Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Zajímavosti

Tisk
Zúčastnili jsme se konference Dřevostavby v praxi 5

Zúčastnili jsme se konference Dřevostavby v praxi 5

Dagmar Šimonová | Pátek, 18. listopad 2011 |

Díky pozvání společnosti Saint-Gobain, divize Rigips jsme se mohli zúčastnit ve dnech 3.–4. listopadu 2011 v hotelu Skalský Dvůr u Bystřice nad Pernštejnem konference Dřevostavby v praxi 5. Tento ročník se zaměřil především na požární problematiku dřevostaveb a v průběhu dvou dnů zde bylo prezentováno celkem 26 odborných přednášek.

Do hotelu Skalský dvůr se sjelo přibližně 270 odborníků z projekčních a realizačních firem, specializujících se na výstavbu dřevostaveb, kteří se zájmem vyslechli mnoho přednášejících, mezi nimiž byl například mluvčí prevence Generálního ředitelství HZS ČR, Profesní komory požární ochrany, Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava, Fakulty stavební a bezpečnostního inženýrství a také zkušení odborníci ze soukromých institucí.

Kromě přednášek bylo na místě připraveno mnoho odborných firem z oblasti dřevostaveb 

Odborníci z partnerských firemNa místě bylo připraveno 27 partnerských společností, jejichž technici byli po celou dobu akce k dispozici a ochotně všem zájemcům představovali správná technologická řešení, možnosti materiálů, produktů, nástrojů a správných pracovních postupů. V průběhu dvou dnů bylo předneseno celkem 26 odborných přednášek a konference byla díky své vysoké profesionální úrovni zařazena do projektu celoživotního vzdělávání ČKAIT a ohodnocena dvěma kreditními body.

Křest knihy Dřevěné konstrukce, příklady a řešení podle ČSN 73 1702Velké množství přednášek bylo umístěné na přehledný CD sborník, který obdržel každý posluchač. Návštěvníci také mohli vyplnit dotazník spokojenosti, kde měli možnost hodnotit celý průběh akce, místo konání i jednotlivé přednášky. Nejvíce bodů z oblasti požární problematiky obdržely přednášky inženýra F. Chuděje z Profesní komory požární ochrany, který se s posluchači podělil o „Základní požadavky právních předpisů a norem požární bezpečnosti staveb spolu s chybami v požárně bezpečnostních řešeních objektů" a „Prokázání požárně bezpečnostních vlastností stavby při kolaudaci" a z oblasti technické pak mezi top patřila dvojpřednáška architektů z ateliéru Masák & Partner a pana Vincenta Guillota ze společnosti Ecomodula, kteří společně vybudovali největší realizovanou dřevostavbu v ČR – Mateřskou školu v Mariánských lázních. Jako součást akce proběhl i křest nové knihy Dřevěné konstrukce, příklady a řešení podle ČSN 73 1702, kterou přeložil Ing. Bohumil Koželouh.

Přednášky provázely vášnivé diskuze posluchačů

Mezi posluchači byly velmi oblíbené i přednášky týkající se finálních povrchových úprav stěn sádrovými omítkami Rigips Rimano, představené paní Kotrchovou a hliněnými omítkami ProCrea, o kterých pohovořil inženýr Hora ze společnosti Izolace konopí CZ. Mezi jednotlivými přednáškami byl vždy vyhrazen prostor pro možné dotazy a tak mnoho přednášek končilo vášnivými diskuzemi posluchačů a přednášejících. Například po přednášce inženýra Černohorského, který hovořil o stanovení odstupových vzdáleností u dřevostaveb, se rozpoutala debata ohledně ustanovení v Novém stavebním zákoně.

Přednášející a herciAby posluchači vydrželi svěží a v dobré kondici po celou dobu konference, byly zajištěny pravidelné přestávky s občerstvením a zajímavými akcemi. V předsálí si tak zájemci mohli otestovat své dovednosti v požárních seminářích s hasiči-herci z divadla Minor, ochutnat speciální Hasící ležák nebo se seznámit s původem a posláním výrobků Fair Trade.

Celková organizace, příjemné prostory a vhodně zvolená témata přednášek a podnětných diskuzí měla za následek velmi příjemnou a přátelskou atmosféru. Těšíme se proto na další, v pořadí již šestý ročník odborné konference, která se každoročně věnuje těm nejpalčivějším a nejaktuálnějším tématům z navrhování a realizace dřevostaveb.

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Zajímavosti”

 • Není budka jako budka

  Není budka jako budka

  Dříve patřil malý dřevěný domeček ukrývající suchý záchod ke každé chalupě. Stával nad hnojištěm většinou uprostřed dvora, kde své intimní chvilky trávili jeho uživatelé…

 • Letní dřevostavba ze severu

  Letní dřevostavba ze severu

  Malá dánská vesnička Sjælland je místem koncentrace rekreačních objektů, kam rodiny unikají z městského ruchu a v panenské severské přírodě nabírají nové síly. Jedním z domů…

 • Černá stodola slouží k pobytu lidem i zvířatům

  Černá stodola slouží k pobytu lidem i zvířatům

  Architekti z Amsterdamu navrhli černou, dřevěnou stodolu, která slouží jako farma. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby v ní v těsné blízkosti nežili lidé a ovce. Tak jako tomu…

 • Dřevostavba u moře, přímo na pláži

  Dřevostavba u moře, přímo na pláži

  Na východním pobřeží Nového Zélandu v zátoce zvané Shoal Bay si již před pár lety početná rodina nechala navrhnout víkendový domek, kde dřevo hraje prim v interiéru i exteriéru.…

Více článků »

 • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Kterou verzi časopisu preferujete?

73.6 %
26.4 %

Soutěže a ankety

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner

Reklama

 • Banner
Banner