Na cestě za kvalitní dřevostavbou

Odpovědět k Tématu: roubenka - Diskusní fórum Dřevo a Stavby

Vítejte, Host

TÉMA: roubenka

roubenka 23 Lis 2011 10:07

• PetrK
Může někdo doporučit firmu pro stavbu roubenky prosím? Jaké máte zkušenosti?

Re: roubenka 24 Lis 2011 12:55

• StandaS
To je těžký radit... ale v únoru jsou v praze dva veletrhy o dřevostavbách, myslím že to je docela dobrý vodítko - a máte možnost si s těmi lidmi hned promluvit a víte na čem jste

Re: roubenka 24 Lis 2011 16:29

• P.Pavel
Na veletrhy bych moc nevsázel, moc informací najedou, ovlivnění prostředím, stresem kolemjdoucích, cenový nátlak AKCE veletržní slevy, atd. Rozhodnutí k takto závažnému kroku bych doporučil jednání u jednotlivých firem v jejich domácím prostředí s okruhem připravených věcných dotazů a doporučením referenčních staveb, které si mohu prohlédnout v klidu a s rozmyslem. P.Pavel

Re: roubenka 24 Lis 2011 17:47

• StandaS
Tak jasně že nepůjdu na veletrh podepsat smlouvu... Když chodíte do práce tak nemáte moc čas objíždět jednu firmu za druhou. Myslel jsem to tak, že ze stylu prezentace té firmy můžete usoudit co je zač... Promluvit si s nimi, nechat si ukázat co umějí a pak se doma v klidu rozhodnout

Re: roubenka 24 Lis 2011 16:20

• Petr Pavel
Mohu doporučit firmu Haniš srubové domy z HK. Mám s ní osobní zkušenost se stavbou vlastní roubenky. Nutno přiznat, že jsem oborem svázán profesně (dřevařský inženýr) a sleduji vývoj firem zabývajících se výrobou srubů a roubenek na trhu cca 15 let. Hodně štěstí, P.Pavel

Re: roubenka 14 Čec 2014 11:07

• Jirka206
Ahoj Pavle, chceme stavět roubenku a rozhodujeme se jak a co, mám možnost dodat vlastní dřevo na roubenku, myslíš že je to vhodné? samozřejmě že peněz není moc ,proto uvítám radu jak a kde ušetřit ale nerad bych polevoval na kvalitě. Píšeš že máš roubenku, jak jsi řešil topení? Já mám představu pece uprostřed domu a rozvod horkovzduchu, co ty na to?

díky za odpověď

Re: roubenka 16 Čec 2014 12:58

Ahoj Jirko, vlastní zdroj dřeva je fajn, ale záleží na dohodě s dodavatelem hrubé stavby, zda přistoupí na dodávku materiálu z vlastních zdrojů. Já osobně dbal toho, aby bylo dřevo ze zimní těžby a z co nejvhodnější lokality pro stavbu roubenky (Šumava), víc o technologii třeba jinde, jsem dřevařský ing. Topení jsem volil kombinaci elektro kotle se zásobníkem na vodu Dražice 500L a krbová norská kamna Saey 14kw s výměníkem (9kw) do vody, rozvody radiátory po celém domě zajistím stálé a regulovatelné teplo v jednotlivých místnostech. Kachlová kamna doporučuji, moc krásná, tepelně efektivní k trvalému bydlení s možností vytápění i přes výměník. Horkovzdušným průduchům moc nefandím ze zdravotního hlediska (prašnost) a tepelná nestabilita v jednotlivých místnostech ale opět je to k diskusi. Chceš li víc, ozvi se na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Petr

Re: roubenka 27 Bře 2015 21:32

• Martis
Dobrý den Pavle, chtěla bych se zeptat. Rádi bychom postavili poloroubenku. Mohl byste doporučit firmu? Jsme ze s. Moravy, takže nelépe někde poblíž. Nevím, jestli by se neprodražilo, kdybychom stavěli s firmou někde dále.
Děkuji

Re: roubenka 28 Bře 2015 11:23

Dobrý den, ano vzdáleností se každopádně stavba prodraží, navíc když jsou záruční i pozáruční opravy a dodělávky, firma z regionu je vždy flexibilnější a víc si váží zákazníka z jejich regionu (reference).
Zkuste firmu Pacák srubové domy (dlouholetá zkušenost se sruby, ale roubenky dělají také) Pak bych asi oslovil OK Pyrus z Brna, mají úžasnou technologii na nízkoenergetické roubenky. Pokud byste potřebovali víc info, kontaktujte mne na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Re: roubenka 04 Srp 2016 23:04

Krásný den všem,

zvažujeme stavbu roubenky. Rádi bychom si ji stavěli sami, ačkoli to není úplně nutné. Roubenku svépomocí nabízí firmy Griffin (drevostavby-rychle.cz) a Haniš. Máte někdo zkušenosti? Je lepší nechat si hrubou stavbu postavit firmou, nebo na vlastní pěst?
Případně jiná spolehlivá firma na HS ideálně ve Středočeském kraji?
Jinak mě ještě zajímá, jak je to s užíváním roubenky k trvalému bydlení? Všude se dočítáme, že je v podstatě nereálné kolaudovat roubenku i s trámy 30x30, je to pravda?
Děkuji moc a zdravím! Martina

Re: roubenka 05 Srp 2016 09:13

• Radim1
Dobrý den, můžu doporučit firmu Haniš, protože je to ověřená firma a má za sebou řadu referncí. Navíc si u nich můžete koupit právě jen hrubou stavbu. S užíváním a kolaudací Vám určitě rádi a velice ochotně poradí. Kontakt na pana Haniše: 776 008 489. R.

Re: roubenka 25 Říj 2017 21:07

• manželé
My teda p.Haniše rozhodně nedoporučujeme.Měli nám stavět roubenku má klíč a to co provedli už při stavbě základů je strašný.Nepostavili dle projektu,nedodržení nezamrzne hloubky;křivé základy/12 cm na 12 metrech,nedodržení lhůty na předání..a ne ve dnech,ale měsících..Penize chteji předem-již nikdy více!!!

Re: roubenka 05 Srp 2016 10:26

Přikláním se k názoru pana R. Haniš je dobrá volba, stavěl jsem s ním roubenku HS, jezdí po celých Čechách a poradí s dostavbou. Ale pokud nejste oborově znalí (usuzuji z textu) uvažoval bych o dodávce na klíč. Jinak s kolaudací záleží na místním stavebním úřadu a úředníkovi, legislativně samozřejmě problém. Pokud byste chtěli roubenku prodat,nezískáte energ. štítek a budete v kategorii "G". Pokud tak neplánujete, může Vám to být jedno, stavíte pro sebe. Já kolaudoval s hranoly 26×26cm a na tepelné ztráty si vůbec neztěžuji, topím krbovkami/výměník 9kw, prostor 156m3, spotřeba cca 6m3 dřeva ročně. Nebál bych se toho.
Držím palce, P

Re: roubenka 05 Srp 2016 10:35

• Martin ZX
Všeobecně se ví, že sruby ani roubenky energetické nároky z legislativy nikdy nesplní. Řeší se to tak, že nebudete stavět rodinný dům, ale stavbu pro rodinnou rekreaci - tam už ty požadavky tak přísné nejsou a navíc nikdo nebude zkoumat jestli ten dům užíváte dva měsíce v roce nebo celý rok. I tak je ale vhodnější se nejdřív poptat na vašem stavebním úřadě, protože názory s úřad od úřadu liší.

Re: roubenka 05 Srp 2016 11:18

A jak se to pak řeší tedy s trvalým pobytem? Může ho člověk mít v domě s číslem evidenčním?
- Jinak co se stavby týče, to mají v malíku naši chlapi, tam se přiznám já vůbec neorientuji Takže bychom i z finančních důvodů dali přednost HS

Re: roubenka 05 Srp 2016 11:33

• Martin ZX

Re: roubenka 05 Srp 2016 11:40

Řeší se to tak, že tam normálně bydlíte celoročně, jako já, ale jak uvedl p. Martin ZX, nebudete mít v případě kolaudace takové problémy...

Re: roubenka 05 Srp 2016 11:43

Č.P. Vám při kolaudaci vystaví bezproblémově, pokud nebude bránit kolaudaci vážná stavební nebo jiná okolnost proti předloženému projektu MU, stavebnímu odboru a s tím Vám Haniš nebo jiný dodavatel stavby poradí.

Re: roubenka 05 Srp 2016 12:15

• MartinaM.
Dekuji moc

Re: roubenka 12 Čer 2017 16:02

S manželem uvažujeme o stavbě dřevostavby, tak se zatím poohlížíme a hledáme nějakou motivaci. Zaujaly mě návrhy na homezin.cz/media/unikatni-dreveny-dum-ktery-vas-nadchne , kde mají udělaný i psí boudu ve stylu roubenky - nádhera Ráda bych se teda zeptala, jaký je zhruba rozpočet takové roubené stavby? Pozemek bychom měli mít zadarmo a na samotnou stavbu počítáme zhruba se 2 miliony (chceme si co nejvíce udělat sami), je takovýto rozpočet reálný?

Re: roubenka 26 Říj 2017 11:51

• P.Pavel
Pokud si necháte stavět jen hrubou stavbu a nebudete příliš vymýšlet složitosti, t.j. typový RD, sedlová střecha, bez balkonu, přístřešku pro stání auta a pod. zastavěná plocha cca 72m2, hranol 24x20cm, tak bez základové desky se dostanete na cca 1.5mil. včetně střešní krytiny, ale zbytek sami...

Re: roubenka 13 Čer 2018 20:40

• Kedar25
Ahoj,
Mám velkou prosbu, rozhodli jsme se stavět roubenku ze sušeného smrku. Celou dobu jsme se bavili s architektem jak by jsme chtěli aby vše vypadalo apod. Najednou se dostáváme do problémů, protože na nás tlačí, abychom udělali buď konstrukcí nebo zevnitř izolaci a na to palubky, já se prostě nechci vzdát snů a chci mít roubenku pohledove z venku i zevnitř, je podle mě škoda zabít takto krásnou stavbu nějakými palubkami... Šířka stěny by měla být 240mm... Můžete mi poradit, zda taková stavba může být zkolaudovana či nikoliv?

Moc děkuji za odpověď

Radek

Re: roubenka 01 Srp 2018 10:59

• Karel333
Dobrý den, prosím hledám kvalitní stavební firmu pro výstavbu menšího rodinného zděného domu, dokážete mi poradit kvalitní firmu?

Re: roubenka 02 Srp 2018 12:46

• René Labounek
Já jsem stavěl se stavební firmou www.domy-oldar.cz/ a mohu ji také doporučit, měl jsem tam i najatý stavební dozor, který mi firmu jen chválil a říkal, že mílo kdy mají firmy tak zkušené a pečlivě zedníky.

Re: roubenka 05 Srp 2018 08:55

• Karel333
Jak dlouho to trvalo? než se dům postavil?

Re: roubenka 09 Srp 2018 09:58

• René Labounek
Od podepsání smlouvy a vyřízení veškerých dokumentací ke stavbě to šlo docela rychle, myslím sedm měsíců.

Re: roubenka 02 Led 2019 11:48

• Karlosik
Zdravím, prosím máte někdo zkušenosti s vyráběním vlastních pelet? z čeho všeho se dají dělat a vyplatí se to?

Re: roubenka 03 Led 2019 13:39

• Oldsman
Ano já jsem si koupil briketovaci lis a vyrábím si je doma sám, mám přístup k pilinám, takže se mi to opravdu vyplatí, ročně mne stojí vytopené domu cca 3 tisíce korun.

Re: roubenka 06 Led 2019 15:57

• Karlosik
Jenom? za celý rok? jaký lis jste si koupil? a jak to funguje? jde to dělat ze všeho?

Re: roubenka 10 Led 2019 15:31

• Oldsman
Koupil jsem si briketovací lis od briketovacilis.eu/ jejich velká výhoda je, že když k nim přijedete a dovezete si s sebou vzorek materiálu, z čeho to chcete doma vyrábět, tak vám to přímo předvedou.
Strana:
Jméno
Téma
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :side: :S :evil: :whistle: :pinch:
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit
E-mail:
Opište prosím
text v závorce:
(34992d23b3)

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.
  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

• Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?