Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Odpovědět k Tématu: Kamna v dřevostavbě - Diskusní fórum Dřevo a Stavby

Vítejte, Host

TÉMA: Kamna v dřevostavbě

Kamna v dřevostavbě 04 Lis 2011 18:32

• Honza
Mám patrovou dřevostavbu (celkem 128m2) vytápěnou elektrokotlem (6kW) připojeným na radiátory. Chtěli bychom si pořídit ještě teplovzdušná kamna s vnějším přisáváním. Rád bych se s poradil s někým, kdo má podobně velký dům a přitápí si kamny. Chtěl bych vědět jak velký výkon Vaše kamna mají, jaký typ používáte, čím topíte (dřevo / brikety). Prostě praktické zkušenosti... Děkuji za Vaše názory, rady a tipy.

Re: Kamna v dřevostavbě 13 Led 2012 23:26

my máme norská kamna Jotul, nominální výkon je cca 5kw, celolitinová...topíme lisovanými briketami nebo dřevem...během chviličky vytopí hravě celý dům i patro, za mě tato značka velmi dobrá volba! doporučujeme...

Re: Kamna v dřevostavbě 04 Čec 2012 12:41

• Peta12
Dobrý den,
také by mě zajímalo jestli jde dát krb do dřevostavby. Dlouho jsem nad tím uvažoval a pořád nevím. Sice jsem už posílal požadavek na poptávkový systém, ale pořád mi ještě neodpověděli. TAk nevíte někdo?

www.aaapoptavka.cz/poptavky/4-drevo.html

Re: Kamna v dřevostavbě 04 Čec 2012 13:38

souhlasím, máme také Jotul model F3 a naprostá spokojenost a navíc zatím bydlíme ve starém zděném domě. Dělám projekt na dřevostavbu a taky tam chci kamna téže značky.

Re: Kamna v dřevostavbě 09 Čec 2012 15:06

• Stanislav Hajdušek
Vážení přátelé,
s ohledem na vaši diskuzi pořízení teplovzdušných krbových kamen a to do jakékoliv stavby si dovoluji reagovat a zaslat několik svých postřehů nejen z dlouhodobého pobytu v Norsku, ale i prodeje krbových kamen značky JOTUL, která již více než 150 let hřeje po většinou dřevodomy v celé Skandinávii.
V prvé řadě instalace teplovzdušných krbových kamen je naprosto správné rozhodnutí neboť tím získáte nezávislý zdroj tepla v případě, že vám vypnou proud nebo odpojí plyn.
Velkou výhodou je i zatopení v období jaro/ podzim,
V dalším případě výrazně snížíte náklady na topení, pokud nebudete líní alespoň dvakrát v týdnu zatopit.
V místnosti, kde budou kamna topit, což je většinou obývací pokoj, který dnes v moderně řešených bytech je součástí jídelny a kuchyně získáte neskutečně příjemný pocit hřejivého tepla a pohled na plápolající ohěň ve spojitosti s dobrým vínem má také své kouzlo.
Dřevostavby se obecně velmi rychle vytopí, ale nemají velkou schopnost akumulace, proto, pokud zatopíte v krbových kamnech, získáte teplo velmi rychle.
Pokud volíte krbová kamna Jotul, díky velké hmotnosti a materiálu litina, ze kterého jsou jotulky vyrobeny, získáte teplo které dokáže sálat až 8 hodin. Vše je závislé na kvalitě dřeva, jeho suchosti a také tahu komína. Nevýhodou přitápění krbovými kamny je vyšší prašnost neboť dřevo musíte do místnosti nanosit a také při manipulaci s ohněm se jistá část prachových částic dostane do místnosti. Nicméně to je jen jedna, jedinná kaňka na jinak skvělém systému získáni tepla do vašeho domečku.
Krbová kamna JOTUL F 3TD nebo F 3CB - jeden z nejprodávanějších krbových kamen na trhu obecně. Mimo velmi příjemného designu, mají odpovídající výkon od 2 do 6kW a vytopí až 90m2 místnost. Krbová kamna F 3CB mají tzv. dvojí spalování označené CB - clean burn (čisté spalování) docílíte jej ve chvíli, kdy jsou kamna rozhořená a naložená dřevem. Zavřete nebo jen přivřete všechny přívody vzduchu a v zadní čísti se započne spontánně přisávat vzduch do topeniště. Předehřátý vzduch pak fouká přes trysky do spalovacího prostoru, kde dopaluje jedovaté splodiny a prachové částice. Krbová kamna spalují jakékoliv dřevo vyjma dřevotřísky nebo barveného dřeva, které kamna zanášejí a vypouští do ovzduší jedovaté splodiny. Ideální dřevo je dub, buk, bříza nebo ovocné stromy proschlé minimálně 2 roky na suchém větraném místě. Lisované brikety obzvláště z tvrdého dřeva jim také moc chutnají.
Hodně příjemných chvil s krbovými kamny ver vaší dřevostavbě vám přeje Standa Hajdušek

Re: Kamna v dřevostavbě 19 Úno 2014 08:58

Děkuji za vyčerpávající info, mále malou dřevostavbu, takže sháníme kamna do 4 kW.

Re: Kamna v dřevostavbě 18 Led 2017 10:36

• Jan58
Zdravím, co se týče firmy Jotul, tak tu schvaluji! Topíme briketami, ale někdy i dřevem. Máme KAMNA F 375 CB .
Naše dřevostavba má okolo 100m2, natopeno je rychle a taky to dlouho vydrží, zkrátka značka Jotul je spolehlivá!

Re: Kamna v dřevostavbě 05 Úno 2017 14:22

• keška
Mame dřevostavbu a taky hledame vhodna kamna.Mame v merku Jotul 105, ale ted vahame, zda nekoupit radeji třeba romotopy s akumulacní vložkou.Ma někdo zkušenost prosim?Děkuji.

Re: Kamna v dřevostavbě 02 Říj 2017 14:25

• Jakub82
Máme krbová kamna Baltik z Baumaxu. Má to kolem 5kW a topíme dřevem. Za nás velká spokojenost, protože se nám baráček vždycky velice rychle vytopí a nemusíme tak používat elektriku.

Re: Kamna v dřevostavbě 04 Led 2018 23:46

• Macik
Jaká krbová vložka je nejkvalitnější?

Re: Kamna v dřevostavbě 07 Led 2018 20:40

• Rimla
Já mám nově zbudovanou teplovodní krbovou vložku od www.krby-bef.cz/cz/katalog-produktu/krbove-vlozky-teplovodni je fakt parádní, a hlavně má koženou kličku, která nepálí

Re: Kamna v dřevostavbě 08 Led 2018 01:43

• Macik
Kolik to vyšlo taková krbová vložka, to asi není nic levného co?

Re: Kamna v dřevostavbě 16 Led 2018 00:06

• Rimla
Není to nejlevnější, ale je to podle toho jakou vložku si vyberete, ale zase když to chcete pořádně, tak to je dobrá volba

Re: Kamna v dřevostavbě 31 Led 2018 19:33

• Chrudoš
Podle mě jsou kamna dobrá volba, my je máme, akorát tedy bydlíme v cihlovém domku o dispozici 5+kk.. když zatopíme, tak se v pohodě vytopí celý barák.. mají cca 5 kW. Většinou topíme dřevem a někdy tam přihazujeme i topné brikety, když je někde vychytáme v akci. Zrovna od zítra je mají v Penny marketu.. na leták když tak můžete mrknout tady.
Strana:
  • 1 (nejstarší)
Jméno
Téma
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :side: :S :evil: :whistle: :pinch:
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit
E-mail:
Opište prosím
text v závorce:
(62e6ee3c8b)
Spočítejte prosím
tento příklad:
+ 9 + [nula] =

Partneři projektu

• Banner
  • Banner