Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Odpovědět k Tématu: Tepelné čerpadlo - Diskusní fórum Dřevo a Stavby

Vítejte, Host

TÉMA: Tepelné čerpadlo

Re: Tepelné čerpadlo 17 Bře 2017 23:41

• Týnamachova
Dobrý den, Hanka má pravdu. Také jsme sháněli nové čerpadlo a nevěděli od jaké firmy ho pořídit. Pak jsme se ale rozhodli pro firmu www.cerpadlabezstarosti.cz. Všem mohu jen doporučit.

Re: Tepelné čerpadlo 15 Zář 2017 13:03

• P.H.
No ono není čerpadlo jako čerpadlo. Tohle je trochu OT

Re: Tepelné čerpadlo 01 Čec 2017 14:19

• Robert Houbička
Pěkný den, pokud byste ho potřeboval na ohřev vody v bazénu, tak mám skvělou zkušenost s čerpadlem od firmy Albixon. Dokupoval jsem si ho u nich dodatečně, asi rok potom, co nám dělali bazén, a s funkčností jsem velmi spokojen. Pro více info můžete mrknout sem . Robert

Re: Tepelné čerpadlo 25 Srp 2017 14:56

• Tamara
Dobrý den, pokud se v tepelných čerpadlech moc nevyznáte, zkuste mrknout na tyto stránky. Četla jsem tam článek o tom, jak odhalit nepoctivého prodejce. Někdo by totiž snadno mohl využít vaší neznalosti, a pak by to čerpadlo už tak výhodné nebylo.

Re: Tepelné čerpadlo 15 Zář 2017 13:17

• P.H.
Asi už pro vás neaktuální, ale třeba pro ostatní.
TĆ voda/země ať už jde o zemní kolektor či vrt mají ujednodušeně řečeno lepší účinnost než systém vzduch/voda. Mají však taky podstatné ALE, a to v obou případech vyšší pořizovací náklady, u vrtu mohou být dle podmínek i násobné a dále nejsou realizovatlené všude.
Shrnuto:
V/V
- nejhorší účinnost (ale u kvalitních stále dostatečná pro rel. levný provoz)
- pro někoho může být problém hluk (hlavně u méně kvalitních zařízení a při omezených možnostech instalace venkovní jednotky)
+ nejnižší pořizovací náklady
+ lze instalovat téměř všude
+ rychlá a jednoduchá instalace (lze klidně i za jeden den)

Z/V kolektor
- nutné vhodné podloží
- nutná dostatečná plocha pozemku
- omezení pro další vužití pozemku
- vyšší pořizovací náklady oproti v/v
- náročnější na instalaci (v podstatě vhodný jen pro novostavby s dostatečným pozemkem, na kterém zatím nic není)
+ vyšší účinnost než v/v
+ využitelné částečně i tam kde v/v naráží na limity
+ nepotřebuje povolení k instalaci

Z/V vrt
- vysoké pořizovací náklady
- nutné vhodné podloží
- nutné povolení úřadů
- delší doba instalace
+ asi nejlepší účinnost
+ neomezuje další využití pozemku nebo minimálně
+ teoreticky nejdelší životnost

U nás je dle mého názoru ve většině případů nejvýhodnější variantou systém V/V. Osobně pak preferuji řešení které nabízí např. Zubadan, ale to je odvislé od konkrétních podmínek a na delší debatu.

Re: Tepelné čerpadlo 19 Zář 2017 19:36

• Helena0987
Zdravím, doporučuji mrknout sem. Je tam článek s názvem Co vám nepoctivý prodejce tepelných čerpadel neřekne, tak si říkám, že by se mohl hodit

Re: Tepelné čerpadlo 27 Zář 2017 11:54

Ahoj, proč doporučujete zem/voda? Kvůli návratnosti?

Re: Tepelné čerpadlo 04 Lis 2017 08:26

• UL
Dobrý den, sousedi vám to nezávidí,To si o sobě hodně myslíte. Náš soused nam dal čerpadlo 15 m ložnici. Vloni ho měl stát u svého domu ale rušilo ho, Tak to vyřešil tímto způsobem, věřte mi , že už 14 dní nespím. Hlučnost je silná a nesnesitelná, Nemá potřebu to řešit. Já jsem od 4 hodin vzhůru a oni si v klidu spí, 8, 24 hodin. Fakt miluji čerpadla voda vzduch.

Re: Tepelné čerpadlo 01 Úno 2018 12:27

• Attek@seznam.cz
kurna to musí být pořádný šmejd to jeho čerpadlo...
...máme ted nové ( značku záměrně nejmenuji ) ...a již 10m od není slyšitelné....tento týden měřeno akreditovanou laboratoří pro kolaudaci...ani nebylo třeba vypínat pro rozdílové měření, neboť okolní vesnické ruchy jsou hlučnější....sousedi ani neví, že nám již 3 měsíce běží...

Re: Tepelné čerpadlo 15 Pro 2017 17:04

Hezký den,
ono nelze říci, že některé je horší. Oba typy fungují na podobném principu, stejně tak i pořizovací náklady jsou výrazně nižší v porovnání se systémy voda/voda, země/voda. TČ vzduch/voda s jednou vnitřní jednotkou jsou lepší pro vytápění menších prostor, jelikož vnitřní jednotka vytápí především místnost, ve které je umístěna. Jakmile však nasadíte více jednotek, teplo se v pohodě dostane i do dalších místností přes zavřené dveře. Výhodou je určitě také levnější a nenáročnější instalace, jednotku navíc můžete umístit prakticky kamkoliv, třeba i na střechu. TČ vzduch/voda se dá v pohodě kombinovat se stávajícím topným systémem. Oproti tomu TČ vzduch/vzduch je zase schopné v létě i chladit. Pokud ale bydlíte v horské oblasti, spotřeba energie může být vyšší. Záleží také na preferencích. Suprově popsané výhody obou principů najdete zde: www.tramontaklima.cz/tepelna-cerpadla/
My od této firmy TČ máme a zatím si nemůžeme na nic stěžovat.
Poslední Úprava: 15 Pro 2017 17:07 od boyou.

Re: Tepelné čerpadlo 21 Pro 2017 19:37

Díky moc za odpověď. Pokud tomu tedy dobře rozumím tak pro náš malý dům by bylo nejvhodnější tepelné čerpadlo vzduch/voda. Díval jsem se na tuhle značku https://eshop.panfitinka.cz/vzduch-voda-pro-topeni-a-ohrev-vody JAk se ale zorientovat v těch různých výkonech? A jak je to s tou hlučností? Fakt to tak hlučí? To mě docela dostalo...

Re: Tepelné čerpadlo 01 Úno 2018 06:10

• TRAMONTA KLIMA
Dobrý den,

Tepelné čerpadlo země voda má samozřejmě lepší účinnost při teplotách -10 a větších, ale je potřeba si uvědomit, kolik takových dnů v zimě je. Nebál bych se ani systému vzduch voda. V současné době tato tepelná čerpadla dosahují velmi dobrých hodnot COP ( topných faktorů) a hlavně investice do nich je poloviční a náročnost instalace daleko menší. S pozdravem Karel Víšek TRAMONTA KLIMA

Re: Tepelné čerpadlo 01 Úno 2018 12:58

• attek@seznam.cz
vzduchové čerpadlo od kvalitního výrobce se již dnes výkonově vyrovná kvalitnímu zemnímu, většinou má jen ( neznatelně ) vyšší spotřebu...
teploty vzduchu ? umí hluboko pod bod mrazu...a jak iž bylo psáno. Kolik takových dní v roce je ?
...máme kvalitní vzduchové, a náklady na vytápění se v zimních měsících pohybují kolem 900 kč...krbová kamna jsme tuto zimu ještě nepoužili...

Re: Tepelné čerpadlo 13 Bře 2018 10:44

• Ondra32
Nevím jesli tepelné čerpadlo ale abych ušetřil tak jsem si jednoduše pořídil biokrb, zaprvé o tom píšou na internetu (viz www.levnekrby.cz/zajimavosti/krby-do-nizkoenergetickeho-domu-aneb-jak-setrime-za-vytapeni/) a za druhé mi to poradili i v obchodě. Myslím že kdo chce ušetřit a nepotřebuje hodně tepla tak je pro ně ideální variantou biokrb.
Strana:
Jméno
Téma
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :side: :S :evil: :whistle: :pinch:
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit
E-mail:
Opište prosím
text v závorce:
(e6267681c8)
Spočítejte prosím
tento příklad:
+ 6 + [pět] =

Partneři projektu

• Banner
  • Banner