PŘEDSTAVUJEME: ALFAHAUS s.r.o.

Tisk

Lucie Němcová | Čtvrtek, 14. srpen 2014 |

Přidat na Seznam.cz

DSC 0364 (2) mensi"Co dělá domy, které stavíme opravdovým domovem? Odpovědí nejsou jen technické znalosti, zkušenosti nebo použité materiály. Je to především samo dřevo a lidé, kteří milují práci s ním a snaží se ho přizpůsobit tak, aby vyhovovalo právě vám. Dřevo, které hřeje, stárne a mění se spolu se svými majiteli a i když má za sebou dávku lijáků a spoustu let, dodá člověku pocit domova, ať se hne kamkoli," říká Petr Podlaha, jednatel společnosti Alfahaus s.r.o.

Přemýšlíte o stavbě nového domu? Klidném místě, do kterého se budete těšit po těžkém dni? Společnost ALFAHAUS se specializuje na stavbu nízkoenergetických a pasivních dřevostaveb, konkrétně montovaných domů, rodinných domů a zakázkovou výrobou podle individuálních přání zákazníka. Společnost působí na trhu již sedm let a za sebou má mnoho spokojených zákazníků. Realizační tým, který neustále vnáší nové a nové nápady do všech projektů, své zkušenosti sbírá už od roku 1991 a měl příležitost se inspirovat například v Rakousku, Německu či Irsku.
DSC 0473DSC 0453 (2)Pasivní a nízkoenergetické dřevostavby, které staví společnost ALFAHAUS s.r.o., jsou vždy výsledkem společného dialogu realizačního týmu, který se snaží vnést své znalosti a nadhled a konkrétních přání zákazníka. Díky technice lehké prefabrikace dřeva je stavba velice rychlá a efektivní. Tím se firma snaží idealizovat poměr mezi kvalitou a cenou. Dřevostavby navíc splňují nejpřísnější energetické normy Evropské unie a jejich tepelněizolační vlastnosti dosahují nad poměr vysokých hodnot. Spotřeba energie je proto velice nízká, což je příznivé nejen pro plátce účtů, ale i životní prostředí celkově.
„Ceníme si našich klientů a víme, že mají vlastní názor a velmi přesná přání, jak by měl jejich domov vypadat," říká Petr Podlaha. „Proto se jim snažíme vyjít maximálně vstříc a naslouchat. Individuální přístup ke klientům je pro nás velice důležitý. Vedoucí tým se vždy snaží najít to nejlepší řešení, ať už jde o průhledové okno v obývacím pokoji nebo atypicky řešené podlaží."
Pokud ale nemáte čas nebo chuť vymýšlet plány ojedinělého a speciálního domu, máte možnost vybrat si z osvědčených a prověřených typových domů, jejichž největší výhodou je krátká doba realizace. Tyto projekty jsou již vyzkoušeny v praxi, a tak během stavby nedochází ke zbytečným prodlevám, ani neočekávaným výdajům.

Individuální rodinný dům v Pravoníně

DSC 0470panorama 3Architektonické řešení domu vychází z původních venkovských stavení. Dům má protáhlý obdélníkový půdorys, kterému dominuje sedlová střecha s minimálními římsami. Individuálním přáním našeho zákazníka byly zejména moderní prvky, které by dodaly domu potřebnou vzdušnost. Ty jsou patrné zejména na výrazném prosklení na západní stranu, na kterou se otevírá výhled na Blaník.
Dům je přízemní a nepodsklepený. Příčky, obvodové a vnitřní nosné stěny jsou tvořeny dřevěnou sendvičovou konstrukcí systému ALFA DIFU.
Konkrétní realizace interiéru spočívá taktéž v přání zákazníka. Vstupními dveřmi se vchází do zádveří. Ze zádveří je vchod do chodby a do hlavních obytných prostorů. V domě je dále kuchyně, obývací pokoj spojený s jídelnou a vchodem na terasu, ložnice, pokoj, pracovna, koupelna s WC, technická místnost a šatna. K domu náleží také garáž.

Zastavěna plocha: 196,80 m2
Podlahová plocha: 168,96 m2

Individuální rodinný dům v Nymburku

DSC 0432 (2)DSC 0447 (2)Tento dům je dvoupodlažní a nepodsklepený. Jelikož stojí osamoceně, bylo možné využít moderních řešení v podobě velkých skleněných oken a průhledů. Příčky, obvodové a vnitřní nosné stěny jsou tvořeny dřevěnou konstrukcí sendvičového systému ALFAEKO.

Vstupními dveřmi se vchází do chodby, kde je umístěno schodiště do druhého podlaží. Z chodby je přístup do šatny, pokoje pro hosty, koupelny a do hlavních obytných prostorů, odkud je i vstup na terasu s bazénem. V hlavním obytném prostoru najdeme obývací pokoj, kuchyň, jídelnu a technickou místnost. Ve druhém patře je chodba, tři koupelny, dva dětské pokoje, ložnice a šatna.

Zastavěná plocha: 138,27 m2
Užitná plocha: 217 m2

Náklonnost k přirozeným materiálům a dřevu jsem objevila již při studiích architektury a šíření osvěty a inspirace z této oblasti mi dává velký smysl. Baví mě lidi motivovat k tomu, aby bydleli zdravě, komfortně a více či méně soběstačně.

Nejnovější články autora

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

gotop