Archiv aktualit

Tisk

Financování dřevostavby vyřešte hypotékou co nejdříve

Michal Babor | Pondělí, 30. květen 2011 |

Přidat na Seznam.cz

1200304060Jc8p5IKoupili jste si nedávno pozemek a plánujete na něm postavit svou vysněnou dřevostavbu? Jestli jste se jí rozhodli financovat pomocí hypotečního úvěru, je na místě zvážit, kdy o něj u banky požádat. Úrokové sazby u hypotečních úvěrů totiž nedávno v České republice dosáhly svého dna a banky je kvůli vývoji na finančních trzích začínají pomalu, ale jistě opět zvedat. Tento vývoj je v příštích měsících více než pravděpodobný.

Počkejte si na akční nabídku

Kdy tedy nejlépe o hypotéku požádat? Pravidelně na jaře a na podzim banky přicházejí s různými akčními nabídkami. V těchto dvou ročních obdobích je totiž o hypotéky největší zájem a banky se snaží přilákat další potenciální klienty.

Akční nabídky se u českých hypotečních bank často týkají odpuštění nebo snížení poplatku za zpracování úvěru, dočasného snížení úrokových sazeb u některých typů hypotečních úvěrů, případně možnosti výhodného získání doplňkových služeb, jako je například pojištění nemovitosti.

 

Hypoteční banka: sleva z úrokové sazby 

dreamstime_19516072Letošní jaro nejvíce „frčí" právě dočasné snižování úrokových sazeb u vybraných hypoték, protože banky se snaží svým klientům nabídnout možnost získat co nejnižší sazbu, ještě než nevyhnutelně zasáhnou finanční trhy.

Příkladem je třeba Hypoteční banka: v současné době nabízí slevu z úrokové sazby až 0,30 % u všech hypotečních úvěrů s fixací na 3 až 5 let, které slouží na koupi nebo výstavbu nemovitosti s datem kolaudace od 1. ledna 2009. Také u většiny ostatních tuzemských bank stále běží akční nabídky. Jaro pomalu doznívá, proto jestli máte vše připraveno, neváhejte a poptejte u bank jejich nabídky hypotečních úvěrů co nejdříve.

 

 

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora


Líbil se Vám článek?

Komentáře  

 
0 #6 Eduard 2011-09-09 13:01
:roll:
Citovat
 
 
0 #5 Jiřina 2011-06-29 15:09
Bohužel po dobu fixace není možno.
Citovat
 
 
0 #4 Pavel77 2011-06-16 10:17
Když si vezmu ted hypotéku, protože mám finance vázané jinde, mohu pak bez sankcí splatit určitou část hypotéky i v době fixace? Vím, že to vůbec nebylo možné, ale změnilo se v tomto ohledu něco? Děkuji
Citovat
 
 
0 #3 Hypoteční banka 2011-06-06 09:37
Dobrý den,
to Mirek: v době fixace není možné úrokovovu sazbu u Vašeho úvěru měnit, banka Vás ale v určitém období před koncem fixace sama osloví dopisem a na možnost změny úrokové sazby vás upozorní. V té chvíli máte nožnost o další úrokové sazbě jednat.
To Kata55: Ano, tato nabídka je jen od Hypoteční banky, průběžně najdete na www.hypotecnibanka.cz.
Citovat
 
 
0 #2 Kata55 2011-06-01 09:11
Dobrý den, zajímavý článek ale týká se to jen HB nebo i jiných ústavů?
Citovat
 
 
0 #1 Mirek 2011-06-01 06:34
Ví někdo, jaké sazby se pohybují u přefinancování? Mám ale ještě fixaci do příštího roku, je to možné přefinancovat i v době fixace? Děkuji
Citovat
 

Přidat komentář


Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop