Odpovědět k Tématu: Kuchyň - Diskusní fórum Dřevo a Stavby

Vítejte, Host

TÉMA: Kuchyň

Kuchyň 01 Lis 2011 17:04

Zajímalo by mě, zda dáváte přednost kuchyni jako součásti obytného prostoru, nebo kuchyni samostatné. Já jsem chtěla původně to první, ale teď se přikláním ke kuchyni alespoň částečně oddělené, a to z několika důvodů: zvuk z myčky, ledničky a odpařovače mohou rušit relaxační hodinku v obýváku a poslech hudby; někdy mohou rušit i různé (zá)pachy; kuchyň je po ukončení vaření aspoň zčásti neuklizená a pak hned vedle sedíte s návštěvou... I když je pravda, že kuchyň v obývacím prostoru umožňuje kuchařce/kuchaři "být při tom" a jsou zde jistě další výhody, asi hlavně opravdu velký prostor. Není nejlepší mít kuchyň jakoby "za rohem", kterou lze podle potřeb oddělit třeba posuvnými dveřmi? Jaké máte názory a zkušenosti?

Re: Kuchyň 02 Lis 2011 13:03

Já osobně má zkušenosti víceméně hlavně s oddělenou kuchyní. Je pravda, že člověk může snadno schovat nepořádek, ale na druhou stranu je kuchař(ka) schovaný v kuchyni neustále. Vzhledem k tomu, že dneska je taková uspěchaná doba, člověk je prakticky pořád v pohybu, preferovala bych pro své budoucí bydlení kuchyň propojenou s obývacím pokojem, aby člověk mohl trávit s rodinou co nejvíce času - a jídlo je jedna z posledních aktivit, u které se celá rodina setkává. Díky kvalitním digestořím si myslím, že se zápachem už dneska takové problémy nejsou. A hluk spotřebičů? Ten už moderní výrobci snížili opravdu na minimum.

Re: Kuchyň 02 Lis 2011 13:22

Já opravdu pořád uvažuji o jakési kuchyni ve stylu chytré horákyně: ani otevřené, ani oddělené. Zřejmě v jen zčásti odděleném prostoru, který se dá dle momentální situace zavřít třeba posuvnými dveřmi. Studuji různé projekty a určitou představu už mám...

Re: Kuchyň 02 Lis 2011 23:02

Ve všem s Vámi souhlasím Diano :o)...

Re: Kuchyň 03 Lis 2011 09:50

• alca
Mně k tomu napadá - jak se všichni v televizi v pořadech o vaření snaží vzbudit u lidí potřebu doma vyvářet jak v kantýně, k čemu je vlastně velká kuchyň? Fakt budete doma každý den vařit pro čtyři lidi tři chody? Výborný oběd dokážete připravit i na dvouplotýnkovém vařiči v minikuchyňce... Chci tím říct, že kuchyně by měla být součástí obýváku a že nemusí být nijak velká. Když přijdu večer z práce, chci být s rodinou pohromad a ne se zavírat v kuchyně

Re: Kuchyň 03 Lis 2011 10:05

Je jasné, že všechno záleží na situaci té které rodiny. Já jsem ale nedávno mluvila s jednou paní, která mimochodem působí ve právě ve stavebnictví, a ta mi říkala, že lituje, že se ve svém novém domě rozhodla pro otevřený prostor s kuchyní... Fakt ovšem je, že nejšťastnější jsem vždy byla na chalupě ve velké světnici, kde se vařilo, jedlo, přijímaly návštěvy - a kde se prostě žilo a všichni byli pořád pohromadě, a bylo to to nejlepší, co si člověk mohl představit. Možná by se hluk dal řešit i tak, že si člověk šoupne ledničku do spíže, aby tak nehučela. Ale co s myčkou..?

Re: Kuchyň 03 Lis 2011 10:55

• Hanka
Dobrý den, dejte pozor na ledničku ve spíži, záleží tedy na velikosti spíže, protože, chladnička vevnitř chladí, ale vydává teplo, takže, pokud máte ve spíži ledničku, nelze již skladovat jiné potraviny v regálech, které mají být v chladu....je tam vedro....měli jsme to tak, ale museli jsme ledničku ze spíže odtranit... Hanka

Re: Kuchyň 03 Lis 2011 11:02

Hanka napsal:
Dobrý den, dejte pozor na ledničku ve spíži, záleží tedy na velikosti spíže, protože, chladnička vevnitř chladí, ale vydává teplo, takže, pokud máte ve spíži ledničku, nelze již skladovat jiné potraviny v regálech, které mají být v chladu....je tam vedro....měli jsme to tak, ale museli jsme ledničku ze spíže odtranit... Hanka

Děkuji, vidíte, to mě vůbec nenapadlo - a přitom to vím

Re: Kuchyň 04 Lis 2011 22:10

Dobrý tip ...

Re: Kuchyň 04 Lis 2011 22:14

ono asi jak kdo - teda spíš jak která žena ráda či méně radši tráví čas v kuchyni... Mně osobně - pokud bych měla možnost si vybrat - by vyhovovalo mít spojenou kuchyň s obývákem, ale jako do "L" a aby tam byly třeba i kachlový kamna..

Re: Kuchyň 20 Led 2012 22:27

• Renča
No přesně! Mluvíš mi z duše! Ty uchylný pořady o žrádle v televizi! Copak český národ jen vaří a žere!? Nechci a nebudu v kuchyni trávit mládí, proto stavíme dřevostavbu s malou kuchyní, ale praktickou. To je to samé jako koupelna. Ano, pěkná být musí, ale abych ji vybavovala luxusem, když se tam ráno a večer umyji a nebudu tam trávit tři hodiny denně, to mi přijde divný. Dům má sloužit nám, být praktický, vyhovovat společnému životu a ne být výkladní skříní!

Re: Kuchyň 13 Bře 2012 09:42

co když ale chceme připravit překvapení? já navíc nemám ráda, když se někdo dívá jak vařím...

Re: Kuchyň 11 Led 2012 20:57

Vždycky jsem si přála mít kuchyň spojenou s obývacím pokojem, ale když jsme naplánovali přestavbu kuchyně, svůj názor jsem změnila a dnes jsem moc ráda. Naše rodina se rozrůstá, což znamená, že o víkendech vařím pro cca 10 osob - většinou několik různých chodů. Pokud by děti měly neomezený přístup do kuchyně, hrozí mnoho nebezpečí. Když smažíme větší množství řízků, je zápach po smažení v kuchyni ještě odpoledne, i když zavřeme dveře z kuchyně a v kuchyni otevřeme okno.

Re: Kuchyň 12 Led 2012 07:44

Tak já mám zkušenosti s oběma. U rodičů máme kuchyň v jiné místnosti než obývací pokoj a mohu říct, že jsme s mámou strávili i tak dost času. A teď bydlím u přítele, mají kuchyň do L a jedna půlka je jakoby bar a za tím je hned sedačka... Musím říci, že mě to opravdu někdy štve. I když vařím já nebo "tchýně". Opravdu pro toho kdo relaxuje v obýváku je to nepříjemné... Opravdu záleží na každé osobě... Ale do svého budoucího domu, chci oddělenou...

Re: Kuchyň 12 Led 2012 09:54

Ano, souhlasím s Kristynou a Codynkou: po různých zkušenostech chci taky kuchyň zaručeně oddělenou. Je jen škoda, že otevřený prostor je teď tak "in", že ho najdete ve většině projektů typových domů. U některých lze sice malou úpravou projekt pozměnit a kuchyň oddělit, ale nelze to zdaleka u všech a výběr je hodně zúžený...

Re: Kuchyň 12 Led 2012 10:45

Taky si to říkám, že je to "in" To máte pravdu, že je to v projektech... my si necháváme teď dělat projekt a pán nám nabízel, že by spojil kuchyň s obývacím pokojem, třeba jen nižší příčkou a my, že to nechceme... Uvidíme jak nám to navrhne...

Re: Kuchyň 12 Led 2012 14:42

Je pravda, že spojení kuchyně s obývákem je "in". Pokud se jedná o panelákový byt 1(nebo 2) + KK, ve kterém bydlí jeden člověk nebo rodina s malým dítětem, je to vhodné. Když však v rodinném domě bydlí více lidí, je určitě přijatelnější samostatná kuchně.

Re: Kuchyň 13 Bře 2012 09:41

záleží na každém, já bych třeba chtěla rozdělující posuvné dveře

Re: Kuchyň 21 Led 2012 07:44

Bydlel jsem v domě, kde byla kuchyň oddělena a taky v domě, kde je propojena s obývacím pokojem. Samozřejmě vařit pravidelně pro 10 lidí už vyžaduje oddělenou místnost. Záleží na frekvenci takového počtu. Výhodou spojení kuchyně a obývacího pokoje (případně i jídelní části) je, že výrazně šetříte místo v domě (místo tří místností jen jednu větší). Dobrou vriantou je mít možnost průchodu na terasu z obývacího pokoje. Pak při vaření pro 10 je prostě vyženete na terasu případně zimní zahradu
Další praktická věc je, že uklízíte jen jednu místnost ale přednější je myslím snížení půdorysu (a v důsledku i ceny za dům)

Re: Kuchyň 17 Bře 2012 22:33

Naše zkušenost je ta, že všechny návštěvy skončí v malinké kuchyni a do obýváku se musí vyhnat. Raději se postává v kuchyni, než by si šli sednout do obýváku. Proto jsme v novém domě vše řešili jedním velkým prostorem do "L". kde klidová zóna je na jednom konci a kuchyň na opačném. Předěl tvoří jídelní "kout".
DSCF0113.JPG

Re: Kuchyň 17 Bře 2012 22:38

pohled z druhé strany,z klidové zóny.
DSCF0110.JPG

Re: Kuchyň 22 Bře 2012 15:01

To vypadá na krásný dům, Jirko. Ráda bych se podívala i na další fotografie !

Re: Kuchyň 22 Bře 2012 23:03

Olinko, a jaké fotografie máte na mysli?

Re: Kuchyň 22 Bře 2012 23:07

No myslela jsem další fotografie Vašeho domu... Kdo Vám ho postavil?

Re: Kuchyň 22 Bře 2012 23:16

Pohled na dům je v galerii a jinak tam zase není nic moc k prohlížení. Ještě dokončuji interiér. Jinak dům jsem si navrhl sám, nařezala ho fy Bartoš a stavěli to šikovní řemeslníci pod přímým dohledem, za stálého dolaďování za pochodu. V podstatě na stavbě nepracovala žádná konkrétní firma. Vždy tam byli maximálně tři řemeslníci a já. Je to náročný způsob stavby, ale výsledek stojí za to. Vím o domě naprosto všechno a znám každý kus dřeva.
www.drevoastavby.cz/cs/fotogalerie?func=detail&id=662
Poslední Úprava: 22 Bře 2012 23:20 od JirkaŠ.

Re: Kuchyň 23 Bře 2012 10:07

To na sebe můžete být právem hrdý - blahopřeji!

Re: Kuchyň 25 Bře 2012 22:59

Ono mě skoro dva roky trvalo, než jsem prorazil na úřadech s povolením stavby a tak jsem měl dost času všechno vymyslet. Hlavně dispozici vnitřního prostoru, tu jsem navrhl přesně pro naše potřeby a představy. Někomu se to může zdát jako nesmysl, ale my jsme se na tomto uspořádání shodli. Nestavěl jsem ho na odiv okolí, naopak jsem se snažil o co nejstřízlivější vzezření bez žádných módních prvků. Snažil jsem se použít co nejvíce "přírodních" stavebních materiálů. Tím nemám na mysli stavbu z hlíny a slámy ale nejkvalitnější dřevo a břidlici a zateplení z konopí.
Prostorná galerie se dá jednoduše přestavět na jeden až dva pokoje pro děti v příští generaci.Je s tím v kostrukci počítáno, ale není to vidět
Poslední Úprava: 25 Bře 2012 23:05 od JirkaŠ.

Re: Kuchyň 25 Bře 2012 23:07

Nějak se mě dnes nedaří odeslat obrázek?? Tam snad teď?

Re: Kuchyň 26 Bře 2012 12:10

Je vidět, že máte tvůrčího ducha a že se jen tak nevzdáváte ! Jste profesionál? Pěkně si to bydlení užijte!

Re: Kuchyň 26 Bře 2012 15:30

nějak se mi obrázek nezobrazuje, ale ty předešlé super, závidím, že jste tak šikovnej, taky bych potřeboval zlaté ruce
Strana:
Jméno
Téma
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :side: :S :evil: :whistle: :pinch:
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit
E-mail:
Opište prosím
text v závorce:
(b646005285)

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

• Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

• Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop