Mgr. Michal Babor

jednatel

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Říká o sobě...

Mám rád práci, jejíž výsledek je viditelný v krátkém horizontu - jako třeba příprava časopisu. Jako rozporuplného blížence mě ale uspokojuje i efekt čekání - třeba při tvoření zahrady, kde je výsledek viditelný až za několik let. Rád se uložím k moři s knížkou, stejně tak ale rád vypustím adrenalin na kole, při běhu lesem nebo při plavání v bazénu.

otázka

Jak si představuješ své ideální bydlení?

Příroda, venkov, velká zahrada... Z mladické nerozvážnosti jsem kdysi koupil starý venkovský dům, který, i když průběžně rekonstruovaný, byl pořád starý. O svého ducha přišel necitlivou opravou v 70. letech, takže není co zachraňovat. S domem jsem se rozloučil - na jeho místě už dnes stojí nový dům z přírodních materiálů, lehký, vzdušný a vytápěný pohodlněji než kotlem na uhlí...

otázka

Co pro tebe znamená dřevo a dřevostavby?

Archetyp, symbol přírody, obnovitelného stavebního materiálu. Dům, který vznikl ze stejného materiálu jako zeleň v jeho okolí. Stavbu, která se po svém morálním dožití změní v hromadu dřeva a ne stavební suti, kterou bude problém zlikvidovat. Dům, ve kterém bude příjemné teplo a útulno.

otázka

O čem nejraději píšeš?

Z hlediska mé profese musím psát rád o všem :-) Nejbližší jsou mi ale příběhy lidí a domů, které se něčím vymykají - stylem, vzhledem, nekonvenčností. A pak zahrada - můj asi největší koníček.

Napište mi vzkaz

Nejnovější články autora

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop