Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Podlahy

Tisk
Trend na rok 2012: <small>Recyklovaný vzhled</small>

Trend na rok 2012: Recyklovaný vzhled

Helena Petáková | Pondělí, 19. březen 2012 |

Opotřebované dřevěné podlahy s prasklinami, stopami po červotočích a hřebících jsou opět v módě. Recyklovaný tzv. vintage vzhled je v nábytkářském a podlahovém průmyslu velice populární. Quick-Step drží krok s letošním trendem a to jak u laminátových, tak parketových podlah.

Praskliny a díry po dřevokazném hmyzu dodávají prknům vysoce autentický vzhled. Různé úrovně lesku naznačují větší hloubku a reliéf, což zase zdůrazňuje krásnou strukturu a přívětivé teplo dřeva. Imitace dokonale napodobují staré lakované podlahy, jejichž lak byl za dlouhá léta používání obroušen. Jsou to skvostné podlahy vhodné pro venkovské domy i pro industriální interiéry.

Módní jsou i stopy po pile

U312 resize resizeUE1493.1Takto upravená podlaha má přirozený vzhled a je ideální do klasických i moderních interiérů. Z tohoto důvodu firma Quick-Step vyvinula technologii, která realisticky napodobuje přirozenou pestrost tvarů a hloubek zářezů. S designem prken navíc dokonale ladí hmatatelné křížové zářezy. Jelikož zářezy jsou dole ostřejší a nahoře zaoblenější, je podlaha velmi příjemná pro chůzi.

 Dobrým tipem je opakované použití stejného materiálu

UVG1392 resize resizePoužitím stejných materiálů v různých místnostech dodáme svému domovu pocit jednoty a většího prostoru. Přestože doma nemáme otevřenou kuchyň, snadno můžeme laminátovou či parketovou podlahu, kterou máme v obývacím pokoji, rozšířit až sem. Naopak položením odlišné podlahy úmyslně vyznačíme konkrétní oblasti, jako je televizní kout nebo místo k posezení.

Také schody můžeme osadit parketami nebo laminátem shodným s tím, jaký máte v předsíni. Jde o cenově dostupné a rychlé vylepšení prostoru pro schodiště a předsíň.

Laminátové podlahové materiály se dokážou tvářit přesvědčivě i v domech z masivního dřeva

UFW 1541 detail recyklovany dub resize resizeNapříklad dezén recyklovaný dub zmate i skutečného znalce. Dokonale se hodí i do klasických interiérů, kde krása dřeva připomíná staré časy a zintenzivňuje pocit autenticity cihel a dubových trámů. Bílá patina zjemňuje drsný vzhled, zatímco různé úrovně leUW 1541 recyklovany dub resize resizesku vyvolávají pocit vizuálního reliéfu. Dojem pevnosti zajišťuje atraktivní kontrast také s čistými liniemi současné architektury, nábytku a stylů.

Quick-Step laminátové podlahy dobře odolávají vlhkosti a skvrnám a snadno se čistí. Lakované parketové podlahy Quick-Step jsou také vysoce odolné proti poškrábání a opotřebení a nabízejí zvýšenou ochranu proti vodě a chemickým produktům v domácnosti.

Jste zvědaví na to, jak bude vypadat podlaha Quick-Step ve vašem interiéru?

QSM031 resize resizeUE1387.1 kopieJaká podlaha je do vašeho interiéru ta nejlepší - světlá či tmavá, s většími či menšími prkny, se spoji či bez? Pomocí aktualizovaného rádce Flooradvisor můžeme nyní položit podlahu Quick-Step do svého vlastního interiéru digitálně, takže přesně uvidíme, jak bude podlaha u nás doma vypadat.

 

PhDr. Helena Petáková

Vaše komentáře (4)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Podlahy a povrchy”

 • Dřevomateriály v interiéru: Jedinečnost masivu

  Dřevomateriály v interiéru: Jedinečnost masivu

  Ať už na podlaze, oknech, dveřích, nábytku nebo dekoracích, spolu se dřevem přinášíme do interiéru kus přírody. Můžeme mu vtisknout rétoriku, jež lahodí našemu stylu – syrovou a…

 • Masivní dřevěná dáma mezi podlahami

  Masivní dřevěná dáma mezi podlahami

  Mít doma pod ploskami nohou přírodní voňavé dřevo je lákavé. Není však dřevěná podlaha jako dřevěná podlaha. My se dnes podíváme na tu ryzí, z poctivých velkých vyfrézovaných…

 • Syndrom chladné podlahy - nemoc současných novostaveb

  Syndrom chladné podlahy - nemoc současných novostaveb

  Dnešní novostavby jsou řešeny jako energeticky úsporné domy. To však nezaručuje, že v nich bude snadné dosáhnout stálé tepelné pohody, naopak, vytvořit opravdu dokonalý stav je…

 • Dřevostavby a centrální vysavač

  Dřevostavby a centrální vysavač

  Dřevostavby jsou hitem současnosti a právem si zaslouží prvotřídní vybavení. Centrální vysavače mezi ně nepochybně patří.

Více článků »

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner