Odpovědět k Tématu: Pasivní dům v podobě dřevostavby - Diskusní fórum Dřevo a Stavby

Vítejte, Host

Pasivní dům v podobě dřevostavby
(1 prohlíží) (1) Host

TÉMA: Pasivní dům v podobě dřevostavby

Pasivní dům v podobě dřevostavby 12 Čer 2014 21:38

 • Majky
Zdravim, zakládam diskuzi ohledně pasivních domů a dřevostaveb.

Chceme pasivní dům. Jsme schopni pořídit dřevostavbu, která splní podmínky pasivného domu dle normy, nebo je to blbost?
Naše prioprita je dřevěný pasivní dům, ale pasivní dům je na prvním místě, až pak dřevostavba. Můžeme mít oboje nebo ne?

Díky.

Re: Pasivní dům v podobě dřevostavby 13 Čer 2014 06:41

Dřevostavba je předurčena pro energeticky pasivní standard svou lehkou rámovou konstrukcí, do které lze implantovat silnou vrstvu tepelné izolace. Objevují se občasně i třeba domy odlité z betonu a následně olepené izolantem-to mi přijde divné řešení. Rozhodování zdar.

Re: Pasivní dům v podobě dřevostavby 13 Čer 2014 19:54

 • Majky
Jsou zde specializované firmy, které se specificky pasivními domy zabývají? Zajímají nás firmy, které už mají nějakou historii se stavbou pasivních domů.

Re: Pasivní dům v podobě dřevostavby 16 Čer 2014 20:56

 • PavelK
Máme novou dřevostavbu, uvažovali jsme prvně o stavbě pasivního domu, našli jsme na webu více firem, co dělají pasivní domy, Euroline, Bahal, Pasea apod. Kouknětě na web, podívejte se na reference, kolik toho postavili, z čeho staví, chtějte mluvit s klienty, jak se jim s firmou stavělo, jak se jim bydlí.

Re: Pasivní dům v podobě dřevostavby 25 Čer 2014 09:05

Ano, třeba ELK dělá pasivní dřevostavby a mají je ve své standardní nabídce, najdete je i na webu. Mají i několik vzorových pasivních domů. Sice jsou v Rakousku, ale určitě se vyplatí navštívit minimálně centrum vzorových domů v Blaue Lagune, kde najdete mimo jiného i první pasivní vzorový bungalov.

Re: Pasivní dům v podobě dřevostavby 22 Čer 2014 11:23

Myslím, že ano, známí to tak mají.

Re: Pasivní dům v podobě dřevostavby 07 Čec 2014 10:23

 • Tonda
U Prahy ve Zdiměřicích se lze podívat na vzorový pasivní dům od Bahalu, pár krát do roka dělají i dny otevřených dveří u vlastníků jejich pasivních domů (www.pasivnidomybahal.cz/cs/katalog-nizkoenergetickych-a-pasivnich-domu/den-otevrenych-dveri/), to je slušná možnost se do domu podívat a pobavit se s těmi, co v nich bydlí, jaké negativní nebo pozitivní zkušenosti mají, co je to stálo apod., přeci jen prodejce vám toho spoustu napovídá, vlastník to vidí často jinak.

Re: Pasivní dům v podobě dřevostavby 24 Úno 2015 13:08

Tiež mám tento problém. A je-li výběr oken a http://oknoplast.com.cz/dvere do vašeho domova má nějaký vliv na úspory energie?

Re: Pasivní dům v podobě dřevostavby 03 Dub 2015 08:39

Da se postavit pasivni dum s difusne otevrenou fasadou?

Re: Pasivní dům v podobě dřevostavby 29 Čec 2015 14:30

Dobrý den,
už 3 roky čtu tento časopis a nabyla jsem dojmu, že když pasivní dům, který chci na klíč a rychle, tak jedině dřevostavbu - bohužel realita mě vyvedla z omylu - v okolí Brna neexistuje firma, která se specializuje na pasivní dřevostavby a je schopná garantovat kvalitu... Veškeré firmy z Asociace montovaných domů se na veletrhu v Brně, kde jsme byli několik roků po sobě sondovat terén, se přiznaly, že pasivní domy jsou pro ně okrajová záležitost, některé nás od pasivního domu dokonce zrazovaly - pak vyšlo najevo, že prostě se stavěním nemají zkušenosti - a tím pádem, ano umí udělat pasivní dřevostavbu, ale při velkých nákladech navíc.
Takže nakonec jdeme do vápnocementových cihel s prvky dřevostavby.
Okolí Prahy je na tom možná lépe, ale je opravdu důležité vybrat si kvalitního dodavatele.

Re: Pasivní dům v podobě dřevostavby 17 Kvě 2018 15:08

 • Honza V.
Zkuste www.futurami.cz. Jsou z Brna a na pasivní a nulové domy se specializují. Realizují pomocí CLT technologie.

Re: Pasivní dům v podobě dřevostavby 29 Lis 2017 17:25

Okolo Brna nevím, ale pamatuji si, že se těmito úpravami zabývala jedna firma z Pardubic. Jinak my jsme nakonec do pasivního domu nešli, ale pořád mě tato tématika zajímá. Nakonec jsme si našli jeden pěkný domeček u Prahy. Mimochodem, pokud hledáte nemovitosti, tak tohle jsou moc šikovné stránky. Rozhodně ale domeček ještě doplníme o tepelné čerpadlo a solární panely.

Re: Pasivní dům v podobě dřevostavby 10 Kvě 2019 18:44

 • Honziss
My jsme se taky nakonec rozhodli pro pasivní dům. Objednali jsme si speciální okna pro pasivní domy z www.pramos.cz/zakaznicky-servis/prakticky-radce/okna-pro-pasivni-domy/ , tak čekáme, až nám je doručí a budeme je moct zadělat. Už se na to těším, až se dům konečně zavře.

Re: Pasivní dům v podobě dřevostavby 15 Srp 2019 10:01

 • Kulhanek
Prosím nemáte tu někdo zkušenosti s prodejem domu v Praze? dokážete mi poradit, zda se to vyplatí prodávat sám, nebo je lepší k tomu přizvat realitní kancelář?

Re: Pasivní dům v podobě dřevostavby 18 Srp 2019 16:42

 • Marek Vojtila
Neprodával bych sám, zkoušel jsem to dávat na inzerát, a měl jsem pořád milion telefonátů, a to v práci moc nejde řešit, nakonec jsem to zadal do realitní kanceláře.

Re: Pasivní dům v podobě dřevostavby 20 Srp 2019 08:51

 • Kulhanek
Opravdu? bylo to tak hrozné? a do které realitní kancelář jste tedy nakonec šel? v Praze?

Re: Pasivní dům v podobě dřevostavby 21 Srp 2019 19:34

 • Marek Vojtila
Nakonec jsem prodával přes realitní kancelář Edox reality, kde mi makléř při první schůzce, a kde jsem se s ním domlouval na prodeji nabízel zálohu ještě před prodejem.
Strana:
 • 1 (nejstarší)
Jméno
Téma
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :side: :S :evil: :whistle: :pinch:
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit
E-mail:
Opište prosím
text v závorce:
(6b10e49a88)

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.
 • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?