Sruby & roubenky

Na cestě za kvalitní dřevostavbou

Odpovědět k Tématu: JAK SE CHOVÁ DŘEVOSTAVBA ZA X LET - Diskusní fórum Dřevo a Stavby

Vítejte, Host

JAK SE CHOVÁ DŘEVOSTAVBA ZA X LET
(1 prohlíží) (1) Host

TÉMA: JAK SE CHOVÁ DŘEVOSTAVBA ZA X LET

JAK SE CHOVÁ DŘEVOSTAVBA ZA X LET 16 Úno 2011 13:12

• VALERIE
JSEM ROZHODNUTÁ PRO DŘEVOSTAVBU S OCELOVOU KONSTRUKCÍ.JSOU ALE KOLEM MNE LIDÉ CO MI TO ROZMLOUVAJÍ.PRÝ RADĚJI ZDĚNÝ.SLÝCHÁM NÁZORY,,POČKEJ ZA DVA ROKY A DÉLE,BUDEŠ NEŠŤASTNÁ,BUDE TI TO PRASKAT,VE SPOJÍCH,DŘEVO PRACUJE A JEŠTĚ V KOMBINACI S KOVEM?SÁDROKARTONY BUDOU FLEKATĚT,JAK SE PŘI ZMNĚNÁCH TEPLOT BUDE KOV ROSIT.......A JE TOHO VÍC,,JSEM Z TOHO ŠPATNÁ.MÁTE PROSÍM NĚKDO ZKUŠENOST?SPOLEČNOST ,KTEROU JSEM SI VYBRALA,NABÍZÍ TUTO STAVBU JAK DŘEVOSTAVBA S DŘEVĚNOU KONSTRUKCÍ,TAK ŽELEZNOU,TAK JAKO ZDĚNOU STAVBU.CENOVĚ JSOU DŘEVOSTAVBY TOHOTO DOMU O 300 000 LEVNĚJŠÍ.TO JE I JEDEN Z DŮVODŮ PROČ DŘEVOSTAVBU.

DÍKY rady a komentář klidně i na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Re: JAK SE CHOVÁ DŘEVOSTAVBA ZA X LET 18 Úno 2011 09:04

• Michaela Pecharová
Ráda bych zareagovala na váš dotaz. Kdyby mi firma nabízela stejný projekt z jakéhokoli materiálu (jak píšete železná, zděná, dřevěná), také bych měla obavy. Každý stavební systém vyžaduje projekt optimalizovaný k jeho vlastnostem. Kombinace ocelového skeletu s jiným materiálem je vyzkoušená stoletou praxí (takto jsou postaveny všechny mrakodrapy na světě). Má ale svá pravidla. Při návrhu stavby musí být dodržena spousta parametrů, jako perfektní hydroizolace, správná skladba stěny s ohledem na rosný bod (který se samozřejmě nesmí dostat k oceli), stejně jako umístění oceli do pásma stěny s přibližně konstantní teplotou, aby se zamezilo tepelným dilatacím, atd. atd. Povrchová antikorozní ochrana oceli musí být samozřejmostí. Pak můžete mít jistotu, že se ocelový skelet, narozdíl od dřevěného, skutečně "nehne".
Poslední Úprava: 18 Úno 2011 09:13 od sona.

Re: JAK SE CHOVÁ DŘEVOSTAVBA ZA X LET 18 Úno 2011 23:29

To je všechno jen o názoru, každý chválí to svoje:) Nejhorší když o tom někdo nic neví a radí. Dřevostavby jsou dělané na 2 generace min.

Re: JAK SE CHOVÁ DŘEVOSTAVBA ZA X LET 19 Úno 2011 21:46

prosim napiste niekoto kto byva v drevostavbe uz viac rokov,ake su problemy

Re: JAK SE CHOVÁ DŘEVOSTAVBA ZA X LET 22 Úno 2011 13:29

žádné,když ju má člověk dobře a kvalitně postavenou tak je vše jak má být

Re: JAK SE CHOVÁ DŘEVOSTAVBA ZA X LET 22 Úno 2011 14:23

• VALERIE
Má někdo vlastní zkušenost?

Re: JAK SE CHOVÁ DŘEVOSTAVBA ZA X LET 06 Bře 2011 14:40

kto staval svojpomocne?

Re: JAK SE CHOVÁ DŘEVOSTAVBA ZA X LET 06 Bře 2011 15:13

• Mistod
Dobrý den vše záleží na odvedené práci ,projektu ,ale v podstatě platí že ůplně nejlepší je nekombinovat materiály ,když dřevo tak dřevo když zdivo tak zdivo. Nekolik let stavím dřevostavby a pokud se vše dodrží tak konstrukce vás i vaše vnuky přežije .

Re: JAK SE CHOVÁ DŘEVOSTAVBA ZA X LET 26 Bře 2011 14:02

Pro budoucí bezproblémový provoz domu je důležité mít vše opravdu kvalitně a důsledně dotaženo (konstrukce, izolace apod.). Zrovna nedávno jsem se dozvěděl, že si majitel dřevostavby v sousední vesnici stěžuje, že mu vychází ze stěn za silného větru skřípavé zvuky. Domek má postaven asi 2 roky a zdá se, že ne moc poctivě...

Re: JAK SE CHOVÁ DŘEVOSTAVBA ZA X LET 26 Bře 2011 14:04

...mimochodem se jedná o domek postavený tzv. rámovou konstrukcí. Z tohoto typu dřevostavby bych měl asi strach. Podle mě může mít člověk maximální jistotu v případě prefabrikovaných panelových konstrukcí...

Re: JAK SE CHOVÁ DŘEVOSTAVBA ZA X LET 04 Dub 2011 20:50

V minulých letech ( v minulém režimu) byly stavby ze dřeva vnímány jako stavby pro rekreaci. K trvalému bydlení se začaly dřevostavby využívat až v posledních letech. Podíl dřevostaveb z celkových nově postavených staveb se u nás zvyšuje rok od roku, ale v porovnání s Kanadou nebo USA, popř. severskými státy ('Svédsko, Norsko, Finsko)je to mizivá část. Jedná se o vyspělé země, kde se dřevostavby stavějí po celá léta.

Re: JAK SE CHOVÁ DŘEVOSTAVBA ZA X LET 05 Dub 2011 00:35

• Katka
Naštěstí je už teď jiná situace a lidi dostávají rozum:). Když chci bydlet rychle, kvalitně a s ohledem na úsporu energií, životní prostředí, tak není jiná volba.

Re: JAK SE CHOVÁ DŘEVOSTAVBA ZA X LET 03 Zář 2011 09:38

zdravim ja zrovna zacinam take stavet drevostavbu poradte mi jaka je nejcastejsi udrzba?

Re: JAK SE CHOVÁ DŘEVOSTAVBA ZA X LET 02 Zář 2011 23:08

má ještě někdo jiné zkušenosti?
Strana:
  • 1 (nejstarší)
Jméno
Téma
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :side: :S :evil: :whistle: :pinch:
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit
E-mail:
Opište prosím
text v závorce:
(c85d54fc36)

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.
  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

• Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?