Dodatky k článkům

Časopis DŘEVO&stavby 4/2016
Tento článek vyšel v: Časopis DŘEVO&stavby 4/2016
Objednejte si krásně vonící výtisk časopisu s kvalitními fotografiemi pouze za 50 Kč
Objednat časopis
Tisk
Malý = zelený – ministavby pro bydlení

Malý = zelený – ministavby pro bydlení

Dana Jakoubková | Pátek, 05. srpen 2016 |

Přidat na Seznam.cz

Výraz „zelený“ je v souvislosti se životním stylem už tolik nadužíván, že skoro ztratil na významu. Ale už jen prostý fakt, že jste se rozhodli žít v malém domě, je podstatně „zelenější“, než velký zateplený dům, který má solární panely a vegetační střechu. Nemám pochybnosti o tom, že malé domky vedou k jednomu z nejzelenějších způsobů života, jaký v současnosti existuje.

 

Filozofie bydlení v malém se dá shrnout do tří charakteristik – cenově dostupný, časově nenáročný a ekologický. Ale stojí zato opustit spotřební styl? Opravdu dokážu žít v malém domě, zbavit se „toho všeho“? Zkuste si vzpomenout na archaickou počítačovou hru Tetris. Všechno je to o nalezení nejlepšího způsobu, jak jednotlivé kousky beze zbytku napasovat do určeného výseku. Když se vám to povede, tak jste vyhráli. Co? No přece zjištění, že víc nepotřebujete. Potřeba a prostor se totiž odehrává jen ve vaší hlavě. A malý dům ten se přece také staví zevnitř.

pdfTechnické parametry domu ke stažení (PDF)

Celý článek o pozoruhodném a nekonformním mini domku z produkce rumunské Nadace vynálezů a udržitelných technologií si můžete přečíst a ve vydání číslo 4/2016 tištěného časopisu Dřevo&stavby.

Dana Jakoubková

Publicistka s náklonností ke smysluplným činům a věcem. Obdivuje brilantně provázané duchovní gangsterky, ale neodvrhne ani lyrické, tajemné, lakonické a současně vtipné příběhy s tématem originální syntézy křehkosti úmrtnosti.

Nejnovější články autora


Líbil se Vám článek?

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner
  • Banner
gotop