Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Odpovědět k Tématu: kamna a krby - Diskusní fórum Dřevo a Stavby

Vítejte, Host

TÉMA: kamna a krby

Re: kamna a krby 24 Bře 2014 06:57

Dnes již nemá smysl honit teplou vodu z ohřívačů ze střechy do nějaké nádrže, ale vyjde lépe instalovat fotovoltaiku a tu na přímo píchnout na ohřívací patrony zásobníku (bojleru). Odpadají všemožné rozvody trubek a jejich izolací a expanzní nádrž a čerpadlo apod. drahosti. Doba, kdy fotovoltaika byla drahá-je už naštěstí pryč. Takže zanechte rozumování o solárních panelech na TUV a jděte do přímého ohřívání proudem ze slunce.

Re: kamna a krby 02 Čec 2014 10:30

a jaké je počáteční investice do takového ohřevu solárem ?

Děkuji

Re: kamna a krby 04 Čec 2014 11:59

také by mě zajímaly investiční náklady na fotovoltaiku v porovnání s TUV panely. Mám roubenku s 500L Dražický zásobník a se 160L bojlerem. S 9Kw topnou spirálou. Ohřev je kombinovatelný s elekro a se 14Kw kamny na dřevo, z čehož 9Kw mi jde na ohřev vody v zásobníku a do radiátorů. Pokud někdo umí poradit jak a přibližně za kolik výhodně využít sluneční energii, rád vyslyším moudrých rad.

Re: kamna a krby 04 Čec 2014 13:57

mne odrazují časté požáry

Re: kamna a krby 12 Úno 2015 20:56

Moc se mi líbí kachlová kamna a uvažuji o jejich pořízení. Je mi jasné, že to chce zkušeného mistra kamnáře. Nemáte někdo doporučení na takového odborníka? Děkuji.

Re: kamna a krby 16 Úno 2015 21:41

Krb s vyvodem do patra je super! Mame doma

Re: kamna a krby 16 Dub 2015 12:56

máte prosím někdo zkušenosti a typ na dodavatele či firmu co staví kachlová kamna ve Východních Čechách?

Re: kamna a krby 27 Dub 2015 09:56

ty jsou hezoučké, maličké, ale kouzelné

Re: kamna a krby 27 Dub 2015 09:58

ten můj příspěvek měl být k fotečce kamen, nevím proč mi to skočilo sem, omlouvám se....

Re: kamna a krby 09 Zář 2015 10:16

Tak podle mě nezáleží na tom do čeho ale co. Do dřevo stavby můžete dát i litinová krbová kamna , když na to přijde. Asi bych se zejména díval na krbovou vložku a kvalitu instalace a rozvodů tepla. Neviděl bych v tom problém, že jde o dřevostavbu.

Re: kamna a krby 05 Úno 2016 15:47

Doufala jsem, ze krb bude stačit, bohuzel budeme doplňovat primotopy. Ale zase např. Na temperované super

Re: kamna a krby 28 Čer 2016 12:49

ahoj, možná sis měla pořídit výměník. My používáme krbová kamna s výměníkem a v pohodě s tím vytopíme celý dům. Je pravda, že jsme si ale nechali vše propočítat od topenáře, aby byl výkon dostatečný a nebyl zas zbytečně nadimenzovaný, co taky škodí..

Re: kamna a krby 26 Čer 2017 14:31

• horuzicka
Uvažujeme, že si na chatu pořídíme tyto krbovky - http://www.mujkotel.cz/smartfire-12/smartfire-krbova-kamna-na-pelety-s-vymenikem. Máte někdo zkušenosti? Jak s krbovkami, tak s firmou? Díky

Re: kamna a krby 27 Zář 2017 11:40

Ahoj, tak se zeptám i tady...
má někdo zkušenosti s kotlem Dakon dor: tady pro info jsem ho našel: https://eshop.panfitinka.cz/p/dakon-dor-f-135-kw-s-dochlazovaci-smyckou

Mám možnost ho pořídit za levno od kolegy, ale nechci kupovat zajíce v pytli.
Díky předem
Poslední Úprava: 27 Zář 2017 11:42 od Mara.kara. Důvod: omylem jsem zmáčkl enter pro nový řádek, ale příspěvek se odeslal...

Re: kamna a krby 27 Říj 2017 13:45

• Linda 585
Dobrý den, mám jen obecný dotaz... Na co se zaměřit při výběru krbové vložky? A dále, jaký je rozdíl mezi teplovzdušným a teplovodním krbem?

Re: kamna a krby 27 Říj 2017 13:59

• P.Pavel
K vaší otázce rozdíl mezi teplovodním a teplovzdušným krbem je v tom, že teplovodním topíte přes výměník (do vody) a radiátory rozvádíte teplo po celém barákukde máte rozvody radiátorů. Teplovzdušný většinou průduchy jen do patra nebo ventilátory tam kde máte teplovzdušné rozvody. Preferuji teplovodní a zaměřit se především na výron v Kwh krbové vložky do vody a ven v případě teplovodního nebo výkon v KWh do vzduchu. Každý topeenář musí spočítat dle tepelných ztrát domu.

Re: kamna a krby 08 Lis 2017 12:44

• Kerol
Lidi, našla jsem kamna, která splňují podmínky pro dotace. Navzdory haldě přehledných tabulek jsem byla stále na vážkách které. Nakonec to u mě vyhrály tyto krbová kamna na pelety
Co si o nich myslíte? Nebo mám jít do něčeho jiného? Potřebuji hlavně, aby byly hodně výkonné

Re: kamna a krby 03 Pro 2017 11:01

• Honza639
Dobrý den, rozhodl jsem se, že ve své novostavbě nechám udělat i krb, nechtěl jsem to kvůli nepořádku při přikládání, ale pak jsem si říkal, že na podzimní večery to nemusí být úplně špatné, poradíte mi vhodnou krbovou vložku do domu o 180 m2?

Re: kamna a krby 04 Pro 2017 14:16

• Danysek
Zkuste se podívat na teplovzdušné krbové vložky na www.krby-bef.cz/, já ji mám a je velice kvalitní, hlavně má koženou ručku, díky které je přikládání pohodlnější, protože nepálí

Re: kamna a krby 06 Pro 2017 19:54

• Limecek
A máte tam klasický šamot? nebo ten jejich nový materiál Carcon?

Re: kamna a krby 07 Pro 2017 09:48

• Danysek
Carcon, já myslím, že oni tak už nic jiného nedávají, je to jejich patent, který má teda fakt o hodně lepší vlastnosti, než šamot
Strana:
Jméno
Téma
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :side: :S :evil: :whistle: :pinch:
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit
E-mail:
Opište prosím
text v závorce:
(ef8005a0e0)

Partneři projektu

• Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner