Tisk
Zdravé saunování – proč ne u vás doma?

Zdravé saunování – proč ne u vás doma?

Dagmar Čechová | Pondělí, 19. leden 2015 |

Přidat na Seznam.cz

Nemusíte mít zabudovanou finskou nebo vlhkou ruskou saunu na to, abyste mohli blahodárné účinky saunování pravidelně zažívat na vlastní kůži doma.
Moderní alternativou jsou totiž infrasauny, které fungují na jiném principu.
Vytvářejí infračervené paprsky, které jsou natolik bezpečné, že se používají i v dětských inkubátorech.

sauna2Pomáhají při léčbě revmatismu, artritidě, akné, insomnie, onemocnění uší, bolesti v krku, ekzémů či odstranění celulitidy. Intenzivní prokrvení kůže, pohybového ústrojí a dalších orgánů současně zlepšuje i látkovou výměnu. Dochází tak k důkladné očistě a obnově organismu.

Tělesa infrasauny jsou vyrobena z ušlechtilého a trvanlivého dřeva jedlovce kanadského nebo z kvalitního cedru prakticky bez suků a smůly, doplněná o celoskleněné dveře z bezpečnostního tvrzeného skla o síle 5 mm.

Infrasaunu si tak můžete pořídit nejen jako zdravý, ale i elegantní a zajímavý interiérový doplněk v podstatě kamkoliv do domu, bytu či na chatu.

pro 2 osobyInfrasauna může stát v koupelně, hale, klidně i v ložnici, když budete chtít. Je totiž velmi nenáročná na prostor. Varianty pro jednu osobu potřebují jen okolo 1m2, jistě oceníte i infrasauny pro dvě osoby, které zaberou jen o málo víc.

Montáž a uvedení do provozu zabere ve dvou okolo půl hodiny, a to bez jakýchkoliv stavebních úprav či zapojování přívodu či odtoku vody.
Velkou výhodou infrasaun je velmi rychlé předehřátí kabin, které trvá jen pár minut, a díky infračervenému záření teplo ucítíte v podstatě okamžitě.

interierRychlost nahřívání závisí také na materiálu topidla.

Keramické zářiče
pracují s vyšší teplotou (250 - 300 °C) a jejich start je velmi rychlý. Není jich proto zapotřebí velký počet.

Oproti nim karbonové zářiče vyvinou teplotu jen 70 - 170 °C, nahřívají se o něco pomaleji a mají delší životnost (až 90 let). Jejich pořizovací náklady jsou vyšší, přesto vás nejspíš mile překvapí cena, od níž se dají infrasauny pořídit.

Vaše komentáře (3)

Nejnovější články v kategorii “Ostatní”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop