Tisk
Český hypoteční trh překonal v 1. čtvrtletí 2012 předkrizový rok 2007!

Český hypoteční trh překonal v 1. čtvrtletí 2012 předkrizový rok 2007!

Dagmar Šimonová | Pondělí, 07. květen 2012 |

Přidat na Seznam.cz

Produkce hypoték dosáhla dle statistik MMR ČR v prvním čtvrtletí letošního roku svého rekordního maxima, které dokonce ve svém objemu o půl miliardy korun předčilo i první čtvrtletí rekordního roku 2007. V České republice bylo v prvním čtvrtletí 2012 uzavřeno celkem 17 090 hypotečních úvěrů v celkové výši 28,55 miliard korun. To představuje meziroční téměř 21 % nárůst počtu hypotečních úvěrů a 22 % nárůst jejich objemu. Hypoteční banka poskytla za první tři měsíce letošního roku hypoteční úvěry v celkové výši 9,2 miliard korun.

Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky"První čtvrtletí letošního roku je pro hypoteční trh skutečně historickým rekordem, objem nově poskytnutých hypoték je ještě o něco vyšší, než v roce 2007, který byl absolutním vrcholem pro český hypoteční trh," uvedl Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky. Nicméně, dělat závěry a odhady, jak dopadne trh za celý letošní rok, je nyní velmi předčasné," dodává Jan Sadil.

Na rekordní produkci hypotečních úvěrů mělo v letošním prvním čtvrtletí vliv také několik makroekonomických faktorů. České ekonomice se stále dobře dařilo a i nezaměstnanost se držela na setrvalé úrovni. Navíc se potvrdil trend, který naznačil už HB index mezi 3. a 4. čtvrtletím loňského roku, že ceny nemovitostí se v České republice stabilizovaly. Je to jeden z faktorů, který povzbuzuje poptávku po nemovitostech.

Češi si půjčili už téměr 900 miliard korun!

Rekordní počet hypotečních úvěrů v prvním kvartále 2012Za celou historii hypotečního trhu banky občanům poskytly 589 723 hypotečních úvěrů, což představuje objem téměř 896 miliard korun (k datu 31. března 2012 a dle statistik MMR ČR). Vůbec první bankou, která začala v ČR poskytovat hypotéky na bydlení, byla v roce 1996 Hypoteční banka. Lídr českého hypotečního trhu nyní dlouhodobě vede jak velikostí bilance hypotečních úvěrů, tak v míře spolupráce se třetími stranami. Hypoteční banka je rovněž největším emitentem hypotečních zástavních listů v České republice.

Průlomový okamžik ve financování dřevostaveb nastal loni v srpnu, kdy Česká Spořitelna jako první připravila, ve spoluprái s ADMD, zcela nový produkt pro zájemce o bydlení v montovaných domech na bázi dřeva.

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Financování a legislativa”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop