Odpovědět k Tématu: Rada - Diskusní fórum Dřevo a Stavby

Vítejte, Host

TÉMA: Rada

Rada 01 Zář 2012 18:22

Dobrý den,
chceme dát do dřevostavby sporáková kamna na tuhá pliva s výměníkem. Někdonám říkal, že to doma má a žije ve strachu z požáru. Přitom dřevostavba by měla být ohni odolná. Máte někdo zkušenosti s tímto druhem topení? Děkuji
Poslední Úprava: 21 Srp 2014 21:11 od Rada.

Re: Rada 08 Zář 2012 11:46

Osobní zkušenosti nemám, ale dost jsem o tom četla a nemyslím si, že bylo to bylo až tak dramatické. My se chystáme na krb z výměníkem, jež nám byl doporučen. Hezký den

Re: Rada 10 Zář 2012 08:43

Ať už se jedná o sporáková kamna, krb či jiné topidlo na tuhá paliva, je vždy nutné dodržet normy, které upravují prostupy kouřovodů obálkou stavby a odstupy topidla od stěn. Není se čeho obávat-topidlo můžete bez problémů umístit do dřevostavby ať už sendvičové či masivní. Je však dobře zvážit tepelný výkon-nesmíte zapomenout na skutečnost, že dřevostavba nepotřebuje takové množství tepla jako dům z plné cihly. V případě vysokého výkonu se dům bude markantně přehřívat a v případě ubrání výkonu bude topidlo postupem času zaneseno sazemi.

Re: Rada 21 Bře 2014 10:59

Taky jsem chtěl pořizovat krb s výměníkem do dřevostavby a vždy mi bylo řečeno že to není problém, pokud se dodrží patřičné normy.

Re: Rada 21 Bře 2014 18:41

Při správné údržbě a dodržení bezpečnostních norem by mělo být všechno v pořádku. Chce to samozřejmě odborné provedení. my jsme navíc investovali do žáruodolné podlahy - manžel experimentoval, hodil desku do ohně a ani po pěti minutách nebyla výrazněji deformovaná. Od té doby jsme v klidu

Re: Rada 04 Bře 2015 19:47

Pokud je to kvalitne udelano tak urcite strach mit nemusite

Re: Rada 12 Bře 2015 20:45

Je potreba vybrat dobrou firmu
Strana:
  • 1 (nejstarší)
Jméno
Téma
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :side: :S :evil: :whistle: :pinch:
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit
E-mail:
Opište prosím
text v závorce:
(b0c5d08e37)

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.
  • Banner

Akce / DřevoStavby

• FOR PASIV 2020
    6. 2. 2020 - 8. 2. 2020
    / PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany /
  • FOR THERM 2020
    6. 2. 2020 - 8. 2. 2020
  • FOR WOOD 2020
    6. 2. 2020 - 8. 2. 2020

Zobrazit kalendář »