je to ideální si myslím. Dokonce lze zvolit i s vlastním potiskem, což hned může zútulnit byteček

Re: Rolety,žaluzie 13 Zář 2016 11:31

• Dagmara
Ahoj já osobně bych dnes už volila spíše japonské stěnyjaponské stěny. Jsou nabízeny v mnoha nejrůznějších barvách a vzorech.

Re: Rolety,žaluzie 21 Lis 2016 13:20

• Adla
Dobrý den, jen doplním další pestrou nabídku japonských stěn https://www.zaluzie24.eu/japonske-steny. S přítelem o japonské stěně také uvažujeme, takže se rádi necháme inspirovat

Re: Rolety,žaluzie 21 Bře 2017 19:04

• Monča
Ahojda, teď japonské stěny docela frčí. Já si nechala ušít i do mého domku. Jsou krásné, snadno se udržují a dají se i snadno vyměnit za jiný styl stěny. Inspirovala jsem se tady www.mm-zaluzie.com/zajimavosti/japonske-steny Jsem naprosto spokojená a u kamarádek jsem zabodovala a inspirovala i je.

Re: Rolety,žaluzie 19 Říj 2016 21:14

• November1
Ahoj, také aktuálně řeším toto dilema - rolety či žaluzie. Líbí se mi rolety, které jsou přímo na okně. Zajímalo by mě, jak moc zmenší světlost. Ta horní část musí být namontována před sklem, anebo může být až nad sklem, tj. v horní plastové části?

Re: Rolety,žaluzie 12 Pro 2016 08:40

Osobně si myslím, že hodně záleží na tom, co se vám líbí. Mě osobně se spíše líbí žaluzie a i proto jsme si pořídili vnitřní žaluzie i domů.

Re: Rolety,žaluzie 13 Led 2017 10:18

Hezký den
Látkové žaluzky máme v práci, měli jsme i v minulé.
Po letech jejich kvalita uvadá, ale je jasné, že je důležité chování k nim.
Vypadájí nám z nich spodní lišty a také se utrhla "kuličková spojka"

Re: Rolety,žaluzie 02 Dub 2017 16:27

• Stanislav Král
Už tady někdo psal o pohonu somfy a k tomu pořádně masivní venkovní rolety jsou perfektní volba. Jak z důvodu bezpečnosti tak odhlučnění.

Re: Rolety,žaluzie 03 Dub 2017 11:55

• KK
A k tomu masivní cena..

Re: Rolety,žaluzie 30 Dub 2017 17:24

• Stanislav Král
Souhlas, samozřejmě, že se bavíme o úplně jiných cenách. Nicméně, já mám "jen" jeden domeček, kde mám v plánu žít celý život takže?

Re: Rolety,žaluzie 03 Dub 2017 11:58

Své výhody to určitě má, i praktičnost a hezky vypadají, ale cena myslím, že je velká.
Rozdíl vnitřní látkové a venkovní rozhodně dost velký a musí být také nějaká připravenost na "kastlíky".

Re: Rolety,žaluzie 21 Dub 2017 09:37

Ahoj,
původně jsme také měli žaluzie, ale vyměnili jsme je za látkové rolety. Za nás je to určitě lepší. Roleta se dá pro úklid stáhnout a pak lehce vysát z ní prach. Taky vytváří příjemné pohodlí v interiéru. Nějaké jsou například zde www.zaluzie24.cz/?page_id=327
Strana:
Jméno
Téma
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :side: :S :evil: :whistle: :pinch:
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit
E-mail:
Opište prosím
text v závorce:
(64c48fe234)
  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

• Banner

Kterou verzi časopisu preferujete?

74 %