Odpovědět k Tématu: Schodiště - Diskusní fórum Dřevo a Stavby

Vítejte, Host

TÉMA: Schodiště

Re: Schodiště 17 Bře 2012 21:11

Musím se pochlubit, schodiště i zábradlí jsou dokončené.
DSCF0105.JPG

Re: Schodiště 17 Bře 2012 21:13

..ještě shora.
DSCF0126.JPG

Re: Schodiště 18 Bře 2012 12:38

Moc hezká práce.

Re: Schodiště 20 Bře 2012 12:44

Moc pěkné schodiště a do dřevostavby se parádně hodí

Re: Schodiště 20 Bře 2012 15:34

Ano, tak to může vypadat, když řemeslníci umí a navíc poslouchají jakou představu má majitel. Každý detail jsme ladili a výsledek tomu doufám odpovídá.

Re: Schodiště 29 Bře 2012 09:00

Je to nádhera...........do roubenky to pasuje........zajímala by mě přibližná cena?dík

Re: Schodiště 29 Bře 2012 22:13

Pokud jde o schodiště včetně zábradlí, tak cena byla dohodnuta na 50 000,-Kč včetně napuštění tvrdým olejovým voskem. Ostatní zábradlí na galerii a terase za 30.000,-Kč (je toho cca 25 metrů).
DSC05397.JPG

Re: Schodiště 30 Bře 2012 12:57

Opravdu krásné! Spolu s "ochozem" ale zabírá ale myslím dost místa - no zřejmě to odpovídá i celkové velikosti/prostornosti domu...

Re: Schodiště 30 Bře 2012 15:34

Nerozumím poznámce o zabírání místa spolu s ochozem??

Re: Schodiště 30 Bře 2012 15:42

No špatně jsme se vyjádřila, promiňte - myslela jsem tu chodbu či co to je nad schodištěm. Teď jsem si přečetla Váš popisek - tak je to galerie. Tu taky nějak prakticky využíváte?

Re: Schodiště 30 Bře 2012 21:14

Špatně se to popisuje, ale přímo nad schodištěm je jen strop. Patro se skládá z veliké galerie, pokoje, šatny a koupelny pro hosty. Galerie bude sloužit jako galerie, tzn. pro instalaci různých artefaktů, které se nehodí do obytné části domu. A jak jsem psal, dá se z ní udělat dva dětské pokoje v budoucnosti. My už vzhledem k věku děti mít nebudeme
Přízemí je pro nás obytná část, tam máme všechno, co k životu potřebujeme. Jen pro představu, jedna stěna v obývací zóně má výšku skoro 8 metrů. Máme to otevřené až do hřebene.Úžasný prostor.

Re: Schodiště 31 Bře 2012 14:03

To bude krásné, až si z té galerie uděláte opravdovou galerii ! Celý dům musí být fakt nádherný - velký prostor dýchající dřevem! Moc si to užijte!

Re: Schodiště 29 Srp 2012 09:28

• Petra Krásová
Mohl byste mi říct, kdo Vám Jirko schodiště vyráběl? Nebo to bylo součástí dodávky roubenky? Děkuji Petra K.

Re: Schodiště 29 Srp 2012 10:47

Dobrý den, schodiště a i jiné věci nám dělal pan Tomáš Nepejchal ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ). Super řemeslník, který šéfoval celé stavbě roubení. Jirka

Re: Schodiště 29 Srp 2012 12:33

• Petra Krásová
Moc Vám děkuji za kontakt!

Re: Schodiště 31 Bře 2012 14:15

Moc hezké, mě by se osobně v našem srubu také líbila vysoká galerie, jsem myslivec a tudíž perfektní místo na zavěšení trofejí, ale vzhledem k tomu, že jsme finančně omezeni a máme 2 děti, tak galerie nebude, musíme co nejlépe využít prostor domu na bydlení.

Re: Schodiště 03 Kvě 2012 23:18

Je to pěkný nápad, taková galerie, bude to vypadat určitě suprově.

Re: Schodiště 27 Říj 2012 17:49

Nemějte obavy, ono ji to časem přejde

Re: Schodiště 17 Led 2014 10:06

• Otevřený prostor
mě se děsně líbí schody vedoucí otevřeným prostorem do obýváku. Něco jako www.empiri.cz/masivni-schody-dub-beleny/. Řeším, ale, jestli zkombinovat dřevo s kovovým zábradlím, nebo tam umístit sklo. Víc by se mi líbilo sklo, ale představa to pořád leštit, mě trošku děsí. I když bych to asi neleštil já

Re: Schodiště 03 Úno 2014 11:07

• Karel.F
Nechal jsem si dělat schody od firmy www.lenali.cz/ a jsem velice spokojen!

Re: Schodiště 06 Úno 2014 07:44

No, do srubu bych fakt neřešil z čeho jiného než ze dřeva-komplet. Ale rozhodně bych nechtěl dům s horním patrem, stačí jedno blbé uklouznutí na ledu, pád, operace a vozík - pak je horní patro pro dotyčného nepoužitelné Manželky otec měl jednou hýn záda-operace a k tomu ochablé nohy-nemohl se dostat ani z baráku (dole dílna, sklady a garáž a nahoře komplet byt). Je to velký risk a dle mého názoru i dosti drahý špás-schodiště je dosti drahé a navíc plochy další chodby a schodišťového prostoru (zbytečné komunikační plochy na úkor zimmer)....i na stísněný pozemek se dá udělat barák-stačí více přemýšlet.

Re: Schodiště 06 Úno 2014 09:26

Je pravda, že každý má svůj vkus, ale také si myslím, že dřevěné schodiště dá domu duši a domácí pohodovou atmosféru. Já jsem jednoznačně pouze pro dřevěné schodiště, Pokud v kombinaci - tak nerez nebo sklo a to pouze do supermoderního domu.

Re: Schodiště 07 Úno 2014 06:58

Děkuji za podporu:)

Re: Schodiště 07 Úno 2014 18:40

Helmute, když takhle uvažujete o schodišti, tak nevím za jakou podporu děkujete??

Re: Schodiště 17 Úno 2014 14:22

No právě že ironie:) Dům bez schodiště a druhého patra je logický a levnější-o dost levnější.

Re: Schodiště 07 Úno 2014 08:45

perfektní, dokonalé,

Re: Schodiště 07 Úno 2014 14:22

také bych dělal dřevěné schodiště, je nejhezčí.

Re: Schodiště 08 Úno 2014 16:50

Pekne

Re: Schodiště 08 Úno 2014 16:53

My máme také dřevěné - modřín

Re: Schodiště 17 Úno 2014 11:04

• Honzík Burešů
Dobrý den, pokuď nevíte jakou firmu oslovit tak mám jeden tip: www.lenali.cz. Udělali my schody na míru.
Strana:
Jméno
Téma
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :side: :S :evil: :whistle: :pinch:
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit
E-mail:
Opište prosím
text v závorce:
(044426ff5e)

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

• Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

• Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop