Tisk
Rekonstrukce moderně a pasivně – a dřevěně!

Rekonstrukce moderně a pasivně – a dřevěně!

Michal Babor | Čtvrtek, 17. únor 2011 |

Přidat na Seznam.cz Atraktivních a cenově přijatelných stavebních pozemků je jako šafránu – nejen u nás v Čechách, ale i u našich německých sousedů. Majitelé tohoto domu hledali tak dlouho, až se jim podařilo objevit úžasný jižní svah s výhledem na Mohansko-dunajský kanál. Územní plán navíc zakazoval další zástavbu v této oblasti, takže nebylo třeba se obávat, že by výhled někdy přišel vniveč. Jedinou drobnou vadou na kráse pozemku se tak stala dřevostavba ze 60. let, která nevyhovovala architektonickým, energetickým ani baubiologickým představám stavebníků o jejich novém domově. Ukázalo se ale, že dobře využít by se naopak dal masivní sokl, který tvořil zároveň přízemí původního domu.

jura-holzbau_03Zdá se až neuvěřitelné, že se v internetové aukci objevil zájemce o koupi nadzemní části původního domu. Přijel, sám starou sloupkovou konstrukci demontoval, zaplatil – a odjel. Nový dům z architektonické kanceláře Jura-Holzbau respektuje terasovité uspořádání okolní krajiny a vizuální efekt domu jí zcela přizpůsobuje. Stejně nenápadné a stylově čisté jako obložení fasády této rámové dřevostavby vláknocementovými deskami.

jura-holzbau_00 jura-holzbau_01 jura-holzbau_05 jura-holzbau_06

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop