Odpovědět k Tématu: Hlinená omietka v drevenici - Diskusní fórum Dřevo a Stavby

Vítejte, Host

Hlinená omietka v drevenici
(1 prohlíží) (1) Host

TÉMA: Hlinená omietka v drevenici

Hlinená omietka v drevenici 15 Úno 2013 22:12

Zaujala ma hlinená omietka. Máte s ňou niekto osobné skúsenosti? Poznám výhody, má aj nejaké nevýhody? Rada by som sa dozvedela i cenu. Údajne je lacnejšia...Vopred ďakujem za skúsenosti, rady a ostatné informácie.

Re: Hlinená omietka v drevenici 22 Úno 2013 12:07

Hliněná omítka má úžasné vlstnosti a její použití v interiéru má obrovské výhody : reguluje a vytváří přirozenou vzdušnou vlhkost, pohlcuje a rozkládá škodliviny ze vzduchu, neutralizuje pachy, akumuluje teplo, je příjemná na dotek a velmi dobře se zpracovává. Možnosti jejího zpracování jsou velmi rozmanité a je stále znovu použitelná. Je 100% přírodní a její vysychání probíhá pouze přirozeným vysycháním. Hliněnou jádrovou omítku je ideální aplikovat na hliněné panely / cihly / příčkovky a do svrchní třetiny omítky zapracovat vyztužovací tkaninu. Poté se nanáší lícní hliněná omítka a jako finální vrstva probarvený hliněný štuk, který je k dipozici v mnoha barvách ( přírodní pigmenty ). Žádné nevýhody hliněná omítka nemá. Výsledný vzhled hliněných štuků odpovídá moderním požadavkům na vzhled v intriéru. Cena hliněných omítek je ve srovnání s běžně používanými materiály vyšší. Další informace a informace o cenách můžete najít na www.konopi-izolace.cz.

Re: Hlinená omietka v drevenici 14 Čer 2013 22:05

  • Martin Papež
Po lehké domy bez vnitřní tepelné akumulace není nic lepšího a k tomu ještě vše co je v předchozím příspěvku. Bohužel hliněné omítky nejsou levnější, pokud si je neděláte sami z místního zdroje. Více info a ukázky realizací i ve srubu a roubenkách na www.hlinaprodum.cz

Re: Hlinená omietka v drevenici 31 Led 2015 18:29

Dobrý den,
máme stavbu ze slámy. Venkovní i vnitřní omítky máme hliněné. Vnitřní jsme do zimy stihli pouze první vrstvu, ale i zkušenost s touto nedodělanou omítkou máme jen kladnou. V domě je perfektní klima.
Omítky děláme z materiálu, který si těžíme sami na svém pozemku, sami si omítky mícháme a ručně nanášíme. Takhle vyjdou omítky velice levně, ale chce to spoustu času. Pokud si materiál koupíte asi to vyjde dráž. A pokud si je necháte udělat pak ta cena bude asi úplně někde jinde.
Strana:
  • 1 (nejstarší)
Jméno
Téma
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :side: :S :evil: :whistle: :pinch:
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit
E-mail:
Opište prosím
text v závorce:
(8505c205f9)

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop