Sruby & roubenky
Průvodce na cestě
za kvalitní dřevostavbou

Odpovědět k Tématu: Komín - Diskusní fórum Dřevo a Stavby

Vítejte, Host

TÉMA: Komín

Komín 16 Led 2013 13:09

• Vilímová
Dobrý den, stavíme chatu ze dřeva a potřebovali bychom poradit. Chceme uvnitř topit krbovými kamny, ale komín chceme postavit venku. Potřebovali bychom poradit z jakého materiálu by bylo nejlepší komín postavit Shiedel,nerez,... Výška bude asi 7 m. Ale největší vrásky nám dělá propojení mezi komínem a kamny, které musí procházet skrz dřevostavbu, tak aby to bylo co nejbezpečnější. Ještě jednou prosím o radu a předem děkuji. Vilímováwww.drevoastavby.cz/components/com_kunena/template/default/images/emoticons/sad.png

Re: Komín 17 Led 2013 08:30

Dobrý den. Sám za sebe doporučuji komín nerez. Předností je rychlost montáže a "doživotní" kvalita - prostě nerezne Prostup dřevěnou stěnou je vcelku jednoduchý: musí být provedena tzv. výměna, která spočívá ve vyrobení otvoru o dost větším než je sopouch do komína (normy se mění). Tento otvor bude vyplněný minerální izolací (k tomu určenou) a povrch stěny bude opatřen nehořlavou deskou (cetris, rigidur, fermacell atd. ) Pod deskou nesmí být dřevěná konstrukce-musí být dostatečně vzdálená od sopouchu. Pokud by byl zmíněný sopouch také od výrobce komínu, tak bude jistě také dvouplášťový (zateplený). Ale i tak je nutné z bezpečnosti okolí vyplnit minerální izolací a "zaklopit" nehořlavou deskou.

Re: Komín 20 Led 2013 15:07

• Oldřich
Já jsem svoje problémy s komínem vyřešil zde : O komínech , jinak já osobně mám keramický komín, ale v interiéru.

Re: Komín 22 Led 2013 11:08

• Oldřich
pardon ten web je

Re: Komín 22 Led 2013 11:10

• Oldřich

Re: Komín 11 Bře 2015 20:37

Dobry je taky z cihel nebo ten nerez.

Re: Komín 07 Čec 2015 15:44

• Pavlus
Já mám v dřevostavbě komínový systém effedue ( www.effedue.cz ), mají přímo zpracovaná provedení pro dřevostavby a to včetně všech prostupů.
Jsem nadmíru spokojen a mohu jen doporučit

Re: Komín 15 Kvě 2018 14:49

• Roman Kolavý
Dobrý den, budu si doma dělat nový krb. Problém je v tom, že jsem u minulého nějak pokazil komín, na střeše jsem připevňoval satelit a trochu jsem ho zkřivil. Nevíte jestli existují nějaké zpevňovací materiály které by zpevnili konstrukci nového komínu? Vybírám si krb tady www.levnekrby.cz/ tak možná víte jaký typ komínu se hodí k jakýmu krbu.
Strana:
  • 1 (nejstarší)
Jméno
Téma
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :side: :S :evil: :whistle: :pinch:
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit
E-mail:
Opište prosím
text v závorce:
(664d5e4eae)

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Partneři projektu

• Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner