Odpovědět k Tématu: hypotéka na dřevostabu? - Diskusní fórum Dřevo a Stavby

Vítejte, Host

TÉMA: hypotéka na dřevostabu?

hypotéka na dřevostabu? 15 Kvě 2011 22:27

chtěla bych se zeptat zda jde ručit budoucí dřevostavbou?

Re: hypotéka na dřevostabu? 15 Kvě 2011 22:37

  • Klárka
V podstatě ano, jen musíte dávat do katastru několikrát postupně rozestavěnou nemovitost... víc je v článku tady na webu
www.drevoastavby.cz/cs/drevostavby/financovani-drevostavby/887-drevostavba-na-hypoteku

Re: hypotéka na dřevostabu? 16 Kvě 2011 13:24

  • Vladimír Vojtíšek
Dobrý den,
zajistit hypoteční úvěr budoucí stavbou samozřejmě jde. V principu se první část financování uvolňuje proti hodnotě pozemku, druhá část po zapsání stavby do katastru nemovitostí (stačí jednou) a další části průběžně v návaznosti na stav výstavby (banka si zkontroluje, kolik se toho již prostavělo). U dřevostavby to ale není nejlepší varianta, protože zbytečně budete čekat na administrativní úkony, zatímco vysněný dům již mohl stát.

Lepší variantou je dočasně zajistit jinou nemovitostí a po dokončení dřevostavby objekt předmět zajištění vyměnit. Případně využít předhypotečního úvěru, který Vám pomůže postavit zcela bez zajištění a dokončená dřevostavba se následně stane zajištěním hypotečního úvěru, který splatí předhypoteční. Ale samozřejmě záleží na vašich možnostech a očekáváních. Více v druhé polovině článku zde na webu: www.drevoastavby.cz/cs/drevostavby/financovani-drevostavby/887-drevostavba-na-hypoteku.

Přeji Vám pěkný den!

Vladimír Vojtíšek, Hypoteční banka.

Re: hypotéka na dřevostabu? 05 Lis 2012 17:03

Ahoj máme hypotéku na dřevostavbu a měli jsme to tak, že nejdříve byla zástavba na dům rodičů a teď je již zástava převedena na náš dům. Hypotéka byla vyřízena rychle.

Re: hypotéka na dřevostabu? 06 Lis 2012 11:01

  • redakce
Dobrá zpráva pro všechny zájemce o financování dřevostavby je, že produkty na financování dřevostaveb má už řada velkých finančních institucí u nás. Je to jak Hypoteční banka, která se svým noým produktem umožňuje čerpat až 95 % hypotečního úvěru ještě před vznikem zástavního práva k nemovitosti, tak Česká spořitelna, ale nově i Reiffeisen stavební spořitelna se svým EKO PROGRAMEM.
Nabídka financování se týká financování staveb realizovaných s některým ze členů Asociace dodavatelů montovaných domů. Seznam členů ADMD naleznete
na webových stránkách asociace (www.admd.cz/clanky/seznam-clenu).
Financování se samozřejmě věnujeme téměř v každém vydání časopisu Dřevo&Stavby.

Re: hypotéka na dřevostabu? 12 Bře 2015 20:08

Re: hypotéka na dřevostabu? 03 Bře 2014 22:53

snad ano, říká můj manžel

Re: hypotéka na dřevostabu? 12 Bře 2015 20:09

Manzel ma vzdy pravdu

Re: hypotéka na dřevostabu? 04 Bře 2014 18:28

Dobrý den, řešili jsme v loňském roce HÚ na dřevostavbu svépomocí 5 měsíců. Máme od Komerční banky, za podmínek několika .... ato např. rychlá forma výstavby, úrok. sazba přijatelná, nemusíme naštěstí finance dokládat. Pouze čerpáme částku na 3x, vždy po schválení odhadcem, že jsme dosavadní finance opravdu prostavěli. Nebýt toho, že již nějaké zkušenosti mám, tak bychom se do toho snad ani nevrhali, šílené papírování, několik změn v průběhu vyřizování, poplatky atd. Ale holt už to k tomu asi patří. Teď každopádně o 106 celou zimu stavíme a naštěstí vše klape. Přeji všem pevné nervy a vydržet

Re: hypotéka na dřevostabu? 21 Úno 2015 11:21

Tiež mám tento problém. Tak zrovna okna boli pomaly to najlacnejsie z domu... na jednopodlazny dom (6 velkych okien 150x150cm, 5 malych - wc, kupelka, schody atd + 2x francuzske okno - jedno otvaracie doboku - drahe) aj s vchodovymi dverami nas stali tusim 5 tisic eur.

Re: hypotéka na dřevostabu? 25 Úno 2015 19:19

  • AdélaM
Dobrý den,
nevíte někdo jak se dá financovat dřevostavba ,která bude zhotovena dodavatelem do fáze "dům na dodělání" a kterou nám bude stavět firma,která není na seznamu dodavatelů bank?jde o to,že je asi o 25% levnější nicméně technologie jsou stejné...a dokonce chceme mít zástavu druhého domu,do doby než se dům postaví...ale zatím neustále narážíme na problém,že nám druhý dům nevyvážou kvůli tomu,že jej nepostaví firma na seznamu banky...nevíte někdo co s tím?A jestli se vůbec s tím dá něco dělat?

Re: hypotéka na dřevostabu? 12 Bře 2015 20:10

Je potreba hledat jinou hypoteku....
Strana:
  • 1 (nejstarší)
Jméno
Téma
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :side: :S :evil: :whistle: :pinch:
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit
E-mail:
Opište prosím
text v závorce:
(6fce95ffaa)

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop