Odpovědět k Tématu: Jaké vytápění do nízkoenergetického domu? - Diskusní fórum Dřevo a Stavby

Vítejte, Host

Jaké vytápění do nízkoenergetického domu?
(1 prohlíží) (1) Host

TÉMA: Jaké vytápění do nízkoenergetického domu?

Jaké vytápění do nízkoenergetického domu? 06 Srp 2010 12:28

 • Petr K
Dobrý den,
plánuji stavbu nízkoenergetické dřevostavby a dodavatel nechává výběr typu podlahového topení na mne. To že nechci teplovodní je jisté, ale které kabely/rohože? Svrhní podlahou bude v ložnicích, chodbách a obývací místnosti plovoucí (dřevěné), v koupelnách a kuchyni dlažba. Děkuji za radu

Re: Jaké vytápění do nízkoenergetického domu? 06 Srp 2010 13:56

 • Honza
Především by vám měl / mohl poradit právě dodavatel, se kterým stavíte. Dotaz je tady hodně obecný, např, jaký bude podklad? Beton, osb desky, anhydrit,...? Podle toho lze vybrat vhodný typ topení. Každý má svoje + a -, každý se hodí někam jinam.

Re: Jaké vytápění do nízkoenergetického domu? 15 Úno 2011 10:26

Dobré dopoledne,
díval jsem se na topné rohože a našel jsem článek, který by vám mohl pomoci.
www.idealni-bydleni.cz/idealni-bydleni-clanek-480-Drevostavby-se-vyplati-vytapet-elektrinou

Re: Jaké vytápění do nízkoenergetického domu? 19 Úno 2011 13:08

Přemýšlím také o systému vytápění a zatím je můj favorit podlahové teplovodní s plynovým kondenzačním kotlem, navíc tato varianta je pro dřevostavbu ideální, protože anhydritová vytápěná podlaha zajištuje akumulaci tepla a šetří za vytápění. Ještě by mě zajímalo kombinace tohoto vytěpní a centrální rekuperace. Na kolik by to tak mohlo vyjít do podrkovního domku s cca 110 m2 podlahové plochy? Díky za radu.

Re: Jaké vytápění do nízkoenergetického domu? 19 Úno 2011 21:29

nieje lepsie vodne podlahove vykurovanie pred elektrickym? zaujima ma cena z dlhodobeho hladiska dakujem

Re: Jaké vytápění do nízkoenergetického domu? 25 Úno 2011 20:39

ja by som dal rohoze

Re: Jaké vytápění do nízkoenergetického domu? 02 Bře 2011 17:26

já nemám k el. rohožím důvěru, já bych chtěl teplovodní podlahovku

Re: Jaké vytápění do nízkoenergetického domu? 25 Čec 2011 18:45

Má někdo zkušenosti s topením ve stropě?

Re: Jaké vytápění do nízkoenergetického domu? 13 Zář 2011 14:27

určitě podlahové, znmý má topení ve stropě a stálo to moc peněz(pořizovací hodnota)

Re: Jaké vytápění do nízkoenergetického domu? 22 Zář 2011 20:26

 • Lenicka1313
Určitě podlahové s kombinací s infratopeními. Zkuste se podívat třeba sem - www.tkf.cz/infrazarice Sama této kombinace využívám a ceny šli pěkně dolů.

Re: Jaké vytápění do nízkoenergetického domu? 06 Čer 2012 13:37

 • Petr Svoboda
Jsem se dozvěděl z teorie pro pasivní rodinné domy www.euroline.cz/cz/projekty/rodinne-domy/pasivni-dum.html , že ze směrnice Evropského parlamentu a Rady o energetické náročnosti budov z 19.5.2010 vyplývá, že každá země musí přijmout opatření, která mají za cíl zvýšit počet budov, které splňují minimální požadavky na energetickou náročnost. Musím tedy nový barák už splňovat tento předpis??

Díky

Re: Jaké vytápění do nízkoenergetického domu? 11 Čer 2012 19:02

 • Dagmar Kopačková
V první řadě je třeba říci, že vytápění je třeba řešit v kontextu s přípravou teplé vody, kde potřeba na výkon zdroje na rozdíl od vytápění neklesá. U elektrického vytápění je výhodou nízká sazba na všechnu elektrickou spotřebu, tedy i na ohřev vody a domácí spotřebiče. Podstatnější než výběr zda podlahové vytápění teplovodní nebo elektrické je potřeba pečlivě zvážit regulaci. Ta se na úsporách podílí vysokou měrou.
Pokud má objekt pylnovodní přípojku, dobrou volbou je i plynový kotel s přípravou teplé vody, ale je třeba zvolit kotel, který je schopný dobré modulace výkonu od nízkých hodnot. V kombinaci s teplovodní podlahovkou a s dobrou regulací to bude ideální volba.
Výhodou elektrické podlahovky je úspora investic za vlastní zdroj a otopnou soustavu, je třeba ovšem do celkové finanční zahrnout úvahy stálé platby za elektřinu.
Více o podlahovém vytápění ve speciálním projektu portálu TZB-info viz vytapeni.tzb-info.cz/podlahove-vytapeni

Re: Jaké vytápění do nízkoenergetického domu? 14 Bře 2014 23:23

 • Přemysl Jór
Dobrý den, mám 3 roky elektrické podlahové vytápění. RD jsem postavil v Jihlavě má tepelné ztráty 5,2kW a podlahovou plochu 126m2. Původně jsem byl rozhodnut pro teplovodní podlahové vytápění s plynovým kotlem. Firmy ale chtěly minimálně 205 000 Kč.
Za elektrické podlahové vytápění, termostaty a bojler s vestavěným TČ na ohřev TUV jsem dal 76 000 Kč. Což je dost dobrá úspora. Za topení, ohřev TUV a elektriku jsem dal loni 37 000 Kč. Což není zase tak moc. Dobrý porovnání nákladů na vytápění je na www.tomur.cz/provozni_naklady.html.

Re: Jaké vytápění do nízkoenergetického domu? 15 Dub 2014 12:47

 • Petr Janda
My máme podobně velký dům a TZ a náklady za celou domácnost včetně všech spotřebičů a TUV máme 34 000 Kč (2014) a ještě budeme předělávat regulaci topení na inteligentní. Chceme se dostat na cca 25-28 000 Kč a věřím že to půjde. Máme rakouské infrapanely Redwell už od roku 2010 a jsme maximálně spokojení. Ještě je budeme dávat na potisk aby měli na sobě hezké motivy. Dělala nám je firma www.usby.cz, přístup dobrý, rychlé jednání a termíny dodání. Dělali nám vše na klíč jejich realizační firmou. Sousedům se také tohle teplo líbí, prý lepší než od podlahovky - není tak suchý vzduch a příjemně hřeje.

Re: Jaké vytápění do nízkoenergetického domu? 15 Dub 2014 12:49

 • Petr Janda
dal jsem vám špatný odkaz, našel jsem ho na webu přesněji : www.usby.cz

Re: Jaké vytápění do nízkoenergetického domu? 29 Dub 2014 15:26

Dobrý den, podlahová plocha našeho domu je 120m2, bohužel nemám k dispozici plynovou přípojku, proto jsem se rozhodl vytápění automatickým kotlem. Po dlouhém výběru jsem se rozhodl pro kotel Green Energy 25kW, který má vysokou účinnost 93% s nízkou emisí. Mohu doporučit. Kotel mi zapojovala firma www. Berq. cz.

Re: Jaké vytápění do nízkoenergetického domu? 25 Srp 2014 09:21

 • Marek J.
Dobrý den, zajímalo by mě, jak dlouho vydrží teplo v podlaze např. ve srovnáním s vodnim pod.topením. Přece jenom ty trubky jsou zalité anhydridem, takze to drží teplo asi déle,pokud se nepletu.

PS. Za pripadne chyby se omlouvá,píši z mobilního tel.

Re: Jaké vytápění do nízkoenergetického domu? 28 Úno 2017 20:43

 • Stanly
Při volbě vytápění domu jsem dal přednost tepelnému čerpadlu (mám od Daikinu). Spokojenost naprostá, mohu jen doporučit. Pokud nestavíte ale vyměňujete v rámci dotací MŽP, tak ještě dostanete od Daikinu 15 tisíc slevu na čerpadlo.

Re: Jaké vytápění do nízkoenergetického domu? 10 Říj 2018 17:45

 • Ondrej Kopecek
Dobrý den, prosím poradíte mi, který dodavatel elektřiny a plynu se v dnešní době opravdu vyplatí?

Re: Jaké vytápění do nízkoenergetického domu? 16 Říj 2018 11:02

 • Jiri Machalek
Já jsem spokojený s dodavatelem plynu a elektřiny armexenergy.cz/ nemusel jsem nic řešit po telefonu, ale v klidu jsem si zašel na pobočku, kde jsem přechod vyřídil.

Re: Jaké vytápění do nízkoenergetického domu? 18 Říj 2018 11:34

 • Ondrej Kopecek
Díval jsem se na jejich kalkulačku a také bych mohl hodně ušetřiti, Jak jste k nim přešel? a jak jste vypověděl stávajícího dodavatele?

Re: Jaké vytápění do nízkoenergetického domu? 20 Říj 2018 19:24

 • Jiri Machalek
Vyřešil jsem to online na jejich stránkách. Výpověď stávajícímu dodavateli jsem podávat nemusel, vše vyřeší za vás. U nich navíc nemáte žádný závazek u smlouvy.

Re: Jaké vytápění do nízkoenergetického domu? 02 Dub 2020 11:06

 • Pavel.skrtka
Vytápíte někdo nízkoenergetický dům jen pomocí krbové vložky? jak bych mohl vypočítat výkon krbové vložky do nízkoenergetického domu?

Re: Jaké vytápění do nízkoenergetického domu? 03 Dub 2020 13:41

 • Tomex
Já mám jako záložní v domě ještě elektrokotel. Ale jinak ano, kompletně vytápím nízkoenergetický dům pomocí krbové vložky. Jak velký dům máte? já jsem na zastavěnou plochu 189 m2 kupoval krbovou vložku určenou do tohoto typu domu s výkonem 8 kw.

Re: Jaké vytápění do nízkoenergetického domu? 28 Pro 2020 16:36

 • Zet
Dobrý den,

jak moc neúsporný je prosím přímotop v porovnání s běžným topením jako příležitostný zdroj tepla ve sklepě?

Děkuji.
Strana:
 • 1 (nejstarší)
Jméno
Téma
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :side: :S :evil: :whistle: :pinch:
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit
E-mail:
Opište prosím
text v závorce:
(e21434fc71)

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

 • Banner
 • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop