Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Odpovědět k Tématu: Jakou izolaci - Diskusní fórum Dřevo a Stavby

Vítejte, Host

TÉMA: Jakou izolaci

Jakou izolaci 23 Kvě 2012 22:36

• Zdeněk
Mohl by někdo ze své zkušenosti poradit, jakou izolaci do sloupkové konstrukce? Váhám mezi isoverem a knaufem ekose. Děkuji. Z.

Re: Jakou izolaci 26 Kvě 2012 11:35

Dobrý den, taktéž vybíráme izolaci do sloupkové konstrukce a zatím jsme spíše pro Isover. Mohu potvrdit z praxe spokojenost s materiálem a ze zkušeností osobních i spolehlivost. Co se týká dodání, práce s vatou, ... Jen ještě zvažujeme jaký konkrétní produkt. Nejvíce vyzkoušený máme Orsik, ale přemýšlíme i nad jinými od Isoveru. Dále budeme od Isoveru dost pravděpodobně používat i izolace do podlah.

Re: Jakou izolaci 26 Kvě 2012 11:45

• Zdeněk
Děkuji Vám za názor. Nám je ale asi bližší asi ecose, protože je přece jen k přírodě šetrnější a když stavím dřevostavbu, chci zdravé bydlení. A jak jsem zjištoval, asi blíž k přírodě je ten knaufácký materiál než isover. Nebo se pletu?

Re: Jakou izolaci 26 Kvě 2012 11:56

Asi zřejmě máte pravdu s tím Knaufem, nemám na 100%nastudováno. Já úplně zapomněla, že Orsik zvažujeme dát pouze z venkovní strany a směrem dovnitř do stavby jsme rozhodnuti pro konopnou izolaci. Již jsme viděli na vlastní oči v praxi. A co se týká práce s ní, tak je to dost rozdíl.
Samozřejmě bychom nejradši dali pouze konopnou, ale cenově je to zatím dost náročné, tudíž jsem se rozhodli pro tuto kombinaci.

Re: Jakou izolaci 26 Kvě 2012 23:52

• Zdeněk
S tím konopím máte naprostou pravdu. To bychom chtěli, ale ta cena je opravdu vysoká. I když na druhou stranu - na svém zdraví by asi člověk šetřit neměl. Jenže při ceně domu je to ne nezanedbatelná položka. . Děkujeme za názor!

Re: Jakou izolaci 31 Kvě 2012 19:22

Máte někdo zkušenosti s PU pěnovou stříkanou izolací? Známej mě přesvědčoval, že je to výborné řešení, že to odolává vlhkosti a je to rychlé a poslal mně tento odkaz: www.chytrapena.cz/tepelna-izolace/ -že tahle je, co se týče technických vlastností nejlepší. I když tam píšou, že je to i ekologická izolace tak mě to zatím moc nepřesvědčilo - především nevím, jestli to stojí za tu vyšší cenu. Na druhou stranu se mi líbí stálost a snadné řešení detailů. Napište prosím nějaké plusy a mínusy. Díky

Re: Jakou izolaci 09 Srp 2012 16:36

• Jan Hura
dobrý den,

sám jsem majitelem chytré izolace Icynene ve své stavbě a nemohu si na nic stěžovat. Oproti klasické izolaci - vatě se Icynene opravdu dostane všude, do každé sebemenší skuliny a krásně přílne k podkladu.
Jediné "zdánlivé mínus" je vyšší cena, ale za několik let se vyrovná vatě a za další roky bude ve výsledku levnějiší než vata, ktrou budete muset měnit. aplikovala mi to firma Liko-S ze Slavkova u Brna. Akce na jeden den.

Re: Jakou izolaci 10 Srp 2012 08:19

• Tonda
Dobrá reklama:)

Re: Jakou izolaci 29 Říj 2016 17:48

• Karel65415
Reklama? Ani mi nepřijde. Jen chtěl předat pozitivní zkušenost. Já jsem se např. jeho názor bral v potaz, a také proto jsem do této firmy šel, když jsme stavili sklad pro firmu. LIKO-S, nebo-li mojehala.cz je opravdovou špičkou na trhu, pořád vyvíjí nějaké nové, ekologické technologie a to, že tato firma byla vyhlášena rodinnou firmou roku 2014 mluví za vše.

Re: Jakou izolaci 18 Zář 2012 10:46

• PeNo
Taky o ní teď uvažuju. Mě na to navedl kamarád stavař, se kterým jsem zateplení konzultoval. Že si nechal zateplovat střechu. Říkal, že je to rychlovka a za ty prachy to stojí. No uvidíme. Jak jste se nakonec rozhodl vy? Kdyžtak napište zkušenosti s firmou a Chytrou pěnou. Díky

Re: Jakou izolaci 31 Říj 2012 15:48

PeNo napsal:
Taky o ní teď uvažuju. Mě na to navedl kamarád stavař, se kterým jsem zateplení konzultoval. Že si nechal zateplovat střechu. Říkal, že je to rychlovka a za ty prachy to stojí. No uvidíme. Jak jste se nakonec rozhodl vy? Kdyžtak napište zkušenosti s firmou a Chytrou pěnou. Díky

No nechali jsme si to udělat. Uvidíme v zimě, jak se to projeví na topení. A s firmou žádné problémy nebyly.

Re: Jakou izolaci 08 Led 2013 14:06

• PeNo
Díky za odpověď. Já jsem do toho šel nakonec taky A mám s Chytrou pěnou stejně pozitivní zkušenost jako vy.

Re: Jakou izolaci 05 Úno 2013 15:35

Doporučuju se zajet podívat na některou z jejich skutečných realizací. Dozvíte se co budete chtít, podíváte se jak to probíhá a "seznámíte" se s lidmi, kteří za tím vším stojí. Zkušenost k nezplacení - zadarmo:)

www.chytrapena.cz/prave-realizujeme/

Re: Jakou izolaci 10 Srp 2012 11:08

Izolací je spousta-proběhl o nich seriál v D&S - teď bude v čísle 5 foukané dřevní vlákno. Co potřebujete izolovat?

Re: Jakou izolaci 19 Zář 2012 19:44

Nevím jakou zvolit izolaci, ale pokud byste potřebovali pomoci s výběrem kvalitního stavebního nářadí a strojů, neváhejte zavítat na web : http://strojenaradi.cz, kde si jistě každý vybere.

Re: Jakou izolaci 19 Zář 2012 20:01

Váš příspěvek porušuje pravidla diskuze našeho webu, poprosím Vás o neporušování. Děkuji za pochopení. Pravidla jsou k nahlédnutí.

Re: Jakou izolaci 23 Dub 2013 08:39

• Pavel25689
Pro zateplení domu, jsem si vybral Climatizer Plus. Budu zateplovat už starší domek a nechci, aby mi ho někdo boural. Teplená izolace se nafoukává. Chtěl jsem se ještě, ale pozeptat jaké máte zkušenosti s únikem tepla po zateplení domu touto izolací?
climatizer.cz/clanek/zobrazit/foukana-izolace-pro-zatepleni-domu-moznosti-pouziti

Re: Jakou izolaci 24 Dub 2013 11:51

Únik izolantem závisí především na zvolené tloušťce. Pokud budete zateplovat pouze stropy či šikminy střechy-výsledná úspora bude jistá, ale ne taková, jako když by se navrhla a provedla skladba svislé obálky tak, aby se vytvořil rošt zaklopený např. OSB a ten se zafoukal. Dům je třeba řešit komplexně. Čím nižší objemová hmotnost-tím horší tepel/izo/vlastnosti. Když zateplíte stěny, stropy a šikminy, tak nezapomeňte zateplit základy XPS deskami-tepelný most od základů je velkým problémem a navíc by mohlo docházet v inkriminovaném místě ke kondenzacím a plísním nové izolace! S tímto se "vezou" i nová okna, nové vytápění ...
Tento typ izolantu je dobrý a především ekologický (ekonomická stránka aplikace je věc jiná). Proveďte bilanci, jestli vložená investice je návratná v horizontu, pokud máte tzv keš, je situace dobrá, pokud budete brát úvěr, připočtěte si vícenáklady-poté proveďte opět bilanci, zda "to má cenu". Přeji úspěšné zateplování a lepší komfort bydlení (teplé stěny).

Re: Jakou izolaci 18 Úno 2014 23:15

• boss 2
Mohl by někdo poradit? Mám starší dům, plechovou střechu, pod ní prkna pak půda, ale ta je cca 3metry ze dvou stran skoro nepřístupná (doslova tak metr se lze doplazit po břiše). A Nastává mě problém na půdě e částečně dřevěná podlaha na trámech. Dutina mezi dřevěnou podlahou a stropem je prázdná - tudíž izolace tepelná je 0!
Rozhoduju se mezi stříkanou a foukanou izolací do podlahy na půdě mezi trámy. Ale netuším vůbec co je lepší! Jestli také u nějaké z těchto izolací je potřeba dát tu folii (to by byl asi problém, protože se do stran asi nikdo s folií nedostane!
Jestli mátě někdo zkušenost , prosím o radu!
(vatu a polistiren a jiné pevné materiály jsem zavrhl z důvodu nepřístupnosti)!

Re: Jakou izolaci 19 Úno 2014 07:02

Jako ideál je nafoukání izolantu z drceného papíru či dřevěného vlákna - hadice se dostane daleko a dokonale vyplní všechny dutiny. Ale ten navrchu by možná dělal problémy s kondenzací... Zkuste kontaktovat nějakou firmu co zafoukává tyto izolanty a ať se dojedou prvně podívat. Na pěnu zapomeňte-jsou to sajrajty...proč asi dotyčný pracovník má "atombordel"?

Re: Jakou izolaci 02 Čec 2014 13:57

.Dobrý den, reaguji na Výše uvedené příspěvky ohledně takzvané " chytré pěny " , z výše uvedených, kdo si nechal toto realizovat...jaký je cca pořizovací rozdíl oproti dnes standardní izolaci ( polystyren , izover..) ???

Děkuji

Re: Jakou izolaci 15 Dub 2015 08:39

můžete někdo poradit s izolací roubenky (materiál cedr)? uvažovali jsme o ovčí vlně, ale po negativních zkušenostech ostatních s moly jsme z toho sešli...polystyren nám přijde trochu barbarský do ,,přírodního", tak zvažujeme technické konopí, máte někdo zkušenost?

Re: Jakou izolaci 03 Led 2016 12:11

• Pavel K.
Já osobně můžu rozhodně doporučit dřevovlákno. Jedná se o přírodní materiál, který v zimě chrání před mrazem a v létě naopak před letním přehříváním. Deskami máme zateplenou střechu a jsme moc spokojení. Objednávali jsme na www.pavatex-eshop.cz

Re: Jakou izolaci 14 Zář 2016 19:35

• laco
Dobry den postavyl som drevenú búdku stlpová konstrukcia kazdích 60 cm stlp chcel by som dávat sklenú vatu medzi stlpmi najlepsia by bola rolovaná vata. Mohli by ste povedat konkrétny typ vati co by som mohol davat. Aby mi to casom ne sadalo. Dakujem

Re: Jakou izolaci 27 Bře 2017 22:57

• vendandrlu@post.cz
Dobrý den.
Sleduji diskuze na tomto webu a dovolím si nabídnout zbylou tepelnou izolaci Steico Therm tl. 10 cm z mého RD. Desky o rozměru 1350x600 mm, odolná proti stlačení. Použití na izolaci střech, stěn i podlah. Vhodná i pod plovoucí podlahy nebo beton. Celkem na prodej 7 palet (22 desek/paleta) + 40 samostatných desek, tj. cca 160 m2. Prodávám, za co jsem koupil -konečná cena za 1m2 je 400 Kč. Při rychlém jednání dohoda na slevě možná. Materiál je ve skladu v malé obci u Litomyšle. Zbylo ze stavby nízkoenergetického domu. Dopravu mohu zajistit.
Pěkný den.
Venda
tel. 736226278

Re: Jakou izolaci 18 Zář 2017 20:29

• Roman009
Zdravím, my máme foukanou izolaci a jsme spokojení, v zimě máme doma hezky teplo a létě se nám tu zase drží dlouho chládek. Dost nám to snížilo náklady na topení, takže bych rozhodně neměnil.

Re: Jakou izolaci 09 Bře 2018 17:42

• StandaS
Zdravím, u nás nakonec taky vyhrála foukaná tepelná izolace, a to hlavně kvůli nižším počátečním nákladům, rychlejší realizaci a také kvůli tomu, že je bezodpadová. Máme ji od podzimu a musím říct, že oproti loňské zimě byl rozdíl opravdu znát, takže rád doporučím.
Strana:
  • 1 (nejstarší)
Jméno
Téma
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :side: :S :evil: :whistle: :pinch:
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit
E-mail:
Opište prosím
text v závorce:
(e6267681c8)
Spočítejte prosím
tento příklad:
+ 8 + [nula] =

Partneři projektu

• Banner
  • Banner