Odpovědět k Tématu: Zelená střecha - Diskusní fórum Dřevo a Stavby

Vítejte, Host

TÉMA: Zelená střecha

Zelená střecha 09 Úno 2015 08:50

Rádi bychom postavili pasivní domek se zelenou střechou (Earth Sheltered House). Nicméně zdá se, že na českém trhu není moc firem, které se touto problematikou zabývají, ani stavebníků se zkušenostmi s takovým provedením střechy. Najde se zde nějaký majitel domu se zelnou střechou? Zajímaly by mě podrobnosti z realizace a jak se v takovém domě žije, zda z dlouhodobějšího hlediska nevznikají nějaké problémy atd.

Re: Zelená střecha 10 Úno 2015 15:52

Hezký den,

několik domů se zelenou střechou realizoval tým ateliéru Moloarchitekti, například zde: www.moloarchitekti.cz/realizace/dum-na-vinicich. Určitě Vám rádi poskytnou podrobnější informace, případně kontakty na konkrétní stavebníky. Zelenou extenzivní střechu mají také majitelé tohoto domu: www.kulatydum.cz/. Jsou velmi ochotní a jistě Vám po mailu zodpoví řadu dotazů. My navštěvujeme většinou novovstavby, kde majitelé nemají s domem ještě tak dlouhou zkušenost. Zatím ale nikdo se zelenou střechou žádný problém neměl, naopak byli velmi spokojeni.

Lucie Němcová

Re: Zelená střecha 11 Úno 2015 09:08

Děkuji za informace a zajímavé odkazy. Zajímalo by mě, zda má někdo zkušenosti s domem chráněným zemí (earth sheltered house), jehož je zelená střecha součástí.
Strana:
  • 1 (nejstarší)
Jméno
Téma
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :side: :S :evil: :whistle: :pinch:
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit
E-mail:
Opište prosím
text v závorce:
(30b0393cd2)

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop