Odpovědět k Tématu: Dřevo v koupelně - Diskusní fórum Dřevo a Stavby

Vítejte, Host

Dřevo v koupelně
(1 prohlíží) (1) Host

TÉMA: Dřevo v koupelně

Dřevo v koupelně 19 Úno 2011 12:01

Je vhodné mít obložení dřevěné v koupelně?

Re: Dřevo v koupelně 19 Úno 2011 21:39

pokial sa dobre odizoluje, aby sa don nedostala vlhkost

Re: Dřevo v koupelně 22 Úno 2011 13:24

Ale myslím že to není uplně ideální!!

Re: Dřevo v koupelně 22 Úno 2011 13:24

kazí to tu estetiku té klasické koupelny:)

Re: Dřevo v koupelně 22 Úno 2011 20:55

dřevo je vhodné na všechno: na lodě, letadla, auta, domy, vany, záchody, koupelny, tužky, televize, postele, skříně, stoly, židle, hodiny, nádobí, příbory, palivo, sauny, tak proč ne jako obklad do koupelny

Re: Dřevo v koupelně 24 Zář 2013 10:01

• JirkaŠv
Tak po více jak roce bydlení v naší roubence, kde je i koupelna celá dřevěná, mohu s klidným svědomím říci, že dřevo v koupelně nevadí
Obavu jsem trochu měl, co pára vzniklá při sprchování a podobně, ale dřevo se ani neorosí, natož aby nějak navlhlo, naopak mám dojem, že právě v té naší koupelně to tomu dřevu svědčí.Neotvírají se spáry a nepraskají trámy.Stěny jsou z cedrového roubení a strop s klasického smrkového prkna.Takže ať se tady k tomu vyjadřují jen lidi s praktickou zkušeností a né Ti co jen papouškují, co již někde četli a nebo jen jedna paní povídala...

Re: Dřevo v koupelně 23 Úno 2011 12:41

jo to pekné nesmí být smolnaté nejlepší je týkove nebo jine exot. dřevo není to levná záležitost

Re: Dřevo v koupelně 11 Dub 2011 11:47

Ahoj,
jestli bych mohl poradit co se týká vybavení koupelen, tak doporučuji se podívat na tyto stránky.
Poslední Úprava: 12 Dub 2011 23:16 od sona.

Re: Dřevo v koupelně 12 Dub 2011 11:15

Nedávno jsem viděla koupelnu obloženou dřevem a dokonce i s dřevěnou podlahou. Bylo to nádherné! Existuje mnoho způsobů, jak dřevo "chránit" před vlhkostí.

Re: Dřevo v koupelně 13 Dub 2011 01:06

Mohl by sem někdo dát konkrétní látky, kterými lze dřevo ošetřit, pokud bych ho chtěl mít v koupelně? Má tu někdo se dřevem v koupelně zkušenosti? Uvažuji o tom, že si do koupelny ze dřeva vyrobím rošt na podlahu, ale nevím, čím ho ošetřit, aby ho voda neudolala.... Tropické dřevo je mimo mé možnosti, takže bych chtěl použít nějakou dostupnější dřevinu. Díky.

Re: Dřevo v koupelně 17 Úno 2012 19:52

V naší roubence je samozřejmě koupelna celá dřevěná, teda mimo dlažby na podlaze. Ošetření,žádné.

Re: Dřevo v koupelně 17 Úno 2012 20:01

• redakce
Nezbývá než požádat pana Jirku, zda by nás nepozval na redakční návštěvu a nepochlubil se svým bydlením i čtenřáům časopisu sruby a roubenky. Co Vy na to, pane Jirko? Michal Babor

Re: Dřevo v koupelně 17 Úno 2012 20:13

Naše bydlení ještě není dokončené.

Re: Dřevo v koupelně 28 Úno 2013 16:04

• Aja
To musí být nádhera!

Re: Dřevo v koupelně 19 Úno 2012 01:18

Zde jsme nasel clanek, ktery mohl trochu pomoct www.metax.sk/ochrana-dreva-proti-vlhkosti

Re: Dřevo v koupelně 19 Úno 2012 11:24

dřevěné koupelně vlhko nevadí, četl jsem to i v jednom nějakém vydání, byla to roubenka od Haniše a koupelna tam byla vyfocená. Taky jsme to řešili a díky tomu jsme se přestali bát a máme to obdobně.

Re: Dřevo v koupelně 19 Úno 2012 14:57

Ano, normální provoz v koupelně je v poodě. Já jsem to řešil, že tam mám uzavřený sprchový box a tak pára vzniklá sprchováním se vysráži na stropu boxu a nezatěžuje zbytečně dřevěnou konstrukci. Použil jsem obdélníkový s polovaničkou, takže i namočení se je možné. V současném domě máme hydromasážní vanu a za deset let byla použitá tak 30x a to ještě většinou návštěvami.

Re: Dřevo v koupelně 30 Dub 2012 18:49

Můžete dát nějaké fotky do fotogalerie? Rád bych to viděl. Děkuji

Re: Dřevo v koupelně 30 Dub 2012 19:20

Jestli, je to otázka na mě, tak musím zklamat.Koupelnu máme malou a tak se v ní nedá moc dobře fotit.

Re: Dřevo v koupelně 30 Dub 2012 19:23

ano, byla na Vás. To je škoda. Snad se někdo najde...

Re: Dřevo v koupelně 30 Dub 2012 19:27

A co konkrétně chcete vidět v takové koupelně?

Re: Dřevo v koupelně 01 Kvě 2012 22:03

Určitě vše, jak to vypadá celkově.

Re: Dřevo v koupelně 01 Kvě 2012 22:30

zajímalo by mě dřevěné umyvadlo(už jsem o tom slyšel) a celkový dojem

Re: Dřevo v koupelně 21 Úno 2013 10:38

• Petr Plh
řešili jsme něco podobného, kdy se manželce líbilo týkové dřevo jako obložení koupelny, firma, která nám dělala instaletérské práce nám doporučila od toho také upustit, z důvodů vlhkosti a pak že týkové fdřevo je vhodné spíše do venkovních prostor zahrad...máme dlaždičky:)

Re: Dřevo v koupelně 21 Úno 2013 10:39

• Petr Plh
...zapoměl jsem odkaz na tu firmu , zaslouží si pochvalu:)
www.rekonstrukce-kvalitne.cz/sluzby/instalaterske-prace/

Re: Dřevo v koupelně 21 Úno 2013 12:05

• JirkaŠv
Chápu tu vaší firmu, nemají s tím žádné zkušenosti a tak to raději nedoporučí, mají klid a udělají to jak jsou zvyklí.Teakové dřevo je velmi kvalitní a sloužilo by minimálně tak dlouho jako ty obkládačky.Viděl jsem celé stavby včetně interiérů a nábytku z teakového dřeva a stojí a slouží stovky let a to tam mají podstatně větší vlhkost, než ve vaší koupelně.

Re: Dřevo v koupelně 23 Zář 2013 08:28

Souhlasím, pokud dřevo do koupelny, tak nejspíše teak. Dělají se z něj i paluby lodí, takže by v koupelně měl vydržet. Nicméně nepřítelem každého dřeva v domácnosti je vlhkost, takže bude třeba pravidelná údržba. Co se týká údržby, záleží na tom, jaký povrch si vyberete (lakovaný, voskovaný,...). Podle toho pak postupovat podle rad v následujícím článku. Snad vám pomůže. Článek: http://www.seart.cz/jak-spravne-pecovat-nabytek-a-6.html

Re: Dřevo v koupelně 01 Čec 2012 11:03

záleží na tom co to bude za dřevo, jakým způsobem tam bude umístěné a jakým způsobem bude ochránění. obecně dřevěné obložení v koupelně není problém, jen musí být ze zadu dobře odvětráno, měla by to být dřevina s menším bobtnáním (ne buk, například dub, akát, tropické dřeviny, ale i mnoho dalších českých) a v nejlepším případě napuštěná pouze přírodními oleji či pryskyřicemi, případně je možno navoskovat

Re: Dřevo v koupelně 09 Srp 2012 14:02

• jaroslav
jako v dnešní době už nevíme co vymyslet abychom byli originální. ale dřevěné obložení podle mého názoru není vhodné. v koupelně se drží vlhkost a to by pro dřevo nebylo dobré. Já jsem se nechala inspirovat ohledně rekonstrukce koupelně na www.mabyt.cz/2218-koupelny/ velmi mě inspirovali a koupelnu mám teď podle svých snů

Re: Dřevo v koupelně 25 Zář 2012 17:14

Ahoj, do koupelny už asi drěvo dávat nebudem, aby toho nebylo moc, ale pro inspiraci kdo by chtěl, koukněte sem. My jsme to využili jako dlažbu. www.noriele.cz/drevo.html

Petra
Strana:
Jméno
Téma
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :side: :S :evil: :whistle: :pinch:
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit
E-mail:
Opište prosím
text v závorce:
(4cc72962fe)

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Akce / DřevoStavby

• FORUM DŘEVOSTAVBY 2019
    28. 11. 2019 - 29. 11. 2019
    / Kongresové centrum Jezerka, Ústupky 278, 538 07 Seč /
  • FOR PASIV 2020
    6. 2. 2020 - 8. 2. 2020
    / PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany /
  • FOR THERM 2020
    6. 2. 2020 - 8. 2. 2020
    / PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany /
  • FOR WOOD 2020
    6. 2. 2020 - 8. 2. 2020