Odpovědět k Tématu: Jakou střešní krytinu si dát na střechu? - Diskusní fórum Dřevo a Stavby

Vítejte, Host

Jakou střešní krytinu si dát na střechu?
(1 prohlíží) (1) Host

TÉMA: Jakou střešní krytinu si dát na střechu?

Jakou střešní krytinu si dát na střechu? 03 Čer 2012 23:43

• Střešní krytina
Zdravím,
řešíme , jakou plechovou krytinu dáme na střechu a líbí se nám imitace střešní tašky: www.lindabstrechy.cz/lehka-stresni-krytina-roca-toscana . Zajímá nás, jestli se ten minerální posyp třeba nedrolí, nebo se to nevyšisuje.

Re: Jakou střešní krytinu si dát na střechu? 04 Čer 2012 20:15

• Paul
Dobrý den,
Tento typ plech.krytiny je celkem objemově stálý,odolný,musíte počítat s tím,že minerální
stabilizovaný posyp brzdí stékající vodu a na severních stranách nebo pod stromy časem
vzniká lišejníkovitý povrch.Vzhledem k vyšším povrchovým teplotám plechu vzniká tkzv.
špinavý povrch.Ve středomoří nebo na osluněných dispozicích vydrží celkem dlouho.
Jinak v našich podmínkách lze doporučit krytinu s lesklým a velmi hladkým povrchem,
který pak vypadá jako mokrý,jeho údržba je jednodušší.

Re: Jakou střešní krytinu si dát na střechu? 05 Čer 2012 13:14

Dobrý den,
my máme v plánu kaučukovou fólii EPDM firestone, na ní střešní substrát a rostlinky. Tato skladba má téměř neomezenou životnost a myslím, že ke dřevostavbě patří .

Re: Jakou střešní krytinu si dát na střechu? 15 Srp 2013 21:34

Dobrý den, zajímalo by mě, jakou střešní krytinu dát na střechu, když plánuji na polovinu střechy umístit fotovoltaické panely..

Re: Jakou střešní krytinu si dát na střechu? 19 Srp 2013 14:37

Dobrý den Vojto. Pravděpodobně máte na mysli střešní konstrukci šikmou-v tomto případě bych nedoporučil asfaltové šindele-velká pracnost detailů. Klasické tašky nejsou problém-kotvící prvky jsou ukotveny na latě a vytaženy pod taškou tzv. po vodě. Pokud by bylo panelů více, bylo by lepší mít nosnou pozinkovanou konstrukci ukotvenou na několika bodech a panely ukotvené až na ni. Přeji zdar v osamostatnění od dodavatele energie. Redakce.

Re: Jakou střešní krytinu si dát na střechu? 02 Zář 2014 10:11

Já preferuji spíše klasickou betonovou tašku, Ta plechová mě přijde z pohledu energetického a dále i z důvodu odolnost proti mechanickému poškození mnohem nevýhodnější. A to nevím dvakrát moc o její údržbě? jak jí udržovat v dobré kondici, musí být podle mě náročnější.

Re: Jakou střešní krytinu si dát na střechu? 27 Led 2018 18:32

• StandaS
Dobrý den, my jsme zvolili plechovou střešní krytinu Comax a jsme s ní velmi spokojení, rozhodně bych neřekl, že bychom po energetické stránce nějak strádali.

Re: Jakou střešní krytinu si dát na střechu? 02 Zář 2018 11:41

• Karel333
Dobrý den, mám na domě plechovou krytinu a potřeboval bych ji přetřít, poradíte mi někdo kvalitní barvu na střechu?

Re: Jakou střešní krytinu si dát na střechu? 04 Zář 2018 13:11

• Filip.kostka87
Pokud hledáte kvalitní barvu na plechovou střechu, tak doporučuji se podívat na svk-barvy.cz/ já od nich koupil barvu na plechovou střechu, která velice dobře kryje a drží.

Re: Jakou střešní krytinu si dát na střechu? 05 Zář 2018 10:55

• Karel333
Jak dlouho trvalo, než vám to z toho eshopu přišlo? a jak se vám ta barva roztírala po střešě? ředí se to?

Re: Jakou střešní krytinu si dát na střechu? 11 Zář 2018 11:34

• Filip.kostka87
Trvalo to asi dva dny než to došlo domů, bylo to opravdu rychlé a barva se dala roztírat velice jednoduše, jen jsem ji promíchl a natíral.
Strana:
  • 1 (nejstarší)
Jméno
Téma
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :side: :S :evil: :whistle: :pinch:
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit
E-mail:
Opište prosím
text v závorce:
(6732857882)

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Akce / DřevoStavby

• FORUM DŘEVOSTAVBY 2019
    28. 11. 2019 - 29. 11. 2019
    / Kongresové centrum Jezerka, Ústupky 278, 538 07 Seč /
  • FOR PASIV 2020
    6. 2. 2020 - 8. 2. 2020
    / PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany /
  • FOR THERM 2020
    6. 2. 2020 - 8. 2. 2020
    / PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany /
  • FOR WOOD 2020
    6. 2. 2020 - 8. 2. 2020