Časopis DŘEVO&stavby 5/2015
Tento článek vyšel v: Časopis DŘEVO&stavby 5/2015
Objednejte si krásně vonící výtisk časopisu s kvalitními fotografiemi pouze za 50 Kč
Objednat časopis
Tisk
Pasivní dům od firmy ATRIUM získal dotaci Nová zelená úsporám

Pasivní dům od firmy ATRIUM získal dotaci Nová zelená úsporám

Komerční sdělení | Pondělí, 22. srpen 2016 |

Přidat na Seznam.cz

V minulém roce zrealizovala firma ATRIUM ve středních Čechách stavbu pasivního domu, který splnil podmínky pro čerpání dotace z programu Nová zelená úsporám.

 

Klienti měli poměrně jasnou představu o tom, jak by měl dům vypadat a co by měl obsahovat. Hlavním úkolem firmy ATRIUM tak bylo doladit detaily a vyprojektovat všechny technické prvky domu. Jelikož byl návrh domu již od prvopočátku plánován jako pasivní, padla volba na konstrukční řešení ATRIUM IZO PASIV. Dalším důležitým zadáním bylo splnění podmínek programu Nová zelená úsporám, tak aby mohla být čerpána dotace.

Pasivní dům ATRIUM okna

Proto bylo důležité navrhnout nejen obálku domu, kterou má firma ATRIUM certifikovanou, ale zároveň dodat a osadit kvalitní okna, topný a větrací systém a v neposlední řadě splnit podmínky vzduchotěsnosti domu. Dům byl připraven k nastěhování během necelých čtyř měsíců od zahájení montáže domu. V průběhu stavby byly splněny veškeré požadavky stavebníků a rovněž veškeré požadavky pro čerpání dotace. Mezi technickými požadavky byla rovněž zkouška vzduchotěsnosti (Blower door test), která vyšla výborně. Majitelům tohoto pasivního domu ATRIUM přejeme mnoho spokojených a šťastných let v novém domově!

Technické parametry domu:

  • Měrná roční spotřeba tepla na vytápění 20 kWh/m2
  • Průměrný součinitel prostupu tepla obálkou budovy 0,18 W/m2K
  • Instalován větrací systém s rekuperací tepla s účinností 77 %
  • Protokol o absolvovaném blower door testu: n50 = 0,39

Pár postřehů od majitelky pasivního domu ATRIUM

„Stavbě našeho domu předcházel velmi dlouhý výběr technologie i realizační firmy. Asi rok jsme sbírali informace, navštěvovali různé výstavy, četli odborné časopisy... Bylo velice složité se ve všech informacích orientovat a hlavně správně vybrat. Od začátku jsme věděli, že chceme postavit hlavně kvalitní dům s nízkými provozními náklady. Dřevostavba nás díky rychlosti výstavby a čisté práci upoutala okamžitě a o jiném systému jsme ani nepřemýšleli. Postupně jsme došli k závěru, že díky svým parametrům bude správnou volbou pasivní dřevostavba.

Chtěli jsme využít dotační program Nová zelená úsporám a bylo jasné, že musíme vybrat kvalitní firmu, která je schopna ohlídat všechny detaily související se stavbou pasivního domu. Na základě jednání, referencí a technologií jsme zvolili firmu ATRIUM a jsme přesvědčeni, že výběr byl správný. Stavbyvedoucí firmy ATRIUM měl vše pod kontrolou, v případě potřeby s námi vše konzultoval a reagoval na naše požadavky.

Aby dům splňoval požadavek dotačního programu na velmi nízkou energetickou náročnost, instalovali jsme aktivní rekuperační jednotku a fotovoltaické panely. I tady všechno fungovalo a funguje, jak má. V domě bydlíme teprve tři měsíce, ale od začátku se tu cítíme jako doma, je nám tady prostě dobře…“

Vaše komentáře (3)

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop