Neřešte interiér jako naprostá většina. Nechte si poradit a začněte od konce

Lucie Němcová | Pondělí, 12. říjen 2020

moderni-iterier-navrh-dreamstimeVnitřní prostor domu je místem, se kterým jsme v úzkém kontaktu každý den. Doslova s ním žijeme. Běžně se však na jeho řešení v celkové i finanční rozvaze dostává až na posledním místě. Proč je důležité věnovat mu pozornost co nejdříve, kde upřednostnit kvalitu, a kde je možné ušetřit?

 

Jaké rozhodnutí a kroky vedou k bezproblémovému dokončení stavby dřevostavby a zároveň ušetří čas i peníze

Lucie Němcová | Pondělí, 27. červenec 2020

cena-domu-dokoncovani-objektu-vodniJaká rozhodnutí a přípravu udělat, abychom pak mohli pohodlně sledovat dokončení domu jako sladěný orchestr, ušetřit finance a netápat uprostřed chaosu a řešení neočekávaných problémů? Je rozumné převzít koordinaci do svých rukou, pustit se do díla vlastním přičiněním, nebo naopak ponechat vše v režii jedné firmy?

 

Cena domu aneb jaká úskalí nám přináší fáze hrubé stavby domu

Lucie Němcová | Pondělí, 01. červen 2020

cena-domu-hruba-stavba-domu-uvodniVhodný výběr konstrukčního systému, dodavatele i rozvaha, do jaké fáze si nechat zhotovit dům od dodavatelské firmy, jsou důležité kroky ovlivňující rozpočet, časový rámec i míru naší vložené energie. Oříškem může být skutečnost, že je velice obtížně srovnat nabídky jednotlivých firem. Do kategorie hrubá stavba totiž každá zahrnuje jiné položky. Dobrému rozhodnutí tedy předchází trpělivost, pečlivé studium nabídek a správně pokládané otázky. Cesty, jak ušetřit, a přitom stavět kvalitně, však existují.

Úpravy pozemku výrazně nafukují rozpočet. Jakým krokem tedy začít celý proces při realizaci domu

Lucie Němcová | Pondělí, 25. květen 2020

cena-domu-uprava-pozemku-dreamstimePouštíme se do realizace našeho bydlení a představu o celkových nákladech nám utváří mnohdy zkreslené ceny některých typových projektů. Chybí nám povědomí o tom, kolik větších či menších položek spolupracuje na krásném a komfortním celku, jež zdaleka nekončí objektem domu. Pak se nestačíme divit, když dostáváme cenové návrhy od jednotlivých subdodavatelů na dokončovací práce, o kterých jsme si mysleli, že budou za hubičku. Oplocení, zpevněné plochy, pergola, nebo zahrada jako taková. Okolí je přitom jedním z hlavních důvodů, proč si volíme život v rodinném domě. Tak co to vzít za správný konec?

Přípravu na realizaci domu podceňují téměř všichni stavebníci. Tyto chyby se pak nepříjemně odrážejí i v ceně domu

Lucie Němcová | Pondělí, 04. květen 2020

cena-domu-uvodni-dreamstimeChystáte-li se stavět dům, jeho cena bude nejspíš nějaký čas středobodem vašeho vesmíru. Aby se nestala noční můrou a nepřítelem číslo jedna, je dobré být nohama na zemi, mít dostatek informací, odložené všechny růžové brýle, obezřetně vybrat průvodce a postupovat správně. Komplexnost a složitost celého procesu realizace domu podceňují téměř všichni stavebníci a cena je jedním z hlavních míst, kde se tyto chyby nepříjemně odrážejí. Jděte na to jinak.

Financování dřevostavby - jak na to, když potřebujeme hypotéku?

Jiří Kuthan | Pondělí, 23. prosinec 2019

moderni-drevostavba-bungalov-haas-fertigbau-exterier-zelena-fasada-drevena-terasa-zahradaFinancování stavby nového domu je pro někoho možná nejtěžším krokem na cestě k vysněnému domovu. Pokud nemáme našetřenu potřebnou částku na pokrytí celé stavby z vlastních zdrojů, nezbyde nám než požádat o hypotéku. Liší se však nějak financování dřevostavby a zděného domu? A jakých chyb se vyvarovat, abychom prošli celým procesem hladce a bez zásadních chyb? Na to, a další otázky, jsme se zeptali úvěrového specialisty...

Kolik stojí výstavba dřevostavby? Spočítejte si všechny výdaje předem

Komerční sdělení | Středa, 23. říjen 2019

finance-drevostavba-kalkulace-tinifiedPřemýšlíte nad stavbou vlastní dřevostavby nebo srubu? Na začátku se ujistěte, zda vaše finance dokážou pokrýt veškeré náklady s výstavbou spojené. Pravděpodobně využijete i pomoc spotřebitelského úvěru nebo klasické či americké hypotéky, vždy je ale lepší mít našetřený alespoň základ. Víte, na kolik vás vyjde dřevostavba a s jakými výdaji reálně počítat?

Historie hypoték: Víte, jak se hypotéky na nemovitost vyvíjely?

Redakce | Čtvrtek, 29. srpen 2019

drevoastavby-hypoteka-dvere-klicVíte, že hypotéky mají v České republice dlouhou tradici? Úvěry se během let neustále vyvíjí. Banky reagují na hypoteční trh a mění své podmínky. Víte, co předcházelo současné podobě hypotečních půjček na nemovitosti?

Jak na dotace Nová zelená úsporám - finance pro vaši dřevostavbu

Redakce | Pondělí, 03. prosinec 2018

vexta-149-trend-garaz-drevostavba-na-klic-nzuProgram Nová zelená úsporám je nejefektivnějším programem zaměřeným na úspory energie v budovách pro bydlení. Víte ale kdo vlastně může o dotace požádat, na co je možné finance čerpat a jak o dotaci požádat? V tomto článku se vám pokusíme na všechny tyto otázky odpovědět a navíc vyvrátit některé mýty, které kolem dotací panují.


Líbil se Vám článek?

Ptejte se, co všechno cena dřevostavby zahrnuje

Markéta Gajdošová | Pátek, 31. srpen 2018

moderni-patrova-panelova-drevostavba-haas-fertigbau-basic-line-la-vitaCena dřevostaveb na klíč v oficiálním ceníku dodavatelů může začínat klidně už na pouhém jednom milionu korun. Otázkou ale většinou není kolik stojí dřevostavba, ale spíše, co všechno v její ceně dostanete. To se však liší dodavatel od dodavatele a i proto je velmi důležité věnovat výběru stavební společnosti dostatek času.


Líbil se Vám článek?

Hypotéka pro dřevostavby

Redakce | Středa, 29. srpen 2018

dreamstime m_120233713Každý, kdo se chystá stavět, bude jistě pro svůj záměr potřebovat finanční prostředky. Ti šťastnější sáhnou do „matrace" či sejfu, my ostatní se neobejdeme bez některého z finančních produktů. Ještě donedávna systém financování pomocí úvěru či hypotéku fungoval na principu postavit – odhadnout – schválit – uvolnit – zaplatit. Ten je však pro dřevostavby nepoužitelný, protože jejich stavba je nezřídka rychlejší než samotný administrativní proces.


Líbil se Vám článek?

Nová Zelená úsporám rozšířila nabídku o další ekologické prvky

Redakce | Pondělí, 31. červenec 2017

ekologický a zelený důmNová Zelená úsporám (NZÚ) začne podporovat výstavbu bytových domů s velmi nízkou energetickou náročností. Stavebníci mohou využít dotaci 100 miliónů korun. Nová výzva bude kontinuální, to znamená, že o dotaci budou moct žádat průběžně do roku 2021 nebo do jejího vyčerpání. Vyhlásilo ji dne 21. 11. 2016 ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR (SFŽP). Podmínky jsou upraveny i pro podporu na solární systémy.


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 6

« 1 2 3 4 5 6 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop