Financování dřevostavby - jak na to, když potřebujeme hypotéku?

Jiří Kuthan | Pondělí, 23. prosinec 2019

moderni-drevostavba-bungalov-haas-fertigbau-exterier-zelena-fasada-drevena-terasa-zahradaFinancování stavby nového domu je pro někoho možná nejtěžším krokem na cestě k vysněnému domovu. Pokud nemáme našetřenu potřebnou částku na pokrytí celé stavby z vlastních zdrojů, nezbyde nám než požádat o hypotéku. Liší se však nějak financování dřevostavby a zděného domu? A jakých chyb se vyvarovat, abychom prošli celým procesem hladce a bez zásadních chyb? Na to, a další otázky, jsme se zeptali úvěrového specialisty...

 

Kolik stojí výstavba dřevostavby? Spočítejte si všechny výdaje předem

Komerční sdělení | Středa, 23. říjen 2019

finance-drevostavba-kalkulace-tinifiedPřemýšlíte nad stavbou vlastní dřevostavby nebo srubu? Na začátku se ujistěte, zda vaše finance dokážou pokrýt veškeré náklady s výstavbou spojené. Pravděpodobně využijete i pomoc spotřebitelského úvěru nebo klasické či americké hypotéky, vždy je ale lepší mít našetřený alespoň základ. Víte, na kolik vás vyjde dřevostavba a s jakými výdaji reálně počítat?

 

Historie hypoték: Víte, jak se hypotéky na nemovitost vyvíjely?

Redakce | Čtvrtek, 29. srpen 2019

drevoastavby-hypoteka-dvere-klicVíte, že hypotéky mají v České republice dlouhou tradici? Úvěry se během let neustále vyvíjí. Banky reagují na hypoteční trh a mění své podmínky. Víte, co předcházelo současné podobě hypotečních půjček na nemovitosti?

Jak na dotace Nová zelená úsporám - finance pro vaši dřevostavbu

Redakce | Pondělí, 03. prosinec 2018

vexta-149-trend-garaz-drevostavba-na-klic-nzuProgram Nová zelená úsporám je nejefektivnějším programem zaměřeným na úspory energie v budovách pro bydlení. Víte ale kdo vlastně může o dotace požádat, na co je možné finance čerpat a jak o dotaci požádat? V tomto článku se vám pokusíme na všechny tyto otázky odpovědět a navíc vyvrátit některé mýty, které kolem dotací panují.

Ptejte se, co všechno cena dřevostavby zahrnuje

Markéta Gajdošová | Pátek, 31. srpen 2018

moderni-patrova-panelova-drevostavba-haas-fertigbau-basic-line-la-vitaCena dřevostaveb na klíč v oficiálním ceníku dodavatelů může začínat klidně už na pouhém jednom milionu korun. Otázkou ale většinou není kolik stojí dřevostavba, ale spíše, co všechno v její ceně dostanete. To se však liší dodavatel od dodavatele a i proto je velmi důležité věnovat výběru stavební společnosti dostatek času.


Líbil se Vám článek?

Hypotéka pro dřevostavby

Redakce | Středa, 29. srpen 2018

dreamstime m_120233713Každý, kdo se chystá stavět, bude jistě pro svůj záměr potřebovat finanční prostředky. Ti šťastnější sáhnou do „matrace" či sejfu, my ostatní se neobejdeme bez některého z finančních produktů. Ještě donedávna systém financování pomocí úvěru či hypotéku fungoval na principu postavit – odhadnout – schválit – uvolnit – zaplatit. Ten je však pro dřevostavby nepoužitelný, protože jejich stavba je nezřídka rychlejší než samotný administrativní proces.


Líbil se Vám článek?

Nová Zelená úsporám rozšířila nabídku o další ekologické prvky

Redakce | Pondělí, 31. červenec 2017

ekologický a zelený důmNová Zelená úsporám (NZÚ) začne podporovat výstavbu bytových domů s velmi nízkou energetickou náročností. Stavebníci mohou využít dotaci 100 miliónů korun. Nová výzva bude kontinuální, to znamená, že o dotaci budou moct žádat průběžně do roku 2021 nebo do jejího vyčerpání. Vyhlásilo ji dne 21. 11. 2016 ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR (SFŽP). Podmínky jsou upraveny i pro podporu na solární systémy.


Líbil se Vám článek?

Nejlepší hypotéka na byt či dům. Jak si vybrat?

Komerční sdělení | Čtvrtek, 27. červenec 2017

Uspory.cz1Zamávat jednou pro vždy životu v pronájmu a přestěhovat se do vlastního je sen mnoha z nás. Pořízení bytu či domu však není levnou záležitostí. I přes řadu změn je hypotéka stále nejlepším řešením, jak si pořídit vlastní bydlení. Nahrává tomu i bohatá nabídka starších i nových nemovitostí ke koupi, jelikož developeři stále staví jako o život.

Česká spořitelna pomáhá s bydlením v dřevostavbách

Komerční sdělení | Pondělí, 20. březen 2017

čes spořMezi Čechy se zvyšuje obliba dřevostaveb. Na základě tohoto trendu přichází Česká spořitelna s nabídkou speciálního hypotečního úvěru pro financování dřevostaveb a montovaných domů.


Líbil se Vám článek?

Financování dřevostavby - hypoteticky i prakticky

Dana Jakoubková | Úterý, 06. prosinec 2016

dreamstime s_49540955

Při představě „dluhu" jsem vždycky dostala kopřivku. Vydrželo mi to zhruba do padesátky. Pak jsem se zamilovala. Vypadal krásně a nabízel dosud nepoznané. Byl to dům snů. Poptala jsem se u čtyř bank a ztratila spoustu času. Verdikt zněl   zamítnuto.


Líbil se Vám článek?

Nová Zelená úsporám - informace pro veřejnost

Dana Jakoubková | Čtvrtek, 01. prosinec 2016

NZU VeluxStátní fond životního prostředí ČR zve všechny zájemce o úsporu energií, zateplení nebo změnu způsobu vytápění v rodinných a bytových domech na semináře o možnosti čerpání podpory z programu Nová zelená úsporám (NZÚ).


Líbil se Vám článek?

Dřevostavby už nemusíte prodávat přes realitní kanceláře

Komerční sdělení | Pondělí, 03. říjen 2016

dreamstime s_34655926Zkušenosti s prodejem nemovitosti jsou různé. Ne vždy je prodej domu či bytu procházkou růžovým sadem. Ale máme pro Vás dobrou zprávu - moderní doba totiž přináší nové možnosti. Moderním trendem v prodeji nemovitostí jsou aukce. Zajímalo nás, jak vůbec funguje prodej nemovitostí touto formou, oslovili jsme proto Luboše Vavrdu ze společnosti AUDRA s.r.o., která provádí prodej nemovitostí prostřednictvím portálu www.e-drazby.cz. Zeptali jsme se na pár věcí a byli jsme překvapeni, jak jednoduché a účinné to je.


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 5

« 1 2 3 4 5 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop