Odpovědět k Tématu: Schodiště - Diskusní fórum Dřevo a Stavby

Vítejte, Host

TÉMA: Schodiště

Schodiště 19 Úno 2011 12:02

Jaké zvolit schodiště?

Re: Schodiště 19 Úno 2011 22:05

do drevodomu drevenne

Re: Schodiště 22 Úno 2011 13:38

Já bych zvolil dřevěné točené ale:)

Re: Schodiště 22 Úno 2011 15:37

jasně dřevené ale pekně udělané občas dát mosaz do zábradlího

Re: Schodiště 22 Úno 2011 18:31

jj je to lepší rozbít nějakým mosazným vzorem, celé dřevěné ale taky nemusí být špatné

Re: Schodiště 23 Úno 2011 11:34

Je to pěkné a vkusné buk,dub přírodní je to dominanta domu

Re: Schodiště 16 Bře 2011 19:36

ono dos zalezi aj na pouzitych farbach a materialoch

Re: Schodiště 04 Kvě 2011 16:08

Myslíte pánové, že je vhodné pokud máte dřevěné schodiště pořídit na každý schod ledkové osvětlení? Žena si vymyslela nejrůznější bytové doplňky a mě z toho vstávají vlasy hrůzou.
Poslední Úprava: 04 Kvě 2011 16:38 od sona.

Re: Schodiště 04 Lis 2011 22:07

proč jen pánové :-D? Nenapsal jste, jaký máte domek - jestli zděný či srub nebo roubenku, podle toho by se mohla odvíjet reakce...

Re: Schodiště 31 Kvě 2011 21:49

Materiál schodiště záleží pokaždé na individuální představě a vkusu majitele domu, já také preferuji dřevěné, ale pokud je vhodně řešený celý interiér, vypadá zajímavě klidně i kombinace s nerezem či sklem. Samozřejmě do roubenky si nerez nějak neumím představit:-)
img081_015.jpg

Re: Schodiště 31 Kvě 2011 21:50

Materiál schodiště záleží pokaždé na individuální představě a vkusu majitele domu, já také preferuji dřevěné, ale pokud je vhodně řešený celý interiér, vypadá zajímavě klidně i kombinace s nerezem či sklem. Samozřejmě do roubenky si nerez nějak neumím představit:-)
img081_015-20110531.jpg

Re: Schodiště 17 Říj 2011 18:17

dávám foto mého schodiště, které dělal jeden truhlář od Turnova

Re: Schodiště 17 Říj 2011 18:20

tak konečně to foto
byteek_020.jpg

Re: Schodiště 17 Říj 2011 22:47

Pardon, vložilo se mi to víckrát
Poslední Úprava: 17 Říj 2011 22:55 od hyskas.

Re: Schodiště 17 Říj 2011 22:50

Já jsem taky za pouze dřevěné schodiště.. Připadá mi, že se to do srubu hodí nejlíp - daleko víc, než dřevo kombinovaný s kovem..
Příklad viz foto.

Re: Schodiště 17 Říj 2011 22:52

Já jsem taky za pouze dřevěné schodiště.. Připadá mi, že se to do srubu hodí nejlíp - daleko víc, než dřevo kombinovaný s kovem.. Může být rovný nebo točivý - toje už jedno..
Chtěla jsem vložit stáhnuté fotky schodišť, ale nejde mi to...

Re: Schodiště 17 Říj 2011 22:52

do srubu to je jasné, pouze dřevěné, to bylo foto z domečku, o srubu teď uvažuji

Re: Schodiště 07 Lis 2011 10:44

• Zuzík
Velký výběr schodišť má firma EMPATE, určitě si vybere každý. I my jsme si vybrali.

Re: Schodiště 07 Lis 2011 10:48

• Mirek
Ledky na schodiště, proč ne. Moje manželka si je přála, tak jsme je na schodiště dali a je to moc hezké.

Re: Schodiště 28 Led 2012 21:33

Mne osobně by nevadila do srubu kombinace dřeva a oceli u schodiště. Domek alespoň nebude v interieru jednotvárný.

Re: Schodiště 29 Led 2012 10:11

No můj názor je, že když schodiště do srubu, tak jedině dřevěné, viděl jsem několik fotek schodišť, které jsou dělány jako železná hranatá konstrukce opatřena schodnicemi ze dřeva a ve srubu z kulatin to působí esteticky jako pěst na oko. Měl by být podle mne dodržen nejenom kontrast barevný, materiálový, ale i co se týče tvaru.V časopise sruby a robenky č 3/2011 je návštěva takového srubu, kde splácaly jakousi modernu z krásným srubem a chce se mi brečet, hned na titulní straně je vidět to děsně udělané schodiště, které spolu s ostatními doplňky úplně ničí krásu srubu.

Re: Schodiště 29 Led 2012 10:56

• StandaS
Ty jo, tak mě se právě tenhle kontrast líbí... že to není dřevo kam se podíváš. A zrovna ten srub jak o něm píšeš se mi v interiéru líbí... má to nádech moderny a myslim že se to i dobře doplňuje s těma kamnama a nábytkem...

Re: Schodiště 29 Led 2012 11:11

Co člověk, to názor. Ale stejně se neshodnu s lidma co zastavají jen dřevěné schodiště. Proč se omezovat jen na jeden materiál, i když je to srub či roubenka. Nemusíte si přeci připadat jako vydlabané kmeni. To samé s nábytkem nebo třeba i kamennou pecí. Záleží pak na celkovém dojdu, aby se jeden prvek nepřebíjel s druhým.

Re: Schodiště 29 Led 2012 11:28

Ano, je to pravda, co človět, tak to názor, ale jestliže chce člověk stavět srub a bydlet ve spojení z přírodou, tak by měl i srub vybavit patřičným vybavením a schodištěm, kde v přírodě najdete přesné hranaté tvary a ta krása kulatin je škoda rozbít jakýmsi přesným schodištěm z ocelovích přesných profilů,zábradlím z ocelovích lanek, nerezovím kolínem, atd. V tom případě nemusím mít srub. Toť pouze můj názor.

Re: Schodiště 29 Led 2012 14:53

V přírodě nejsou hranaté tvary? A co takový kámen a jeho charakteristiky lomu, ten by se na schodiště velice dobře vyjímal a splňuje vaše potřeby kontaktu s přírodou a určitě chodně doplňuje celkové ztvárnění už tak krásné stavby jakou bezesporu roubenka je. A co se týče použití kovu a spol., nevidím odůvodnění proč ne, pokud se použije vkusně a nesnaží se tvořit hlavní dominantu, ale podpořit samotnou dominantu dřevostavby vhodným technickým i architektonickým řešením, tak nemám námitek.

Re: Schodiště 17 Úno 2012 11:19

Mám v roubence celodřevěný interiér (mimo dlažby na podlaze) a tak jsem také uvažoval o jiném než dřevěném schodišti, ale žádná verze mě tam nepasovala! Tak děláme dubové celodřevěné i se zabradlím.
DSC05318.JPG
Poslední Úprava: 17 Úno 2012 11:24 od JirkaŠ.

Re: Schodiště 17 Úno 2012 14:11

To vypadá krásně, Jirko!

Re: Schodiště 17 Úno 2012 16:11

To jen jen polotovar, ještě zábradlí, všechno obrousit a navoskovat. Pak to bude teprve pěkné. Přesně tohle jsem chtěl, aby to bylo vzdušné a nikoliv zabedněné.

Re: Schodiště 17 Úno 2012 18:47

Musím konstatovat, že se takovéto schodiště do tohoto prostoru dle mích představ opravdu hodí 1*

Re: Schodiště 17 Úno 2012 19:30

Když se vám to líbí i v tomto stavu, tak přidám pohled shora
DSC05304.JPG
Strana:
Jméno
Téma
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :side: :S :evil: :whistle: :pinch:
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit
E-mail:
Opište prosím
text v závorce:
(f76432b665)

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

• Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

• Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop