Tisk
Financování dřevostaveb nyní i s nízkou proměnnou úrokovou sazbou

Financování dřevostaveb nyní i s nízkou proměnnou úrokovou sazbou

Michal Babor | Středa, 28. prosinec 2011 |

Přidat na Seznam.cz

Česká spořitelna rozšířila od prosince 2011 svou nabídku o možnost zvolit si u hypotéky proměnnou úrokovou sazbu, která je odvozena od jednoměsíční úrokové sazby na mezibankovním trhu 1M PRIBOR plus pevné odchylky banky. Úrokovou sazbu nemění banka, ale trh. Zároveň banka zavádí ojedinělou novinku – degresivní způsob splácení této hypotéky, kdy se splátka během splácení postupně snižuje.  

Několik výhod současně

ATRIUM_s.r.o._2Předností nové hypotéky je možnost využití nízkých úrokových sazeb a tím v kombinaci s degresivním splácením úspora na úrocích. "Zavedením proměnné úrokové sazby u hypoték reagujeme na poptávku ze strany klientů, kteří umí dobře řídit své finance, mají určité rezervy v rodinném rozpočtu a počítají s tím, že splátka hypotéky může být každý měsíc jiná," uvedla Veronika Jančová, ředitelka odboru úvěry na bydlení a podnikání České spořitelny. „Velkou výhodou proměnné sazby je úspora na celkově zaplacených úrocích a díky degresivnímu splácení také postupné snižování splátky hypotéky v jejím průběhu. Navíc klienti mají možnost změnit typ splácení – mohou kdykoli přestoupit z proměnné sazby na fixní sazbu, a to jednou v průběhu splácení" vysvětlila Veronika Jančová.

Dřevostavby ve výhodě 

2-admd-logoHypotéku s promměnnou úrokovou sazbou lze využít na financování montovaných staveb na bázi dřeva, realizovaných předními dodavateli sdruženými v Asociaci dodavatelů montovaných domů. Klientům to mimo jiné zaručuje dodržování vysokých standardů při výstavbě, a tím vysokou kvalitu pořizovaného domu, hypotéku navíc není třeba zajišťovat jinou nemovitostí. Dosud byly montované domy většinou složitě financovány předhypotečním úvěrem či zajištěním jinou nemovitostí, nyní je možné využít výhodné podmínky standardního hypotečního úvěru včetně proměnné úrokové sazby. Vzhledem k rychlosti výstavby montovaných domů dochází často k „předběhnutí" administrativních kroků samotnou výstavbou, což doposud komplikovalo její financování. Služba Financování montovaných domů tyto překážky odstraní a umožní uvolnění finančních prostředků z úvěru ještě před zápisem domu do katastru nemovitostí.

Jak financujeme:

  • ještě před tím, než se zapíše rozestavěný dům do katastru nemovitostí, uvolní banka až 90 % ceny díla
  • zbylých 10 % ceny díla lze čerpat po zápisu rozestavěného domu do katastru nemovitostí

(Tisková zpráva)

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Financování a legislativa”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop