Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Zajímavosti

Tisk
Nová poznávací soutěž je v plném proudu!

Nová poznávací soutěž je v plném proudu!

Na půdách a ve stodolách historických roubených chalup najdeme dodnes mnoho předmětů, které sloužily jako nástroje nebo nářadí pro provozování různých tradičních řemesel nebo k běžnému životu dřívějších obyvatel. Nad tím, k čemu některé předměty sloužily, si dlouho lámeme hlavu a odhalení jejich účelu nás často hodně překvapí! Většinou jsou vyhledávanými sbírkovými předměty muzeí a skanzenů, mnozí současní majitelé roubenek jimi zdobí police světnic, zahrady a okolí chalup.

Pravidla: Každé týden v pondělí uveřejníme na našich internetových stránkách www.drevoastavby.cz a www.facebook.com/drevoastavby fotografii jednoho předmětu. Následující pondělí bude vybrán autor nejzajímavější správné odpovědi, kterého odměníme permanentkou na adventure golf a jeho odpověď případně i zveřejníme. Všechny správné odpovědi za období květen-červenec postupují do závěrečného hodnocení, které proběhne v čísle 3/2012 časopisu sruby&roubenky (vychází 6. srpna). Čtenáři, kteří budou mít nejvíc správných odpovědí, se stávají vítězi první až třetí hlavní ceny. Při stejném počtu správných odpovědí rozhodne o vítězích los.

Ceny pro vítěze:

Na internetu každý týden hrajete o rodinnou permanentku na Adventure Golf v Horním Bezděkově v ceně 2 999 Kč. Nevíte, o co jde? Adventure golf je oblíbeným rekreačním i profesionálním sportem, ale hlavně rodinnou zábavou. Je to v podstatě klasický golf zmenšený do velikosti minigolfových drah. Překážky známé z minigolfu zde ale nenajdete, na drahách jsou různé terénní nerovnosti, vyvýšeniny, boule, vodní pasti a písečné bunkry. Adventure Golf v Horním Bezděkově je prvním certifikovaným osmnáctijamkovým hřištěm v České republice.

golfadventure1


Hlavní ceny:

hotelKokorin1. a 2. cena Víkendové pobyty v hotelu Kokořín pro dvě osoby. Nově zrekonstruovaný hotel leží uprostřed malebné přírody pískovcových skal a překrásných jezírek přímo pod hradem Kokořín, tedy v oblasti, kde jsou k vidění i mnohé roubené stavby lidové architektury, které tak malebně doplňují zdejší ráz krajiny.

fiskars-sekerka3. cena (pro 4 výherce) Štípací sekera Fiskars X7 určená na sekání větví a štípání malých špalků.

Předmět pro šestý týden

Soutěžní předmět č.6Poznáte, k čemu sloužil tento předmět? Svou odpověď vyplňte do níže uvedeného formuláře a připište i svůj komentář, zkušenost či zajímavost, která se k tomuto předmětu váže. Autora nejzajímavější správné odpovědi odměníme permanentkou na adventure golf a jeho odpověď případně i zveřejníme.

Vaše komentáře (3)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Zajímavosti”

 • Dřevostavba na dně jezera

  Dřevostavba na dně jezera

  Na břehu Washingtonského jezera v Seattlu, na místě, které bylo ještě před sto lety zaplaveno vodou, vyrostla koncem roku 2014 jedna z prvních zdejších dřevostaveb z CLT panelů.

 • Malá dřevostavba s velkým dvorem

  Malá dřevostavba s velkým dvorem

  Profesionální sport jde obvykle ruku v ruce s tučnou výplatní páskou, čemuž odpovídá i životní styl. I čtyřiačtyřicetiletý kultovní snowboardista Mike Basich tuto „tradici"…

 • Největší lyžař světa měří 19 m a jmenuje se Edy

  Největší lyžař světa měří 19 m a jmenuje se Edy

  Nepřehlédnutelnou dominantou letošního mistrovství světa v lyžování ve Švýcarském Svatém Mořici je obří dřevěný lyžař, který dostal jméno Edy. Stal se nejen symbolem…

 • Mini dřevostavba jako maringotka. Ale doslova "de luxe"...

  Mini dřevostavba jako maringotka. Ale doslova "de luxe"...

  Mohlo by se zdát, že podlahová plocha menší než třiadvacet metrů čtverečních je pouze pro askety. V tomto případě však nejde o žádnou oběť minimalismu. Cit pro detail a…

Více článků »

 • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Kterou verzi časopisu preferujete?

74 %
26 %

Soutěže a ankety

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner