Odpovědět k Tématu: zkušenosti s firmou Dům raz dva - Diskusní fórum Dřevo a Stavby

Vítejte, Host

zkušenosti s firmou Dům raz dva
(1 prohlíží) (1) Host

TÉMA: zkušenosti s firmou Dům raz dva

zkušenosti s firmou Dům raz dva 15 Kvě 2011 22:22

máte prosím někdo zkušenost se stavbou od firmy Dům Raz Dva?

Re: zkušenosti s firmou Dům raz dva 08 Kvě 2012 11:48

• Karin
Taky mě zaujala jejich nabídka. Od doby podání Vašeho dotazu už uplynula spousta času - nezkusil jste s nimi náhodou už stavět? Děkuji

Re: zkušenosti s firmou Dům raz dva 08 Kvě 2012 12:11

Mně se jejich doby taky moc líbí. Vyšel o nich zajímavý článek na idnes:
bydleni.idnes.cz/drevostavba-pro-mladou-rodinu-dem-/dum_osobnosti.aspx?c=A120430_111955_dum_osobnosti_rez

Re: zkušenosti s firmou Dům raz dva 08 Kvě 2012 17:50

Jo, vypadá to zajímavě a ten článek není vubec špatný.
I tten dům s emi líbí, něco takového bych brala.

Re: zkušenosti s firmou Dům raz dva 11 Čer 2012 15:31

• Naďa Chalupová
Dobrý den,

my jsme s nimi stavěli v roce 2009. Tady je odkaz na domeček www.dumrazdva.cz/realizace/2009-zdiby-chalupa/, zkušenosti máme jen ty nejlepší. Kdyby někdo potřeboval reference, napiště... nadezda.chalupovazavinacgmail.com

Re: zkušenosti s firmou Dům raz dva 13 Čer 2012 12:19

• Josef Kunc
Nechci se nikoho dotknout, ale dům raz dva na mě věrohodně nepůsobí. Dal bych přednost někomu renomovanému, zahraniční firmě, která má zastoupení u nás a má bohaté zkušenosti s dodávkou dřevostaveb. Jde tu přece jen o přesnost a propraovanost výroby, technologie dřevostavby. Nebo někoho z Asociace dodavatelů montovaných domů www.admd.cz. Stavba domu by měla být sázka na jistotu, podle mě...

Re: zkušenosti s firmou Dům raz dva 28 Čer 2012 14:23

• Linee
Mohu se zeptat, v cem na vas firmy nepusobi veryhodne? Nesouhlasim, ze firma, ktera je v asociaci a dela nekolik (set) zakazek rocne je zarukou kvality.
Ani to, ze firma nema renome - my s ni budeme stavet a zaklady nam dela firmy, ktera vyhrala stavbu ceskeho pavilonu na Expo v Cine. Nemyslim, ze mensi firma nemuze byt kvalitni.
Podle ceho soudite?

Re: zkušenosti s firmou Dům raz dva 28 Čer 2012 16:28

• Josef Kunc
Je to jen můj osobní názor, prostě firma, která má dostatek kvalitních referencí, je pro mě záruka. Stavba v Číně na Expo by mě nepřesvědčila...Ale je to každého věc.

Re: zkušenosti s firmou Dům raz dva 08 Srp 2012 13:19

• Chimneysweeper
Vážený pane Kunci,

respektuji právo na Váš názor, který je ale mírně řečeno úplně mimo mísu. Pohybuji se v tomto oboru a mohu Vás ubezpečit, že i pokud je firma v asociaci ADMD, žádnou právní záruku to pro zákazníka nepředstavuje. V těchto asociacích se většinou sdružují velcí hráči na trhu, kteří staví domy jak na běžícím pásu a moc nerespektují individuální přání klientů. Zkuste si u některých z nich například vyžádat změnu dodavatele komínu, kamen, krbu, obkladů apod. Budete mít velký problém, jelikož mají nasmlouvané dodavatele. Naopak menší projekční kanceláře mají osobnější přístup k investorovi, bez větších problémů lze "změnitelné změnit" a především těmto menším jde o jméno.

Re: zkušenosti s firmou Dům raz dva 16 Čec 2013 09:27

• Maty
Zdravím, chtěl bych Vás poprosit o nezávazné vyplnění krátkého dotazníku. Součástí dotazníku je i zajímavá nabídka. Předem děkuji za vyplnění. www.survio.com/survey/d/E3H9Z4G7U9Z4U4Y3K

Re: zkušenosti s firmou Dům raz dva 05 Zář 2013 14:35

• Radim Dohnanský
Dobrý den, rád bych to této diskuze přispěl také svým názorem na společnost Dům raz dva. Sice s ní nemám zkušenosti přímo osobní ale soused si od nich nechal stavět dům a dost jsme o tom mluvili. Dům postavili (mohu potvrdit) prý přesně tak jak měli jen o měsíc později než se předpokládalo. Materiál použili kvalitní, domluvit se s nimi dalo téměř na všem. Vcelku byl spokojený, cenově ho to vyšlo dobře ale zas nijak skvěle. O nějaké super výhodné akci být řeč nemůže ale zas dům stojí a vypadá to, že nějaký ten pátek přežije. Pro srovnání my jsme stavěli dům se společností Kolos http://www.kolos.cz/, vše bylo hotovo na čas ( přesný termín stanoven sice nebyl ale dům byl postaven v daném časovém rozmezí), použité materiály i odvedenou práci hodnotím jako kvalitní. Dům se pak na mou žádost dodatečně zateploval a přidávalo se obložení fasády. Celkově jsem také velmi spokojen a platil jsem méně než soused. Přitom kvalita, velikost domu i straveny čas na stavbě jak jsme se tak se sousedem bavili vyšlo na stejno.

Re: zkušenosti s firmou Dům raz dva 27 Pro 2013 08:48

• Mata
Vámi doporučovaná firma nemá aktivní stránku? Nejde otevřít, doména neexistuje. To možná o něčem svědčí, nebo?

Re: zkušenosti s firmou Dům raz dva 27 Pro 2013 09:08

• Mata
My jsme s nimi stavěli loni /2013/ ve středních Čechách. Mohu říci, že jsme byli nadšeni. Vše dle domluvy, velmi osobní a vstřícné jednání. S ničím žádný problém. Byla to naše druhá stavba během 3 let /před tím jsme stavěli zděnou stavbu/, a koukala jsem, jak muže v nynější době také vše fungovat. Navíc dohodnutá cena byla kompletní a nevymyšleli si horu víceprací, jako tomu bylo u předchozí stavby. Mohu opravdu doporučit. Klidně se přijeďte podívat, rada Vám ukážu stavbu a odpovím na dotazy.

Re: zkušenosti s firmou Dům raz dva 23 Dub 2015 21:50

• František Metall
Dobrý den,

zajímalo by nás, jak se vám ballydlí po 2 letech.

Děkuji.
František Met

Re: zkušenosti s firmou Dům raz dva 31 Pro 2015 11:24

• Jana D.
Dobrý den, prosím kdo stavěl s touto firmou, mohli byste se mi prosím ozvat na e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Uvažuji o realizaci, ale potřebuji zístkat co nejvíce informací předem.
Děkuji moc !
Hezký den všem
Jana D.

Re: zkušenosti s firmou Dům raz dva 27 Pro 2013 17:07

• Ing.arch.Dušan Řezáč
Dobrý den vážení diskutující,
jako architekt, projektant dřevostaveb mám s touto firmou pouze jednu zkušenost a to ryze pozitivní. Projektoval jsem rodinný dům do Mostu, který realizovala firma DŮMRAZDVA.
www.modulora.cz/projekty/realizace/most
www.dumrazdva.cz/clanek_cz/1753/716/realizace/atypicky-dum-most-2013/
Zhotovitele si vybral přímo investor na základě referencí jeho přátel. Společně jsme řešili a ladili pár detailů jak ve fázi výrobního projektu, tak i v průběhu výstavby přímo na stavbě. Vždy vyšli vstříc a nelezli jsme funkční a po architektonické stránce estetické řešení.
Jsem spíše zastánce montované technologie výstavby dřevostaveb, ale pokud bych stavěl či projektoval v technologie TWO-BY-FOUR určitě mohu firmu doporučit. Ing.arch.Dušan Řezáč_www.modulora.cz

Re: zkušenosti s firmou Dům raz dva 07 Srp 2014 11:23

• Markéta od toma
Zajímavé téma, já je našla s referencí od kamaráda. Tou stavbou mostu je oceněný dům?
viz: www.dumrazdva.cz/clanek_cz/1853/713/home/oceneni-drevena-stavba-roku-2013/
nebo je to jiná stavba od firmy dumrazdva. Mají na stránkách hodně realizací.

Re: zkušenosti s firmou Dům raz dva 29 Kvě 2015 16:10

Tak i já přidám zkušenost s DOMY RAZDVA: vybrali jsme si je na základě doporučení známého, proklepli si diskuze na webu (nic moc negativního jsme nenašli), omrkli si jejich vzorový dům a šli do toho:) Cca 3 měsíce jsme ladili plány (nechtěli jsme univerzál, ale dost jsme toho pozměnili) a na podzim 2014 začala stavba. Zajistili i demolici staré chaty, která v místě stála, jejich subdodavatel postavil základovou desku a ač jsme tomu my a ani nikdo ze sousedů nechtěli věřit, za tři měsíce (ano, opravdu to vyšvihli za tři měsíce…) jsme se stěhovali do hotového domu na klíč… A to i přesto, že jsme během stavby požadovali pár změn (posun příčky, nedělání jedné příčky, posun a změny rozměrů oken, jiný krb, jiná střešní okna, …) - neměli s ničím problém a dokonce jsem si (přestože se jednalo o stavbu na klíč) mohl dodat své věci, co se mi podařilo přes známého sehnat levně (střešní okna a dlažbu - obojí zabudovali a jen to pak odečetli z celkové faktury).

Vzhledem k rychlosti tam bylo pár nedodělků, ale to nijak nebránilo užívání domu (na Vánoce už jsme chtěli bydlet a fakt bydleli…) a přesto, že jsem jim vše zaplatil (prostě jsem jim plně věřil), vše dodělali, jak slíbili (např. rámečky k zásuvkám co ABB koncem roku nemělo skladem, posuvné dveře co SoloDoor do Vánoc nestihl vyrobit, a dalších pár menších detailů).

Takže za mne mohu jednoznačně doporučit - i když ideální to samozřejmě nebylo, pár organizačních zmatků se také našlo, ale to bylo spíše o konkrétním člověku, který naši stavbu koordinoval a nikoli o celku či vedení firmy - ti byli vždy v pohodě a všechny eskalace hned vyřešili k mé spokojenosti.

Honza S.
Poslední Úprava: 01 Čer 2015 09:57 od Honza S..

Re: zkušenosti s firmou Dům raz dva 06 Zář 2015 22:53

• Prověření firmy
Pokud chcete firmu prověřit, jestli nemá nějaké větší problémy, doporučuji zkusit Informace o firmách. Pokud jde o větší zakázku, je dobré mít všechny informace, a tady jdou snadno dohledat

Re: zkušenosti s firmou Dům raz dva 01 Čer 2016 13:25

• julkka78
Za jak dlouho jste měli domek postavený? A jak s Vámi jednali? A jak to probíhalo?

Re: zkušenosti s firmou Dům raz dva 01 Čer 2016 13:29

• hanusova
Dobrý den, moc rádi bychom si nechali postavit dřevostavbu, máte nějakou společnost, co by jste mi doporučovali za společnost?

Re: zkušenosti s firmou Dům raz dva 01 Čer 2016 13:44

• Radim1
Rozhodně nešlápnete vedle, když si vyberete podle místa, kde chcete stavět některou z firem Asociace dodavatelů montovaných domů: www.admd.cz
Důvod? Stovky referencí, vzorové domy, přísný dohled nad svými stavbami nezávislou institucí, firmy mají i ombudsmana pro případ potřeby, spolehlivost a kvalita. Nešlápnete vedle u žádné firmy.

Re: zkušenosti s firmou Dům raz dva 29 Čer 2016 22:45

• janicca
Ahojky tyjo to už si přesně nepamatuji za jak dlouho, ale byli to teda pořádný fofry, než se všechno udělalo a vyřídilo, nikdy bych nevěřila, že to bude tak dlouho trvat…

Re: zkušenosti s firmou Dům raz dva 14 Srp 2016 12:55

• Veru
Zdravím. Vážně uvažujeme o firmě Důmrazdva. Všichni nám ji doporučují a i reference jsou kladné. Přece jen nás ještě zajímá jedna otázka Je tu někdo, kdo v domu od této firmy bydlí déle (např. 7 let a déle)?? Zajímalo by nás, jak se v domě bydlí po několika letech, zda je kvalita domu stejná a nejsou žádné problémy Děkuji

Re: zkušenosti s firmou Dům raz dva 17 Srp 2016 11:22

Dobry den,

my mame s firmou postaveno od roku 2012. Staveli jsme bungalov na klic, ale stavi take atypy.
Vybirali jsme z vicero firem. Cenove byly srovnatelni, nakonec nas presvedcilo osobni jednani, zkusenost tech, co s nimi staveli (mj. i navsteva) a pristup a komunikace.
Postavi vam (temer) vse, co si vymyslite, ale my jsme ocenili, ze nam k nasim napadum rekli i sve zkusenosti. Vysledne rozhodnuti, zda to ci ono realizovat, bylo samozrejme na nas. Dodrzeli ale vse, na cem jsme se domluvili, a co slibili.

Postavene jsme meli za tri mesice. Dum byl predany uklizeny a v plne pripraveny k nastehovani.

Dojednana cena platila, v prubehu stavby jsme pozadali o par drobnych zmen (pochozi puda, zmena typu WC), ve vsem nam vyhoveli. Meli jsme i vlastni stavebni dozor, ktery nenasel nic zasadniho v prubehu stavby.
Take jsme meli moznost si dodat vlastni veci (podlaha do dvou pokoju a kompletni sanita).

S cenou ze sve strany nehybali, cena se navysila pouze o zmeny, o ktere jsme pozadali my, a na kterych jsme se predem domluvili.

Nechali jsme si delat navic krb a komin, ale jenom kvuli pohodli v domecku, jinak je izolace pro nizkoenergeticky domek plne dostacujici.

Po ctyrech letech bydleni jsme porad spokojeni. Za celou dobu bydleni jsme resili dve drobne reklamace, reagovali ale rychle a do par dni zavadu odstranili. Kvalita domu je po tech letech stejna jako po predani, zadne praskliny na zdech ani nic podobneho.
Za nas muzu firmu s klidnym svedomim doporucit.

Pokud vas napadnou jeste nejake dotazy, napiste na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .
Poslední Úprava: 17 Srp 2016 11:27 od PetrPetrPetr.

Re: zkušenosti s firmou Dům raz dva 25 Srp 2016 22:30

Zdravím všechny, uvažuji o bungalovu od této firmy, ale potřebovala bych najít někoho, kdo bydlí v domečku od nich, nejlépe už delší dobu. Potřebovala bych probrat několik otázek jako jsou náklady na bydlení, spokojenost s bydlením v tomto typu domu apod. Pokud bude někdo ochotný si se mnou vyměnit pár e-mailů, budu moc vděčná. Prosím piště na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .
Všem předem děkuji.

S přátelským pozdravem, Jana D.

Re: zkušenosti s firmou Dům raz dva 14 Zář 2016 21:33

• Honzajansky
Zdravím. O této firmě jsem slyšel již mnoho chvály a doporučení. Rádi bychom si s manželkou nechali postavit takový dům. Nevíte, jestli se firma věnuje i takovým domům? Předem děkuji za odpovědi!

Re: zkušenosti s firmou Dům raz dva 14 Zář 2016 22:37

• Honza Sk
Doporučuji napsat přímo jim - jsou to fakt pohodáři a dle mého co se dřevostaveb týká umí všechno:)
Alepoň když stavěli nám mi to tak přišlo - nic nebyl problém, a že jsme si těch blbostí nakonec na ně navymejšleli..
H.

Re: zkušenosti s firmou Dům raz dva 26 Zář 2016 13:32

• ufo2
Urcite doporucuji je kontaktovat, stavi i individualni stavby a opravdu poradi a doporuci z vlastni zkusenosti.

Re: zkušenosti s firmou Dům raz dva 02 Kvě 2017 17:26

• Beáta1
Dobrý den, mohla bych se zeptat, kdy jste stavěli? Děkuji Vám.
Tereza.
Strana:
Jméno
Téma
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :side: :S :evil: :whistle: :pinch:
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit
E-mail:
Opište prosím
text v závorce:
(4cc72962fe)

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Akce / DřevoStavby

• FORUM DŘEVOSTAVBY 2019
    28. 11. 2019 - 29. 11. 2019
    / Kongresové centrum Jezerka, Ústupky 278, 538 07 Seč /
  • FOR PASIV 2020
    6. 2. 2020 - 8. 2. 2020
    / PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany /
  • FOR THERM 2020
    6. 2. 2020 - 8. 2. 2020
    / PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany /
  • FOR WOOD 2020
    6. 2. 2020 - 8. 2. 2020