Odpovědět k Tématu: Máte prosím někdo zkušenosti s firmou NATUR HOUSE? - Diskusní fórum Dřevo a Stavby

Vítejte, Host

Máte prosím někdo zkušenosti s firmou NATUR HOUSE?
(1 prohlíží) (1) Host

TÉMA: Máte prosím někdo zkušenosti s firmou NATUR HOUSE?

Máte prosím někdo zkušenosti s firmou NATUR HOUSE? 22 Říj 2013 10:02

Dobrý den, chystáme se stavět dřevostavbu a vybíráme dodavatele. Jako velmi zajímavá se nám jeví nabídka firmy NATUR HOUSE s.r.o. (www.natur-house.cz/). Nedaří se mi ale na tuto společnost najít nějaké reference přesto, že mají za sebou dle jejich webových stránek již řadu realizací a mají i několik vzorových domů. Máte s touto firmou někdo nějaké zkušenosti? Zatím veškerá komunikace s nimi vypadá solidně, nerad bych se ale spálil. Pokud jste s nimi někdo stavěli, budu rád za jakoukoli informaci. Děkuji.

Re: Máte prosím někdo zkušenosti s firmou NATUR HOUSE? 28 Led 2014 14:13

 • Martina33
S touto firmou osobní zkušenost nemám, ale pokud chcete více názorů a více nabídek, určitě bych se obrátila s Vaší realizací na poptávkový systém (www.aaapoptavka.cz/), tam bych si zadala poptávku a ozvou se Vám firmy sami. Navíc tam hodně firem má i hodnocení již zrealizovaných staveb, takže je možnost vybírat i podle referencí. Ale hlavně když jsme tam zadávali mi poptávku po zateplení chaty, tak se nabídky jednotlivých firem výrazně lišily, takže i z tohohle důvodu doporučuji, je možné, že nakonec výrazně ušetříte.

Re: Máte prosím někdo zkušenosti s firmou NATUR HOUSE? 16 Bře 2014 11:33

 • ste07
Dobrý den,

byla jsem se podivat na vzorovy dum v Zebraku. Manzele Berankovi (staci pouze zavolat a domluvit si schuzku i o vikdnech) me provedli a byli velmi prijemni a vstricni. Oni ovsem maji s firmou smlouvu o spolupraci, takze se vse jevilo velmi idealne. Chci se tedy zeptat, jestli se vam nekdo ozval ohledne teto firmy nebo zda jste nasli reference nekde jinde.
Dekuji za zpravu na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Dekuji Stehlikova

Re: Máte prosím někdo zkušenosti s firmou NATUR HOUSE? 26 Led 2015 22:08

ty prohlídky mi přijdou všechny stejné, na místě to vždycky vypadá na 100%....

Re: Máte prosím někdo zkušenosti s firmou NATUR HOUSE? 12 Bře 2015 21:57

Bohužel firmu neznam

Re: Máte prosím někdo zkušenosti s firmou NATUR HOUSE? 20 Dub 2017 15:11

 • Karel Hreben
Ano, zkušenosti s firmou NATUR HOUSE mám.
khreben (a) seznam.cz

Re: Máte prosím někdo zkušenosti s firmou NATUR HOUSE? 20 Dub 2017 22:27

 • karel hreben
oprava: khreben99 (a) seznam.cz

Re: Máte prosím někdo zkušenosti s firmou NATUR HOUSE? 20 Dub 2017 17:42

 • Hanys po 3 letech
Dobrý den,
nakonec jsme s firmou Natur House s.r.o. dům skutečně stavěli a dojmy ze spolupráce jsou rozporuplné. Po stavební stránce odvedla firma dobrou práci. V domě už třetí rok bydlíme a neobjevili se žádné vážné závady. Reklamovali jsme jen drobné vlasové prasklinky v rozích v interiéru, které jsou způsobeny sedáním konstrukce. Reklamaci firma bez remcání uznala. Při stavbě se neobjevili větší technické komplikace, termín byl dodržen. Potud probíhalo vše ideálně.

Potíž byla v jednání jednoho z jednatelů firmy, pana Kohoutka. Do podpisu smlouvy byl ochota sama. Ihned po zahájení stavby se rozhodl, že ušetří náklady tím, že materiál na vyplnění pod základovou desku vezme z "obecního", tedy haldy, která se nacházela nedaleko místa stavby. Jelikož nám ale tuto skutečnost nesdělil, poštval tím na nás rozzuřeného starostu obce, které materiál patřil. Vše se vysvětlilo jako nedorozumění, materiál se ale musel přivést odjinud. A tady začali problémy. Přesto, že jsme cenu za zhotovení základové desky měli smluvě danou, začal po nás tento pan Kohoutek vymáhat vícenáklady za dovoz materiálu odjinud. Šlo o cca 10.000,-Kč které jsme ale z principu odmítli zaplatit. Žádná dohoda o tom, že se využije materiál, který je zdarma a "za rohem" nikdy nezazněla. A začalo peklo. Hold uražená ješitnost. Vyhrožování, že stavbu zastaví, ve chvíli, kdy jsme na ni už čerpali úvěr, urážky a další vyhrožování. Naprostá neochota dělat jakékoli drobné změny v projektu, naschvály. Záměrně velmi nadsazené ceny za vícepráce, které jsme si v průběhu vymysleli. Stavba domu je poměrně stresující záležitost sama o sobě. Pan Kohoutek se postaral o to, aby byla stresující násobně více. Dokonce i změnit barvu fasády oproti původnímu výběru, by nás stálo desetitisíce. Z tohoto pohledu byla spolupráce s firmou Natur House s.r.o. opravdu příšerná.

Proto jsou celkové dojmy rozporuplné. Dům stojí, zatím to vypadá, že netrpí žádnými vadami. Nikde se nedělají mokré fleky, nikde žádná plíseň, nikde žádné praskliny. Plánované náklady byly víceméně dodrženy, vyjma změn, které jsme si vymysleli sami. Jen ten příšerný přístup. Jednání pana jednatele z pozice síly je dle mého neomluvitelné. O nějakém proklientském přístupu nemůže být řeč. Znova bych takovouto stavbu absolvovat nechtěl, proto bych firmu ani dále nedoporučil. A je to škoda, protože domy zdá se stavět umějí.

Re: Máte prosím někdo zkušenosti s firmou NATUR HOUSE? 25 Čer 2018 14:38

Mám podobnou zkušenost s jinou podobnou firmou, došlo to málem k soudu- je chytré si nejprve zjistit reference, my to neudělali- v každím případě za nás spor rozhodl právník ( tento ), který velmi hladce dosáhl mimosoudního urovnání sporu v náš prospěch- proto si předem každou smlouvu už nechávám právníkem prověřit, a vím, že tam nebude žádný háček, na kterém se potom můžou točit. - V každém případě platí okřídlené: Je to o lidech.

Re: Máte prosím někdo zkušenosti s firmou NATUR HOUSE? 08 Lis 2018 17:19

 • Roman Straškrába
Mám taktéž zkušenost s firmou NATUR HOUSE s.r.o.

Re: Máte prosím někdo zkušenosti s firmou NATUR HOUSE? 06 Úno 2019 16:41

 • Roman Straškrába
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Strana:
 • 1 (nejstarší)
Jméno
Téma
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :side: :S :evil: :whistle: :pinch:
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit
E-mail:
Opište prosím
text v závorce:
(b0c5d08e37)

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.
 • Banner

Akce / DřevoStavby

 • FOR PASIV 2020
  6. 2. 2020 - 8. 2. 2020
  / PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany /
 • FOR THERM 2020
  6. 2. 2020 - 8. 2. 2020
  / PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany /
 • FOR WOOD 2020
  6. 2. 2020 - 8. 2. 2020
  / PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany /

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?