Tisk
Dřevostavby s hypotékou moderně a rychle

Dřevostavby s hypotékou moderně a rychle

Michal Babor | Úterý, 12. červenec 2011 |

Přidat na Seznam.cz

Plánujete svou vysněnou dřevostavbu financovat hypotečním úvěrem, ale nechce se vám do dlouhého procesu žádání a schvalování v bance? Řešíte také otázku nákladů? Měli byste vědět, že hypotéku můžete získat rychle a jednoduše, navíc často i ušetříte na poplatcích a peníze pak můžete použít třeba na nákup vybavení nové domácnosti.

Na úvěr už se nečeká týdny

Dnešní klient banky chce mít svůj požadavek vyřízený rychle, nenákladně a pokud možno ještě z pohodlí domova. Týká se to i hypotečních úvěrů. Banky proto hledají nové a nové cesty, jak vyjít klientům vstříc a nabídnout jim přesně to, co vyžadují. Věděli jste například, že dnes vám specializovaná hypoteční banka schválí žádost o hypoteční úvěr do pěti pracovních dnů? To se může hodit, zejména pokud nejste jediný zájemce o vyhlédnutý pozemek, nebo hotovou dřevostavbu a potřebujete zajistit financování co nejrychleji.

Odhad ceny nemovitosti zdarma

hyp3Pryč jsou také doby, kdy jste si po požádání o hypoteční úvěr museli sami zajistit kvalifikovaného odhadce, věnovat mu váš čas a ještě ho i zaplatit. Plýtvání drahocenné dovolené na zajištění odhadu ceny nemovitosti nebo pozemku již ale dávno není realitou. Dnes si můžete nechat provést expresní odhad ceny nemovitosti přímo bankou. Banky totiž mají vlastní nástroje a data a jsou proto schopné odhadnout cenu vašeho nového bytu i bez použití externího odhadce.

Tento způsob vám ušetří nejen mnoho času, ale také peníze. Některé banky už tuto službu poskytují zdarma. „O tomto trendu víme a vycházíme mu vstříc, expresní odhad nemovitosti nabízíme našim klientům zdarma již čtyři roky. Zájem klientů využívat expresní odhady skokově roste, jen za prvních pět měsíců letošního roku se u nás meziročně zvýšil téměř dvojnásobně,“ dokládá oblibu této služby Vladimír Vojtíšek z Hypoteční banky.

Nechoďte zbytečně na Katastrální úřad

hyp2Dnes již také nemusíte chodit na katastr a osobně si zde zajištovat výpis, který banky požadují k žádosti o hypotéku. V době informačních technologií začíná být téměř samozřejmostí, že banka výpis pořídí za svého klienta, navíc dálkově. Vám tak stačí k žádosti o hypotéku připojit kupní smlouvu na danou nemovitost spolu s potvrzením o výši příjmu a můžete pohodlně počkat doma, než banka vše obstará za vás.

Také u této služby navíc banky vědí, že co je pro klienta rychlé a pohodlné, nemusí být hned finančně náročné. Proto i dálkový přístup do katastru nabízí klientům často zdarma. „Dálkový výpis z katastru nemovitostí šetří našim klientům peníze i čas a tak ho u nás s oblibou využívají už více jak 4 roky,“ vysvětluje Rita Gabrielová z Hypoteční banky.

Garantovaná sazba úroků

Nemovitost již máte vyhlídnutou, oceněnou a výpis z katastru leží v bance. Pár dnů ale uplynulo a v dnešní rychlé době se může rychle změnit i úroková sazba, kterou jste si u banky původně vyhlédli. I zde se lze pojistit. Stačí si najít banku, kde vám nabídnou garanci úrokové sazby. Specializovaná hypoteční banka vám dokáže garantovat úrokovou sazbu až 30 dnů od předání žádosti o hypotéku. Máte tak jistotu, že pokud by náhodou zasáhly finanční trhy a úrokové sazby na trhu vzrostly, vy dostanete úvěr za sazbu původní. A co víc, pokud by sazby klesly, banka vám hypotéku schválí s novou, nižší sazbou.

Do banky jen kvůli podpisu

hyp1Patříte mezi ty, kdo na návštěvu banky nemají kvůli práci a jiným povinnostem téměř čas? Nebo jste, jako ostatně čím dál víc lidí, zvyklí zajišťovat si téměř vše přes internet? I v tomto ohledu jdou hypoteční specialisté vstříc trendům a hypotéku u nich vyřídíte z pohodlí domova téměř výhradně přes internet. Banku budete muset navštívit až kvůli finálnímu podpisu smlouvy. Že to není reálné? Ale je. „Klienti žádající o hypotéku po webu s námi od začátku komunikují přes internet a také nám všechny dokumenty doručují prostřednictvím webového rozhraní. Navíc ušetří i na poplatku za zpracování,“ vysvětluje Rita Gabrielová.

Úspory – času i peněz

Jak je vidět, banky jdou modernímu rychlému životu klientů vstříc i v hypotékách. Poskytují čím dál více služeb, které šetří nejen značné množství času předtím stráveného na pobočce a úřadech. V konečném důsledku, protože tyto služby často šetří náklady i samotné bance, je mnoho z nich zdarma, nebo za nižší poplatek. Ušetříte tak často i značnou částku peněz, které po stavbě nebo koupi vysněného bydlení určitě najdou lepší využití.

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (1)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Financování a legislativa”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop