Sruby & roubenky

Na cestě za kvalitní dřevostavbou

Odpovědět k Tématu: RSH stavební firma - Diskusní fórum Dřevo a Stavby

Vítejte, Host

TÉMA: RSH stavební firma

RSH stavební firma 15 Kvě 2017 11:26

Máte, prosím, někdo zkušenosti s RSH stavební firmou, která je partnerem Modré pyramidy. Na doporučení Modré pyramidy jsme s nimi v květnu 2016 podepsali dohodu a posléze i smlouvu. Tuto smlouvu jsme si vymínili upravit, protože neměla vůbec náležitosti smlouvy - termíny, sankce pro firmu, co za zaplacené peníze v jednotlivých etapách postaví apod. Chtěla jsem znát majitele domů, kterým stavbu postavili, nedostala jsem vůbec žádnou informaci. Měli jsme pozemek i peníze, ale smlouva byla napsána jako by šlo o úvěr. V prvotní dohodě měli peněžní kalkulaci na inženyring. Ten neprovedli a proto nebyli ani schopni stavebnímu úřadu do března 2017 předložit žádost o povolení stavby a několik měsíců se stavebním úřadem nekomunikovali, což jsme nevěděli, protože nám stavěli dům na klíč Dodnes dům nestojí, je jen základová deska. Nyní by snad měli začít stavět, ale chtějí podepsat dodatek ke smlouvě, ale nechtějí mi ho před jednáním poslat. Stavěl někdo s touto firmou nebo má s ní nějaké zkušenosti? Nebo doporučte jinou firmu, která na základě plánů dům dokončit? Jsme z Olomouce a stavíme u Olomouce :
Poslední Úprava: 21 Kvě 2017 11:01 od Ríša. Důvod: rozšiření informací

Re: RSH stavební firma 06 Čer 2017 14:30

 • I.
Bohužel máme naprosto stejné zkušenosti, jednáme s nimi od 5/2016, kdy slibovali, že do Vánoc bude postavený dům (bohužel neřekli do kterých), neustálé výmluvy, jak je úřady šikanují, silou vůle se nám podařilo získat stavební povoleni (březen 2017) po neustálém uhánění a spousty promrhaných peněz. Do dnešního dne nebyli schopni ani převzít staveniště, stále jen slibují a vymýšlí si další a další podmínky.

Re: RSH stavební firma 16 Lis 2017 10:01

 • RSH
Dobrý den, proces získání stavebního povolení je bohužel smutnou realitou českých úřadů. Průměrná doba vyřízení je 247 dní. Zde najdete přesné informace: goo.gl/gWWUNg. Navíc se v průběhu projednávání povolení mohou objevit další skutečnosti, o kterých majitel dříve ani nevěděl. Díky tomu se získání stavebního povolení může ještě více protáhnout. Pokud potřebujete další nezbytné informace, kontaktujte nás prosím na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo telefonicky. Děkujeme.

Re: RSH stavební firma 19 Čec 2017 09:46

 • TKM
Dobry den, my s nima take budeme stavet. Jsme ve fazi podpisu smlouvy o dilo a stavet zaklady by meli asi 09-10/2017. V zavislosti na povoleni uradu. Od zacatku se vse dost protahuje, napr. ohledne navyseni ceny zakladove desky (strana domu bude stavena ve svahu) jsme na vyjadreni cekali pres mesic, i kdyz nam nase smluvni poradkyne slibovala, ze urguje na vyssich mistech. Bylo nam z jejich strany receno, ze maji moc prace a nestihaji. Videla jsem i na internetu, ze hledaji nove zamestance na vsechny pozice (i technicke). Do letosnich Vanoc nam jeste trosku casu zbyva a tak budu zatim optimista...

Re: RSH stavební firma 03 Srp 2017 09:33

 • VHK
Docela mě mrzí, že tu čtu totéž, co zažíváme my. Doufala jsem, že u nás je to tak komplikované, protože stále čekáme na peníze od banky. Nemáme zasíťovaný pozemek, čekáme na to a banka nám tím pádem nechce poskytnout peníze na stavbu. Ale co se týče představebního servisu, tak kdyby je člověk pořád neuháněl, tak nic neudělají, nechají všechno ležet a čekají, kdy se zase ozvete, abyste se připomněli. Taktéž jsem zklamaná z přístupu, asi je pravda, že toho mají hodně, ale to jaksi zákazníky moc nezajímá. Taky nám slíbili,že od března za devět měsíců bude stavba hotová a nic. Ani stavební povolení ještě nemáme.
Terén si na základovku budeme upravovat sami, protože máme mírný svah a nechceme platit sta tisíce za výkopové práce. Ale to zase musím uznat,že paní projektantka nám to řekla na rovinu, že si to máme udělat sami, pokud máme možnost.

Re: RSH stavební firma 13 Zář 2017 18:21

 • Fanynka 23
Nenechte se balamutit. Dosud postavili jediný dům a to zaměstnanci firmy .

Re: RSH stavební firma 16 Říj 2017 19:49

 • pkr
zajímavé, už před víc jak rokem jsem na vlastní oči viděl dva jimi postavené domy a minimálně jeden z nich určitě nebyl jejich zaměstnance, takže nepište kraviny

Re: RSH stavební firma 08 Lis 2017 13:05

Dobrý den, v současné době výrazně posilujeme náš tým. Důvodem k počátečním komplikacím s kapacitou obsluhování zakázek byl velký zájem o naše stavby. Pevně věříme, že do budoucna bude vše fungovat pružněji.

Re: RSH stavební firma 14 Zář 2017 13:55

 • Brozánky
Dobrý den, máme s manželem obdobné špatné zkušenosti s firmou RSH, stavba RD trvá skoro již rok, již nás dokonce začala sankcionovat Hypocentrum Modré pyramidy za nečerpání. Pošlete, prosím, kontakt. Spojila bych se s Vámi. Děkuji Těinová

Re: RSH stavební firma 20 Zář 2017 17:02

 • I.
Dobrý den Ríšo, jak nyní pokračujete s výstavbou?

Re: RSH stavební firma 21 Zář 2017 06:25

Bohužel už 3. týden stojíme. Chybí zábradlí na oknech v 1. patře, v domě je řada závažných nedodělků. Už víc ne 2 měsíce chybí klika k oknu na terasu, tamže nelze dveře zavřít. Není dokončená terasa, příjezdová cesta atd. Chybí zárubně v koupelně, takže je neuzamykatelná, to stejné v technické místnosti a další a další. RSH se již 10 dnů neozvala. První dokončení stavby mělo být 31. března, druhý termín byl 31. srpna. Zničili nám koupelnu, neteče dobře voda a nikdo z firmy nereaguje.

Re: RSH stavební firma 21 Zář 2017 09:03

 • Ï.
Ajaj, tak to je mi líto. Naprosto chápu, jak se cítíte, nám po roce a půl stojí základová deska, nyní velice usilují o to, abychom odstoupili od smlouvy. Jo a to jejich hraní na mrtvého brouka je naprosto normální. Přeji hodně štěstí, ať už se Vám ten finiš podaří

Re: RSH stavební firma 09 Říj 2017 12:44

Bohužel, RSH firma již od 14. září s námi nekomunikuje. Mezitím praskl strop v pracovně, díky vodě z naprosto špatně instalovaného bidetu. Firma najatá RSH odstranila před 10 dny polovinu stropu a zmizela a RSH nereaguje na nic. Takže naprosto zdevastovaný bidet a jeho okolí neužíváme, aby opět nezačal protékat. Vůbec koupelnu i záchod dělal někdo, kdo kdysi musel dělat v panelácích. Vše je rozbité, opatlané a nefunkční. A řada nedodělků v celém domě.Uslyšíte-li jméno výše uvedené firmy, raději utečte. Předpokládám, že na toto mé vyjádření bude následovat řada anonymním a sprostých urážek, které jsme již zažili na jiném diskuzním fóru.

Re: RSH stavební firma 13 Říj 2017 12:56

 • Red
Je to velice nepříjemná zkušenost, ale dokazuje, jak je důležité vybrat renomovanou firmu pro stavbu dřevostavby a firmu, za kterou stojí reference, alespoň dvacet domů, a řada spokojených zákazníků, ke kterým vám společnost umožní přístup. Kvalitní dřevostavbu postaví každá z členských firem Asociace dodavatelů montovaných domů nebo firmy ověřené, které najdete zde na stránkách v sekci Ověření dodavatelé dřevostaveb. Každopádně držíme palce, aby Vám vše dobře dopadlo. Red

Re: RSH stavební firma 15 Říj 2017 13:02

 • I.
Ríšo, prosím, ještě jednu informaci,, jak jste se s nimi vypořádali ohledně financí, uplatňujete sankce podle smlouvy?? Děkuji

Re: RSH stavební firma 15 Říj 2017 13:14

zatím bohužel nijak

Re: RSH stavební firma 23 Říj 2017 09:51

 • Jancsi
Dobrá den. Již od září 2016 jednáme s firmou RSH.TRVALO 8 měsíců, než vyřídili stavební povolení. Zaplatil jsem již přes milion ANA pozemku ještě není tknuto. Nejhorší je že vůbec nekomunikují. Pisi zprávy a emeily nikdo neodpovídá. Taky nám nedali podklady, kdy začnou stavět. Kdybychom věděli, že je to tak nespolehlivá firma, tak bychom se s ní nikdy nespojily. Ale přijde mi že bychom se měli spojit a podat na tu nespolehlivou firmu společnou žalobu.

Re: RSH stavební firma 26 Říj 2017 12:07

 • Brozánky
Dobrý den, souhlasím se společnou žalobou. Máme neprosto stejné špatné zkušenosti a vím o 2 dalších, kteří jsou na tom obdobně. Těšinová

Re: RSH stavební firma 26 Říj 2017 15:59

 • Andrej S.
Dobrý den ještě jednou. Samozřejmě máte právo na společnou žalobu. Ale víte, proč jsem ji nepodal já již předtím? Podívali jste se do smlouvy? Podívali jste se na záruku? Víte, že je tam napsáno, že máte na dům záruku 15 let? Jen před žalobou (která mimo jiné ovlivní i ostatní, vlastně všechny, kdo má od RSH dům) trochu popřemýšlejte dopředu. Žaloba je vhodná na zloděje a podvodníky. RSH k podvodníkům nepatří. Prostě jen nešťastně začala. Bohužel ... Firma nedělá problém záměrně, na to dám ruku do ohně. Společnou žalobou totiž máte velkou šanci poslat takovou firmu do insolvence .... budete mít svou "pomstu, či spravedlnost" (jak si to chcete pojmenovat). S největší proavděpodobností (kvůli tomu, že vás bude více) způsobíte, že firma zanikne, ale bohužel po ní nikdo nepřevezme zodpovědnost na dalších 15 let. A vše, co doteď všichni máme a určitě i budete za domy mít v krátké budoucnosti, budou na reklamace nechráněny. A já bych rád měl alespoň nějakou možnost reklamace podávat ještě alespoň dalších 14 let. Vše si pak budete muset opravit sami a investovat své další peníze. Doufám, že s tím v takovém případě počítáte. Netvrdím, abyste se nebránili, ale prosím jen přemýšlejte, zda to nebude spíše ke škodě než užitku. Určitě existujou i další možnosti. Žaloba je opravdu až na posledním místě. Nikdy z firmy v insolvenci nedostanete zpět co chcete. A navíc jsem zastánce komunikace a dialogu a stále si myslím, že největší šance dosažení cílů je jednání v dobrém. Vezměte toto prosím v potaz. A pokud si myslíte, že není jiná možnost, vězte, že je vždycky nějaká možnost.

Re: RSH stavební firma 26 Lis 2017 14:19

 • RSH
Dobrý den, mrzí nás Vaše zkušenost, ale nic podobného, co zde popisujete, u nás v evidenci nemáme. Pokud napíšete konkrétní body k prověření na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , obratem se vám ozveme.

Re: RSH stavební firma 23 Říj 2017 16:34

Tak to co popisujete přesně zažíváme už od června 2016. Už bydlíme, ale jen proto, že jinak bychom byli na ulici, protože jsme museli po více než roce opustit dům, který jsme prodali a firma RSH nekonala. Dům má závady a hlavně nekvalitní práce, pokud se týká instalatérů, koupelna i záchod byla instalována tak, že to vypadá jako 70.letech, když se stavěly paneláky a nakonec bidet protekl stropem manželovi do pracovny. No, a takto bych mohla pokračovat dál. Jednou za čtrnáct dnů nebo měsíc přijede jeden člověk, něco málo udělá a zase odjede a nikdo na maily nereaguje a telefony vytipává.

Re: RSH stavební firma 23 Říj 2017 23:02

 • Andrej S.
Dobrý večer vážení.
Rád bych zde i já sdělil svou zkušenost se stavební firmou RSH. Můj dům byl jeden z prvních postavených touto společností. Po získání stavebního povolení byla zahájena stavba základové desky, po vyschnutí byla realizována hrubá stavba a během jednoho týdne byl dům postavený. Pak se začal realizovat interiér. Došlo ke komplikacím se subdodavatelem společnosti, kterého bylo pak třeba vyměnit. Výstavba nebyla bez chyb a bez zdržení, ale na druhou stranu se společnost RSH ke svým chybám vždy postavila čelem a chyby opravila nebo jsme se domluvili na jiné kompenzaci. V průběhu jsem měl několik změn, které pochopitelně dokončení stavby prodlužovaly, ale je to logické. Inženýring vyřídil co měl, nevím jak pracuje dnes, nemohu soudit, ale u mne vyřídil co měl a včas. Trvalo to tři měsíce a to díky tomu, že stavební úřad u nás je poměrně vstřícný. Od svých známých a kamarádů vím, že to není všude stejné. Málem to ztroskotalo na neodeslaném souhlasu souseda, který souhlas založil a neposlal. Tak jsem si ho obešel sám. Kamarádka v jiném okrese mne strašila, že u nich to trvalo 3/4 roku, než stavebí úřad vydal rozhodnutí.
Než jsem se rozhodl stavět s RSH, obcházel jsem si byty, starší domy, zděné domy, dřevostavby ... Viděl jsem mnoho vzorových domů a jednal s několika stavebními firmami, nakonec jsem se rozhodl pro RSH a to z několika důvodů. Jednak začínající firma nabízela to co jiní ne, vstřícnější jednání, kvalitní materiály a, ruku na srdce, velice příznivou cenu. Díky propojení RSH s Hypocentrem Modré pyramidy jsem nemusel řešit jinde složité proplácení peněz z hypotéky, protože si to vyřídili mezi sebou a já měl pokoj. Neříkám, že byla výstavba bez chyb, to ani náhodou, ale vybral jsem si ji záměrně, protože u ostatních firem s dlouhou řádkou staveb za sebou bych nikdy nemohl dělat tolik změn a přizpůsobení si dispozic domu jak jsem chtěl já. U RD Rýmařova mi předložili svůj dům jaký nabízejí a každá změna půdorysu byla nemožná, popřípadě nadmíru drahá. Ano, můžete si dům navrhnout sami, ale u jiných byste platili nepoměrně více. Za to se ovšem platí časem, protože všechno nějakou dobu trvá. Ano, musíte si výstavbu hlídat (byl jsem na stavbě denně), ano stojí to nervy a čas, ale za to, že budete bydlet v něčem co jste si vysnili (dané také mírou vašich financí) to stojí. Raději budu vždy nakupovat u malého řezníka, který nemá objem prodaného masa tak velký jako třeba hypermarket, ale jsem si jistý, že neprohloupím. Za rok bydlení v domě jsem dával dvě reklamace, prosakující voda v podlaze v tech. místnosti (opravena do 10 dnů od reklamace) a popraskaný beton v garáži (opraveno do měsíce po podání reklamace).
Ano, můžete dát na RSH stavební žalobu, proč ne ... také jsem to jednu chvíli zvažoval, ale když jsem viděl, že u jiných stavebních společností s vámi vymetou podlahu a v RSH ne, pak jsem od toho upustil. RSH se rozjíždí, i když pomalu, ale do hodně věcí investuje čas a peníze a sílu. Problém není u ní, problém jsem viděl spíše u stavebních společností, které pro ní realizují výstavbu, kteří se snaží vše ošulit a firmu odrbat (viděl jsem to jasně u sebe, ale i jinde). Navíc, při poslední návštěvě Hypocentra a předložení dokumentů k pojištění domu a kolaudace jsem se zeptal, jak se teď staví a zjistil jsem, že se blíží asi ke 20 realizovaným stavbám. Myslím, že dříve nebo později bude muset RSH přistoupit k pořadníkům (jako to má RD Rýmařov, Atrium a spol.), kde jsem měl již tehdy čekací dobu více jak rok.
Chápu vaše rozhořčení, zažil jsem to sám, kdy jsem myslel, že to neustojím. Ale nakonec jsem vytrval a nelituji. Nechal jsem si udělat Blower Door test a spadám mezi pasiv a nízkoenergetickou stavbu, a je to fajn. V zimě tu mám teplo i bez zapnutí topení (19 až 20 stupňů), v létě, když bylo venku téměř 40 stupnů bylo uvnitř příjemných 20 až 25 stupňů. Mám retenčku a již jsem za jednu sezónu spotřeboval z dešťovky cca 60 kubíků vody. Za elektriku platím 1800 měsíčně a stačí to. Celý život jsem bydlel ve zděném starším domě, který koupili rodiče. A než to bylo k bydlení stálo nás to přes 3 mil. a šíleného utrpení a bordelu. A za topení jsme platili majland. Tohle je naprosto dokonalé. Pokud nechcete čekat, jděte a kupte si hotové domy, nebo starší dům či byt. Zpočítal jsem si to a rozhodně bych celkově a hlavně finančně prodělal ... Nehájím firmu RSH, je třeba si jen vše patřičně hlídat, nebo mít stavební dozor!!! Příště bych si ho sám stoprocentně zaplatil ... A vše si kontroloval i odborně. Od toho si ten dům nechávám stavět, aby byl podle mých představ a ne plný kompromisů. Pokud se vám to nelíbí, jděte jinam, k jiné stavební firmě, na to máte určitě právo, ale udělejte to hned na začátku, než se začne stavět. Jakmile se začne stavět se těžko něco mění.

Re: RSH stavební firma 08 Lis 2017 13:31

Zrovna včera jsme v půl desáté v noci dostali tzv. závěrečnou fakturu a to přesto, že zatím nejsou odstraněny všechny závady. Věřím, že snad do týdne budou, ale... Zmocněněc stavby se od 3. října neobjevil, naše právnička včera obdržela nepravdivé informace. Dít se u nás opět od 3. října začalo a to minulý pátek. Je mi upřímně líto těch, kteří svou práci odvádí perfektně. Samozřejmě tato diskuze je ostře sledována samotnou firmou RSH a přispívá na tyto stránky i zaměstnankyně společnosti, které firma postavila jeden z prvních domu, paní S. Nevím co je v této naší společnosti za nešvar vystupovat anonymně.

Re: RSH stavební firma 08 Lis 2017 21:22

 • Katynka 23
Ta rodina se tu slejzá, že? Hlavně se nesmí zapomenout na paní konzultantku, jak na sebe nezapomene :-D

Re: RSH stavební firma 08 Lis 2017 20:03

 • nikulinka
Naše zkušenosti s RSH stavební společností jsou vesměs pozitivní. Nechce se nám věřit těm věcem, co tu všude čteme. Paní konzultantka s námi komunikuje průběžně celou dobu, řemeslníci fungují v podstatě bez problémů. Když se nám něco nelíbí, tak to hned upraví podle našich požadavků. Trochu jsme byli překvapeni tím, jak dlouho trvá stavební povolení a možná nás to i maličko zklamalo, ale pak jsme si přečetli, že je to úplně běžná praxe a bojuje s tím většina stavebních firem. Máme špatnou zkušenost s mnoha dalšími úřady, takže jde vlastně o normální byrokracii, kterou musí člověk přežít . Nakonec jsme se ale povolení dočkali a samotná stavba probíhá úplně v pohodě.

Re: RSH stavební firma 26 Lis 2017 14:17

 • RSH
Dobrý den, od léta jsme již výrazně posílili náš tým. Důvodem ke zdržení byl velký zájem o naše stavby. Nyní můžeme našim zákazníkům nabídnout mnohem pružnější provoz, nové typové domy, flexibilnější možnosti řešení stavby a souvisejících služeb.

Re: RSH stavební firma 08 Pro 2017 09:04

 • Kamca11
RSH stavební společnost pro nás byla jedna z firem, která nám nabízela postavení našeho vysněného domu. Po zvážení všech nabídek jsme si ji vybrali. Na začátku nám RSH představila typový dům Solum, který nám svojí dispozicí padl do oka. S manželem jsme chtěli celou řadu individuálních úprav. V RSH nám ve všem vyšli maximálně vstříc a se žádnou z navržených úprav nebyl sebemenší problém. Od podepsání smlouvy po předání domu uběhlo pouhých 9 měsíců. Z toho 6 měsíců jsem se stavebním konzultantem ladila individuální požadavky na úpravy. Je pravda, že ne vše bylo úplně ideální, ale při stavbě domu, který měl tolik individuálních úprav, se pár komplikací vždy vyrojí. RSH stavební společnost bych rozhodně doporučila, především z toho důvodu, že nám ve všem vyšli vstříc a pokud se vyskytl problém, vždy ho vyřešili k naší plné spokojenosti.

Re: RSH stavební firma 04 Led 2018 01:14

 • Leona0
Mila Kamca11, ono kdyz je partner zamestnancem hypocentra, to je potom jasne, ze vse bude probihat v poradku a bez komplikaci, ze

Re: RSH stavební firma 08 Led 2018 14:53

 • RSH
Je logické, že našimi zákazníky jsou také naši pracovníci. Ti pro nás představují důležitý zdroj nejužší zpětné vazby a záruku toho, že naši práci děláme dobře a kvalitně. Vážíme si každého spokojeného zákazníka a jsme velmi pyšní na výsledky naší práce.

Re: RSH stavební firma 19 Pro 2017 15:03

 • Honza83
Od RSH stavební společnosti jsme si nechali postavit individuální projekt domu.
Řešili jsme jak individuální design, tak také i dispozice, které se několikrát měnily. Drobné úpravy nastaly během výstavby. RSH náš projekt převzala doslova jako za vlastní a vytvořila skvělí designový prvek, který se hodí do okolního rázu krajiny u lesa.
Např. nebyl jakýkoliv problém s nainstalováním systému pro pohyb psů, jenž je celkem jedinečný.
Výstavba domu proběhla celkem rychle. Drobné zdržení bylo na stavebním úřadě.
Během stavby se vyskytly drobné problémy, které společnost řešila celkem rychle. Co se týkalo reklamací, ty byly řešeny ihned s důrazem na naši spokojenost. Dokonce jsme dostali i kompenzace formou úprav nad rámec rozpočtu.
Strana:
Jméno
Téma
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :side: :S :evil: :whistle: :pinch:
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit
E-mail:
Opište prosím
text v závorce:
(b6130fde82)

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.
 • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Proč jste na portále www.drevoastavby.cz?

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner