Odpovědět k Tématu: Březový kmen v interiéru - Diskusní fórum Dřevo a Stavby

Vítejte, Host

Březový kmen v interiéru
(1 prohlíží) (1) Host

TÉMA: Březový kmen v interiéru

Březový kmen v interiéru 12 Dub 2012 12:29

Jak připravit březový kmen s kůrou k dekoraci v interiéru? Má se něčím napustit, neví někdo? Díky.

Re: Březový kmen v interiéru 13 Dub 2012 09:07

• redakce
Je prakticky jedno o jakou dřevinu se jedná - pokud kmen včetně kůry napustíte například fermeží, bude výsledek nádherný. Však časem na mastný povrch ulpí prach a bude po kráse. Na takovéto případy je dle vlastní zkušenosti nejlepší TIXOTROPNÍ LAK (lak určený pro nátěry židlí, stropů, stěn atd. - má medovou konzistenci - nestéká - je nutno jej důkladně rozetřít) Povrch je poté lesklý a velmi pohledný - kresba vystoupí.

Re: Březový kmen v interiéru 13 Dub 2012 12:02

No tak myslím, že tohle není od redakce nejlepší rada, natřít březovej kmen fermeží, nebo jakýmsi tixotropním lakem, to bude opravdová paráda. Po nátěru fermeží se bílá barva kůry změní na žlutohnědou a ztratí svou krásu a výsledek bude opravdu nádherný . Jelikož jsem dělal pár podložek pod trofeje z březového kmene, tak mám zkušenost takovou, že je potřeba vybrat opravdu zdravej kmen a nechat pozvolna vysušit minimálně 2 roky v suchém alespoň trošku větraném prostředí a kůra na kmeni zůstane a neopadá a tvoří hezký doplněk. Jestliže bude kmen ve vlhku, tak rychle vznikne podkorní hniloba a kůra opadá.

Re: Březový kmen v interiéru 13 Dub 2012 12:31

• redakce
Dle osobní rady nevychází závěrečně fermež, ale tixotropní lak. Ten je výborně omyvatelný - prach usazený v nerovnostech kmene lze bez problému dostat z povrchu. Je tedy dokonale "zabalen" silnou vrstvou LESKLÉHO laku.

Re: Březový kmen v interiéru 09 Bře 2015 16:59

Určitě něčím napustit, radila bych třeba někde kde prodávají barvy.
Musí to pak vypadat hezky.

Re: Březový kmen v interiéru 26 Zář 2016 10:08

• Bára N.
Hezký den, taky mám zrovna připravené dva březové kmeny do interiéru - mám je již očištěné a naimpregnované, ale spíše by mě zajímalo, zda nemáte nějaký tip, jak je upevnit, jsou od podlahy ke stropu a ideální by bylo, aby upevnění nebylo vidět (tedy asi nějak ze stropu). Díky moc!

Re: Březový kmen v interiéru 13 Říj 2018 10:42

• Karelmotycka
Poradíte mi prosím kvalitní nátěr na starší nábytek, který se chystám sám restaurovat?

Re: Březový kmen v interiéru 16 Říj 2018 15:23

• Filiphoutler
Máte představu o barvě na dřevo, nebo spíše o laku?

Re: Březový kmen v interiéru 20 Říj 2018 14:17

• Karelmotycka
Asi bych chtěl spíše barvu, než jenom lak, přece jenom barva by měla vydržet déle.

Re: Březový kmen v interiéru 21 Říj 2018 10:19

• Filiphoutler
Zkuste se podívat na svk-barvy.cz/, kde najdete kvalitní barvy na dřevo, mají tam i lazuru, laky, mořidla a oleje na dřevo.
Strana:
  • 1 (nejstarší)
Jméno
Téma
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :side: :S :evil: :whistle: :pinch:
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit
E-mail:
Opište prosím
text v závorce:
(6fce95ffaa)

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

• Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

• Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop