Sruby & roubenky
Průvodce na cestě
za kvalitní dřevostavbou

Financování a legislativa

Nová Zelená úsporám rozšířila nabídku o další ekologické prvky

Redakce | Pondělí, 31. červenec 2017

ekologický a zelený důmNová Zelená úsporám (NZÚ) začne podporovat výstavbu bytových domů s velmi nízkou energetickou náročností. Stavebníci mohou využít dotaci 100 miliónů korun. Nová výzva bude kontinuální, to znamená, že o dotaci budou moct žádat průběžně do roku 2021 nebo do jejího vyčerpání. Vyhlásilo ji dne 21. 11. 2016 ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR (SFŽP). Podmínky jsou upraveny i pro podporu na solární systémy.


Líbil se Vám článek?
 

Nejlepší hypotéka na byt či dům. Jak si vybrat?

Komerční sdělení | Čtvrtek, 27. červenec 2017

Uspory.cz1Zamávat jednou pro vždy životu v pronájmu a přestěhovat se do vlastního je sen mnoha z nás. Pořízení bytu či domu však není levnou záležitostí. I přes řadu změn je hypotéka stále nejlepším řešením, jak si pořídit vlastní bydlení. Nahrává tomu i bohatá nabídka starších i nových nemovitostí ke koupi, jelikož developeři stále staví jako o život.

 

Česká spořitelna pomáhá s bydlením v dřevostavbách

Komerční sdělení | Pondělí, 20. březen 2017

čes spořMezi Čechy se zvyšuje obliba dřevostaveb. Na základě tohoto trendu přichází Česká spořitelna s nabídkou speciálního hypotečního úvěru pro financování dřevostaveb a montovaných domů.


Líbil se Vám článek?

Financování dřevostavby - hypoteticky i prakticky

Dana Jakoubková | Úterý, 06. prosinec 2016

dreamstime s_49540955

Při představě „dluhu" jsem vždycky dostala kopřivku. Vydrželo mi to zhruba do padesátky. Pak jsem se zamilovala. Vypadal krásně a nabízel dosud nepoznané. Byl to dům snů. Poptala jsem se u čtyř bank a ztratila spoustu času. Verdikt zněl   zamítnuto.


Líbil se Vám článek?

Nová Zelená úsporám - informace pro veřejnost

Dana Jakoubková | Čtvrtek, 01. prosinec 2016

NZU VeluxStátní fond životního prostředí ČR zve všechny zájemce o úsporu energií, zateplení nebo změnu způsobu vytápění v rodinných a bytových domech na semináře o možnosti čerpání podpory z programu Nová zelená úsporám (NZÚ).


Líbil se Vám článek?

Dřevostavby už nemusíte prodávat přes realitní kanceláře

Komerční sdělení | Pondělí, 03. říjen 2016

dreamstime s_34655926Zkušenosti s prodejem nemovitosti jsou různé. Ne vždy je prodej domu či bytu procházkou růžovým sadem. Ale máme pro Vás dobrou zprávu - moderní doba totiž přináší nové možnosti. Moderním trendem v prodeji nemovitostí jsou aukce. Zajímalo nás, jak vůbec funguje prodej nemovitostí touto formou, oslovili jsme proto Luboše Vavrdu ze společnosti AUDRA s.r.o., která provádí prodej nemovitostí prostřednictvím portálu www.e-drazby.cz. Zeptali jsme se na pár věcí a byli jsme překvapeni, jak jednoduché a účinné to je.


Líbil se Vám článek?

Aktuálně: Tiskové prohlášení společnosti Hypotéka na srub.cz ke změně zákonu o dani z nabytí nemovitých věcí

Financování dřevostaveb včera dnes a zítra

Redakce | Pátek, 05. srpen 2016

Vyvoj financovani drevostavebDynamický vývoj dřevostaveb v České republice za posledních deset s sebou přinesl nejenom jejich kvantitativní a kvalitativní růst, ale také zlepšení řady oblastí, činností a služeb, které s výstavbou dřevostaveb souvisí. Jednou z nich je také financování nových dřevěných montovaných domů prostřednictvím hypotečních úvěrů.


Líbil se Vám článek?

Další kolo Nové zelené úsporám je tady. Nyní s podporou solárních elektráren

Michal Doležel | Pondělí, 26. říjen 2015

NZU - perexNa konci minulého týdne byla spuštěna nová výzva dotačního programu Nová zelená úsporám, v jehož rámci můžete dostat státní podporu také na výstavbu domu v pasivním standardu. Nově nyní program podporuje také domácí solární elektrárny a o dotaci můžete pořádat kdykoli do roku 2021.


Líbil se Vám článek?

Česká spořitelna je lídrem v poskytování hypoték

Administrator | Středa, 02. září 2015

NovostavbaČeská spořitelna je jedničkou na českém hypotečním trhu. Ve druhém čtvrtletí letošního roku poskytla fyzickým osobám 7500 nových hypoték v celkovém objemu 14 miliard korun, lidé tak pro hypotéku zamířili nejčastěji právě k ní. V čem spočívá kouzlo jejího úspěchu?

Česká spořitelna: Hypotéka se sazbou 1,99 % p.a. na 8 let

DAS | Pondělí, 15. červen 2015

dreamstime m 39221016Přáli jste si vždy bydlet ve vlastním? Avšak mysleli jste si, že je koupě nemovitosti nad Vaše finanční možnosti? Díky flexibilitě Svobodné hypotéce České spořitelny i historicky nejnižším úrokovým sazbám se Váš sen o bydlení může proměnit ve skutečnost. Svobodná hypotéka Vám nabízí volnost v nastavení i ve splácení!

Jak postavit dřevostavbu bez peněz

Administrator | Středa, 12. srpen 2015

dreamstime l 39857428Součástí kalkulace každé stavby jsou nejen náklady na materiál, ale také na práci. Ty mohou tvořit i polovinu celkové sumy, je tedy zřejmé, že čím rychleji bude stavba dokončena, tím méně zaplatíme. V tomto ohledu mají dřevostavby jednoznačně výhodu, vždyť jaký jiný materiál nabízí bydlení do půl roku? Nic to ale nemění na skutečnosti, že pokud zrovna nemáme bohatou tetičku, budeme si muset peníze půjčit.Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 5

« 1 2 3 4 5 »

Partneři projektu

  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner