Tisk

FAQ - NÍZKOENERGETICKÉ DOMY

Administrator | Středa, 19. březen 2008 |

Přidat na Seznam.cz

Jaký je rozdíl mezi pasivními a nízkoenergetickými domy?

Norma ČSN 73 0540 dělí budovy s nízkou energetickou náročností obecně na domy nízkoenergetické a pasivní. Hraniční hodnotou pro nízkoenergetický dům je v České republice 50 kWh/(m2a), například v Německu je za nízkoenergetický považován již dům na úrovni 70 kWh/(m2a), avšak je zde také požadavek aby tohoto standardu dosáhla každá novostavba.

Za jak dlouho se vrátí investice do nízkoenergetického domu?

Nízkoenergetický rodinný dům lze podle odborníků postavit asi o 6-10 % dráž než běžný dům. Díky úsporám tepla se ale vyšší investice u novostavby vrátí údajně už za 7-8let!

Co všechno „umí" nízkoenergetický dům v oblasti hospodaření s energií?

Kromě řízení topení a případně i klimatizace, kde jsou úspory nejcitelnější, se jedná zejména o řízení ohřevu teplé vody, osvětlení, pohybu rolet a žaluzií a chod ventilace.

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Časté dotazy”

  • FAQ - DRUHY DŘEVOSTAVEB

    FAQ - DRUHY DŘEVOSTAVEB

    Slyšel jsem termín skeletové dřevostavby, můžete mi vysvětlit, co znamená? V rámci skeletových dřevostaveb můžeme rozlišit dvě podskupiny – lehké dřevěné skelety a těžké…

  • FAQ - PASIVNÍ DOMY

    FAQ - PASIVNÍ DOMY

    Co je vlastně pasivní dům? Pasivní dům nepotřebuje běžné vytápění s kotlem, rozvodovým systémem, topnými tělesy, skladem paliva a komínem. Jen pár dní v roce běží…

  • FAQ - DŘEVOSTAVBY

    FAQ - DŘEVOSTAVBY

    V čem se hlavně liší bydlení v dřevostavbě od klasického zděného domu? Dalo by se říci, že nejsou odlišné, protože oba druhy domů (rozlišeno dle konstrukce) mají sloužit svému…

  • FAQ - SRUBY A ROUBENKY

    FAQ - SRUBY A ROUBENKY

    Jak dlouho vydrží srub a kde jej postavit? V Evropě je možno najít nejstarší srubové domy postavené v 16. století. Ve skandinávských zemích je možno najít stále mnoho obydlených…

Více článků »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop