Odpovědět k Tématu: Novostavba na horách - Diskusní fórum Dřevo a Stavby

Vítejte, Host

TÉMA: Novostavba na horách

Novostavba na horách 08 Úno 2014 19:53

Jaky typ drevostavby byste zvolili do prostředí hor - klasickou roubenku či moderni drevostavbu? A podle čeho se rozhodovat z praktického hlediska?

Re: Novostavba na horách 10 Dub 2014 09:11

Mě by se na horách líbila spíše klasická roubenka, myslím si, že by moderní byla jako pěst na oko, ale to je můj názor...

Re: Novostavba na horách 11 Dub 2014 11:33

Tak to já rozhodně roubenku, ta by tam vypadala nádherně.

Re: Novostavba na horách 12 Dub 2014 10:56

Souhlasím s určitě nějakou klasickou stavbu, žádná moderna, barevná fasáda atd. Klidně můžete mít i zděný domek, ale preferuji jít cestou jednoduchosti a tradice, bílá fasáda, dřevěné štíty atd.. Samozřejmě pokud bude vkusně umístěna a provedena dřevostavba či roubenka a v souladu s okolím, tak to bude pěknější Jakákoliv stavba není jen o materiálech, ale především o technologii a také i o duši kterou tam umístíte Nám se podařilo také ve vyšší nadm. výšce, ne úplně na horách, ale v přírodě za vesnicí postavit dřevostavbu, v duchu trochu moderny a tradice zároveň pokud by jste chtěla fotky či jiné dotazy měla, tak mi napište na email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Re: Novostavba na horách 12 Kvě 2014 17:22

Jestli budete stavět na horách, ptejte se na podmínky na CHKO (pokud tam je). Často nepovolí nic jiného než "klasický" dům se sedlouvou střechou. Na kontrukčním systému až tak nesejde, ten není z venku vidět. Záleží, zda to máte na trvalé bydlení. Pak si myslím, že klasická roubenka je sice krásná, ale budete v zimě pořád topit... takže lepší je zděný dům či dřevostavba, a pořádně zateplit.

Re: Novostavba na horách 12 Kvě 2014 20:51

Se sedlovou střechou tak trochu počítám... Takže kdyz už vynucená klasika, přijde mi roubenka docela fajn. Aktuálne určitě jako chata, možna později na trvale bydlení. Každopádně moc díky za užitečné info

Re: Novostavba na horách 12 Kvě 2014 20:20

Taky je hodně důležité co je v okolí za domy,aby ten váš pak nebyl jako pěst na oko

Re: Novostavba na horách 12 Kvě 2014 20:47

Samota

Re: Novostavba na horách 28 Čec 2015 16:36

Také bych volila určitě roubenku či kdyby byla volba, tak i srub. Ale osobně si myslím, že je to na názoru každého. Co se komu líbí.

Re: Novostavba na horách 05 Úno 2016 16:01

Tak zatím vede roubenka;-)

Re: Novostavba na horách 14 Úno 2016 23:58

• Roman S.
Mám k mání od lonska roubenku 8x10m,roubení 26x26cm.Cena 600tis.Cena je bez montáže,dopravy,projektu.Postavená je zatím jenom roubená část,roubení je možné si po dohodě prohlédnout.Jinak menší roubenky 7x5m,trámy 20x20cm nabízím za 230tis.www.roubenky-krocan.cz/

Re: Novostavba na horách 20 Úno 2016 11:53

Roubenku (hranol 30x30 cm).

Re: Novostavba na horách 02 Bře 2016 11:15

Roubenka je super, ale montovaná dřevostavba s dřevěným nebo kamenným obložením taky není špatná volba. Pokud nepostaví člověk uprostřed hor domek s růžovou fasádou, tak to není zase tak špatné...o roubenku se člověk musí mnohem vís starat a jsou to do budoucna mnohem větší náklady na údržbu než s montovanou dřevostavbou

Re: Novostavba na horách 12 Zář 2018 11:07

• Filip.kostka
Doporučíte mi někdo prosím vhodnou firmu pro výstavbu mé nové dřevostavby?

Re: Novostavba na horách 14 Zář 2018 14:53

• Daniel Labounek
Já jsem stavěl dřevostavbu se stavební firmou www.domy-oldar.cz/ podívejte se na jejich domky, mají super ceny a krásné návrhy domů.

Re: Novostavba na horách 18 Zář 2018 15:20

• Filip.kostka
Jak dlouho trvalo než se dřevostavba postavila? a jak dlouho záruku dávají na skelet domu?

Re: Novostavba na horách 20 Zář 2018 14:04

• Daniel Labounek
Výstavba dřevostavby zabrala asi cca 6 měsíců od vyřízení stavebního povolení, na skelet domu dávají záruku 30 let a na ostatní práce 36 měsíců.

Re: Novostavba na horách 07 Zář 2019 22:56

• Roman79
Vždycky se mi zamlouvala myšlenka, že bychom bydleli někde na samotě v horách, kde bychom neslyšeli žádný auta, nikdo by k nám pořád nechodil. Na druhou stranu zase dojezdová vzdálenost do práce by byla o dost horší. Momentálně uvažujeme o této firmě. Máte zkušenost s touto firmou? Za jak dlouho vše bylo postavené?

Re: Novostavba na horách 18 Říj 2019 10:40

• Stoman
Vybíral jste si někdo sám krbovou vložku do dřevostavby? dokážete mi prosím někdo poradit s jejím výběrem? podle čeho vybírat?

Re: Novostavba na horách 20 Říj 2019 09:42

• Bolda
Krbová vložka se vždy vybírá podle velikosti prostoru, který má krb vytápět, jak velký dům chcete vytopit krbovou vložkou?

Re: Novostavba na horách 21 Říj 2019 17:03

• Stoman
Máme dvougenerační domek, který je zatím spojen v jedno, jedná se o hodně velký dům, tepelná ztáta je spočítána na 18 kw

Re: Novostavba na horách 23 Říj 2019 18:10

• Bolda
Řešil jsem úplně stejnou tepelnou ztrátu co jsem měl napočítanou při počítaní tepelného štítku, a koupil jsem na to teplovodní krbovou vložku i s výměníkem od výrobce krby-bef .cz, navíc používají místo klasického šamotu svůj materiál Carcon, který nepraská tak rád jako šamot.
Strana:
  • 1 (nejstarší)
Jméno
Téma
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :side: :S :evil: :whistle: :pinch:
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit
E-mail:
Opište prosím
text v závorce:
(6732857882)

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Akce / DřevoStavby

• FORUM DŘEVOSTAVBY 2019
    28. 11. 2019 - 29. 11. 2019
    / Kongresové centrum Jezerka, Ústupky 278, 538 07 Seč /
  • FOR PASIV 2020
    6. 2. 2020 - 8. 2. 2020
    / PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany /
  • FOR THERM 2020
    6. 2. 2020 - 8. 2. 2020
    / PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany /
  • FOR WOOD 2020
    6. 2. 2020 - 8. 2. 2020