Na cestě za kvalitní dřevostavbou

Odpovědět k Tématu: automatický kotel na uhlí - Diskusní fórum Dřevo a Stavby

Vítejte, Host

automatický kotel na uhlí
(1 prohlíží) (1) Host

TÉMA: automatický kotel na uhlí

automatický kotel na uhlí 15 Zář 2015 12:45

  • Dali.Ml
Prosím vás,
na novou chatu chci pořídit nějaký slušný zdroj tepla. Uvažuji o něčem takém - www.topmax-teplice.cz/cz/kotle-na-tuha-paliva/automaticke-kotle-na-uhli/, myslím, že automatický kotel na uhlí je dobrýá volba pro někoho jako já, jestli tomu dobře rozumím, protože to pracuje prakticky samo. Jde mi o to - vytopí takový stroj cca 80m2? Jak se o to musím starat? Musím používat jenom uhlí, nebo to sežere i jiné věci? Děkuji za informace.

Re: automatický kotel na uhlí 16 Zář 2015 19:42

Kotel vám určitě 80 m2 vytopí bez problému, otázka je, jestli se vám taková investice na (občasně vytápěnou) chatu vyplatí. Automaticky dávkovaný kotel má soused, zkoušel spalovat i pelety nebo pecky od meruněk, problém byl ale v nastavení roštu, kterým propadává uhlí - musí se vždy přenastavit podle velikosti topiva.
Po osobní zkušenosti už ale uhlí nikdy víc - proč nezvolíte třeba dřevo? Je čistší, ekologičtější, popel můžete vysypat prakticky kamkoliv.
Strana:
  • 1 (nejstarší)
Jméno
Téma
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :side: :S :evil: :whistle: :pinch:
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit
E-mail:
Opište prosím
text v závorce:
(f4a639a071)

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.
  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?