Odpovědět k Tématu: Hypotéka - Diskusní fórum Dřevo a Stavby

Vítejte, Host

TÉMA: Hypotéka

Hypotéka 02 Úno 2011 16:56

• Radim
Má někdo zkušenost s hypotékou na dřevostavbu? Jak se k nim banky staví? Děkuji Radim

Re: Hypotéka 08 Úno 2011 14:51

• czechmann
Dobrý den, myslím, že pokud máte na mysli klasickou rámovou dřevostavbu (rodinný domek poskládaný z dřevěných panelů), tak to v bance posuzují úplně stejně jako každou jinou nemovistost. Neviděl bych v tom problém. Kdyžtak pokud chcete zjistit bližší podrobnosti, objevil jsem portál www.hypoteky.com, kde je zaregistrovaných spousta hypotečních poradců a když někoho z nich kontaktujete, tak určitě poradí.

Re: Hypotéka 09 Úno 2011 11:41

Dobrý den, jsem živnostník a chtěl bych stavět dům, dřevostavbu, protože to je dnes jediné rozumné řešení bydlení s ohledem na energetickou nenáročnost. Co musím všechno bance kvůli hypotéce předložit a jaké musím splnit limity. Děkuji za odpověď.

Re: Hypotéka 26 Úno 2013 09:55

• Gerd
Mě by to taky zajímalo. Jsem podnikatel - fyzická osoba a chci stavět dřevostavbu. Která banka mi může poskytnout to nejlepší, co je na trhu? A co k tomu musím předložit? Víte někdo? Alespoň orientačně. Děkuji, G.

Re: Hypotéka 28 Úno 2013 15:36

• Mgr. Jaroslava Huňová
Pro první konzultaci, abyste zjistil, zda máte šanci získat úvěr na financování dřevostavby, budou stačit kopie daňového přiznání za poslední 3 zdaňovací období. Výpočet bonity je možné provést ze základu daně nebo na základě obratů. Raiffeisen stavební spořitelna nabízí také tzv. přescoring, tedy předběžné posouzení bonity klienta. V případě negativního výsledku nevznikají klientům další náklady (např. na odhad nemovitosti). Pokud dopadne pre-scoring dobře, předkládají se doklady související s výstavbou: list vlastnictví na pozemek včetně dokladu o nabytí daného pozemku (v případě vlastního pozemku), odhad ceny nemovitosti na pozemek včetně odhadu budoucí hodnoty dřevostavby, snímek katastrální mapy, stavební povolení, smlouvu o dílo nebo potvrzenou objednávku, na které jsou uvedeny technické parametry stavby.
Tento přehled dokladů nemusí být úplný, jednotlivé finanční instituce mohou dodatečně po klientech požadovat předložení dalších dokumentů. Při výběru banky Vám doporučuji se předem informovat, zda uplatňuje pro financování montovaných domů a dřevostaveb specifický přístup či podmínky.
Mgr. Jaroslava Huňová
Raiffeisen stavební spořitelna

Re: Hypotéka 04 Bře 2013 20:42

• Gerd
Jaké daňové přiznání bych musel mít, řekněme tedy za tři roky zpět, abych dostal hypotéku 2 mil. korun?

Re: Hypotéka 04 Bře 2013 21:01

Přítel aby dostal 500 tis. ne hypotéky, ale úvěru ze spoření, musel mít roční příjem 650 tis. Tak jen orientačně pro Vaši představu. Poraďte se s vaším finančním poradcem nebo oslovte kohokoliv i z banky, měli by vám to nezávisle říct. My to projednávali již předběžně, abychom věděli na jaké příjmy je třeba se dostat. Hezký večer

Re: Hypotéka 04 Bře 2013 21:03

Ještě jsem zapomněla napsat, že to není příjem zaměstnance, ale OSVČ.

Re: Hypotéka 12 Bře 2013 09:43

• Jaroslava Huňová
Odpověď na Váš dotaz nelze jednoduše formulovat, neboť posuzování bonity klienta zaměstnance i OSVČ ovlivňuje spousta faktorů. Vzhledem k tomu, že neznám Vaši konkrétní osobní situaci, beru v úvahu žadatele o úvěr do věku 50 let, svobodného, bez závazků, úvěr ve výši 2.000.000 Kč na dřevostavbu s úvěrovým pojištěním, pak by DAP za rok 2011 mělo vykazovat orientačně ca. 300.000 Kč dílčí základ daně. Je to opravdu velmi orientační doporučení. Raiffeisen stavební spořitelna jako jediná stavební spořitelna umí posoudit bonitu klienta také dle obratů a to za předpokladu, že předložené DAP nevykazuje ztrátu. Je možné předložit DAP pouze za poslední zdaňovací období , tedy za rok 2011. Pokud předchozí zdaňovací období vykazují lepší výsledky, je možné předložit DAP až za 3 poslední zdaňovací období, tedy rok 2011, 2010 a 2009. Jak již jsem zmínila, posouzení bonity klienta je velmi individuální a proto bych doporučila obrátit se přímo na finančního poradce, případně zaslat konkrétní dotaz na email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Re: Hypotéka 13 Bře 2013 15:28

• Gerd
Strašně děkuju za zodpovězení dotazu paní Hunová. Se základem jste se docela trefila, horší je že před tím byla ztráta nebo na nule. Ještě tu hypoteku zvážím a ozval bych se.P.Gerda

Re: Hypotéka 11 Úno 2011 10:11

• Zdena
Dá se někde zjistit, najít přehledný přehled úrokových sazeb bank na hypotéku?

Re: Hypotéka 11 Úno 2011 17:54

• korálek
Ahoj, zkus tady
www.banky.cz/prehled-a-porovnani-hypoteky-na-bydleni
ale spíš to bude na osobním jednání - úroky se budou lišit i podle tvojí bonity.

Re: Hypotéka 19 Úno 2011 11:56

myslím, že se sazby jsou vždy individuálně nastaveny pro konkrétní projekt...

Re: Hypotéka 29 Bře 2011 22:35

• Katka
Má někdo nějakou prognózu o vývoji úrokových sazeb v souvislosti s plánovaným zvýšením DPH? Díky.

Re: Hypotéka 19 Dub 2011 14:52

Podmínky hypotéky jsou pro dřevostavby stejné jako pro ostatní typy novostaveb. Dřevostavba je chápána jako ekologická, většinou nízkoenergetická, popř. pasivní stavba.

Re: Hypotéka 08 Úno 2014 20:21

Ano, je to tak

Re: Hypotéka 07 Úno 2014 14:39

Tak to bych taky moc ráda řešila, bohužel už jednu hypotéku máme atk nejdříj ji dopplatit a pak domeček.

Re: Hypotéka 21 Led 2015 15:53

Můžu se zeptat, kde se pohybují ceny dřevostaveb? Rád bych si pořídil dvoupatrovou dřevostavbu o zastavené ploše 200m2, ale nemám vůbec představu. Pozemek je už připravený a furt nic na něm nestojí

Re: Hypotéka 26 Led 2015 10:20

Některé banky mají již připraveny speciální hypotéky pro dřevostavby (především z důvodu rychlosti výstavby, jiného modelu zástavy a nutnosti jiného uvolňování peněz). Samozřejmě záleží na mnoho faktorech. Pokud uvažujete o stavbě s nějakou osvědčenou firmou, tak Vám poradí i přímo tam, která banka nabízí speciální hypotéku pro dřevostavbu a u některých výrobců Vám rovnou spočítají výši hypotéky a úrokovou sazbu, aniž byste musel předem navštívit pobočku banky.

Re: Hypotéka 25 Led 2015 11:52

Např. Česká spořitelna nedělala žádný rozdíl mezi zděným domem a srubem. Obojí šlo hladce. Sice hodně lidí nadává na ČS, ale my vždy pořídili dobře.

Re: Hypotéka 04 Úno 2015 09:09

Hlavně zrušit všechny karty s kontokorentem a to i ty, o kterých si myslíte, že už dávno neexistují. nás to stál dva měsíce vyřizování...

Re: Hypotéka 15 Dub 2015 08:31

nevíte někdo které konkrétní banky mají speciální hypotéky pro dřevostavby? A v čem se tedy liší? je to třeba výhodnější?

Re: Hypotéka 28 Dub 2015 10:21

dnes to dělá už asi většina bank, je dobré nechat si udělat více nabídek či se spojit s finančním poradcem, díky kterému můžete mít lepší úrokové sazby a podmínky

Re: Hypotéka 28 Dub 2015 10:49

• Petra S.
Ale když budu chtít konkrétně nejvýhodnější sazbu na dřevostavbu, kde získám nejlepší podmínky? dá se to nějak vůbec říct?

Re: Hypotéka 28 Dub 2015 13:22

banky už moc nerozlišují, zda je to dřevostavba či zděný dům a obecně kde získám nejlepší podmínky se říci nedá

Re: Hypotéka 29 Dub 2015 09:44

ze své zkušenosti doporučuji se spojit s nezávislým finančním poradcem, udělá porovnání nabídek a dokáže vyběhat i slevy, ke kterým se běžný klient ne vždy má šanci dostat

Re: Hypotéka 20 Pro 2016 20:14

Zkuste hypotekanasrub.cz Moc mi pomohl pan Pelant. Doporučuji! www.hypotekanasrub.cz/

Re: Hypotéka 01 Čer 2016 16:08

• PavelM
Na hypotéku na dřevostavbu se banky dívají stejně, jako na jinou hypotéku, například pro zděný dům. Pokud budete hledat, doporučuji zkusit nějakou nezávislou poradenskou společnost, kde porovnají produkty na trhu a vyberou pro vás ten nejvýhodnější. Já jsem spolupracoval napříkald s gpf.cz a před schůzkou mi hodně pomohl návod na http://www.gpf.cz/priprava-na-schuzku-s-maklerem . tam je popsáno, co si má člověk připravit. Když to všechno máte, proces je relativně jendoduchý. Hodně štěstí!

Re: Hypotéka 14 Pro 2016 15:12

Dobrý den,
souhlasím s PavelM, banky se dívají na dřevostavby stejně, jako na jiné nemovitosti. I tak je ale dobré se s někým poradit. Četl jsem teď zkušenost jedné paní,která získala hypotéku s nižším úrokem, právě proto, že se s někým poradila. Přečtěte si: www.hypotecnikalkulacka.cz/aktualne-zpracovane-hypoteky/jana-k-usetrila-0-3-z-uroku-hypoteky-na-vystavbu-drevostavby
Akorát pozor, úrokové sazby jsou dnes úplně někde jinde. Je to starší zkušenost.

Re: Hypotéka 20 Pro 2016 20:16

Všem bych chtěla doporučit člověka, který mi moc pomohl s hypotékou a nejenom mě - pan Jaroslav Pelant - www.hypotekanasrub.cz/
Strana:
Jméno
Téma
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :side: :S :evil: :whistle: :pinch:
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit
E-mail:
Opište prosím
text v závorce:
(2b9870a535)

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

• Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

• Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop