Tisk
NOVAHOME: <small>Chytré typové domy od architektů</small>

NOVAHOME: Chytré typové domy od architektů

Lucie Němcová | Pondělí, 18. únor 2013 |

Přidat na Seznam.cz

Projekt NOVAHOME reaguje podle slov autorů na zvyšující se poptávku investorů po moderních dřevostavbách s kvalitní architekturou, které jsou energeticky optimalizované, technologicky vyspělé a přesto blízko přírodě. Vznikl úzkou spoluprací mezi zkušenými architekty, odbornými projektanty a realizačními firmami, kteří společně vsadili na současný evropský trend stavění ze dřeva na masivní panely z vrstveného dřeva. Výsledkem je vysoká architektonická a technická kvalita domů v nízkoenergetickém až pasivním standardu za dobrou cenu. Projekty se nabízí včetně realizace jako domy na klíč, ale i jako hrubá stavba s opláštěním.

Co přivedlo Ing. arch. Jakuba Loučku do týmu architektů, kteří navrhují domy pro NOVAHOME?

NOVAHOME 2 mensi„Základní myšlenky projektu souzní s mou představou o současném rodinném domě. Promyšlené dispozice, střídmost v nárocích na dodanou energii, konstrukční materiál, který doslova vyroste v lese, kam chodíme na houby... Můj vlastní dům, který vyroste v tomto roce, je plně v souladu s filozofií projektu a budu si ho tak moci jako první vyzkoušet sám na sobě."

 

A proč autoři projektu vsadili právě na NOVATOP?

NOVATOP (4)„Systém NOVATOP v sobě kombinuje vysoce vyspělou technologii, masivnost všech prvků a krásu dřeva v jeho přírodní podobě. Technologická vyspělost eliminuje chyby běžných dřevostaveb a tím zásadně zvyšuje kvalitu hotových staveb. Dokonale odpovídá současným trendům stavění nízkoenergetických a pasivních domů a je úspěšným příkladem, že moderní technologie mohou fungovat v dokonalém souladu s přírodou. A pohledové dřevo nám nabízí zcela nové možnosti při utváření moderních interiérů."

Všechny domy NOVAHOME jsou navrženy tak, aby splnily i kritéria pasivního domu. Pasivní a typové, jde to ale vůbec dohromady?

NOVAHOME 3„Každý dům je nutné umístit na pozemek tak, aby citlivě reagoval na místní podmínky," říká Ing. arch Lukáš Pejsar z realizační společnosti 3AE a dodává: „Nemůžeme zaručit pasivní standard na všech pozemcích, tam kde to nejde, lze dům optimalizovat formou autorské úpravy. V ostatních případech bychom doporučili individuální projekt od některého z našich architektů."

 Máte už někde k vidění vzorový dům?

„První dům z dílny NOVAHOME vyrostl loni v Rožmitále pod Třemšínem, kousek od mého," usmívá se architekt Lukáš Pejsar. „A nebyla to náhoda! Investor, který se rozhodoval mezi srubem, dřevostavbou a zděnou stavbou, viděl růst můj dům a ten ho oslovil návrhem i stavební technologií. V té době jsme pracovali na projektech typových domů pro NOVAHOME a investor se do jednoho hned zamiloval. Dnes už v něm bydlí a bude po určitou dobu sloužit jako vzorový."

Pokud při plánování vašeho nového bydlení chcete dát přednost zdravému prostředí v moderním domě s nízkými náklady na provoz, nahlédněte do nabídky NOVAHOME.CZ a již dnes můžete znát konečnou cenu vašeho nového, chytrého a skutečně dřevěného domu.

Náklonnost k přirozeným materiálům a dřevu jsem objevila již při studiích architektury a šíření osvěty a inspirace z této oblasti mi dává velký smysl. Baví mě lidi motivovat k tomu, aby bydleli zdravě, komfortně a více či méně soběstačně.

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (1)

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop