Tisk
Raiffeisen stavební spořitelna: <small>Ušetřete náklady za bydlení a energie</small>

Raiffeisen stavební spořitelna: Ušetřete náklady za bydlení a energie

Dagmar Šimonová | Pondělí, 25. únor 2013 |

Přidat na Seznam.cz

Toužíte po novém úsporném bydlení? Efektivním a zároveň i moderním řešením může být instalace solárních panelů na střechu domu, pořízení alternativního zdroje vytápění či výměna starého kotle, nebo rovnou pořízení nové, úsporné dřevostavby. Získáte příjemný a komfortní dům, který je šetrný nejen k životnímu prostředí, ale i k vaší peněžence.

Solární panely

4Solární panely na střechách domů již dávno nejsou raritou a zájem o tento zdroj ekologicky nezávadné elektrické energie rychle roste spolu s klesající pořizovací cenou solárních modulů. Tato dlouhodobá investice patří mezi jednu z nejbezpečnějších a nejvýnosnějších, zejména s ohledem na neustále rostoucí cenu elektrické energie a nízké náklady na provoz a údržbu systému. Díky solárním panelům můžete být energeticky nezávislí a nějaký výpadek elektřiny vás rozhodně nepřekvapí. „Například na střechu rodinného domu o využitelné ploše okolo 45 m2 lze nainstalovat fotovoltaické panely o výkonu cca 7,5 KWP za cenu přibližně 415 tisíc korun. Výroba pokryje okolo 60 procent spotřeby domu a uspoří tak majiteli až 17 000 korun ročně," říká Renata Zikmundová z Raiffeisen stavební spořitelny. „Investici lze díky našemu EKOprogramu výhodně financovat s úvěrem HYPOsplátka plus a její návratnost se bude pohybovat v horizontu osmi let."

Úsporný kotel

1Dalším řešením, jak ušetřit na nákladech za bydlení a energie, je pořídit si nový úsporný kotel na vytápění a ohřev vody. „Investice do ekologických kotlů se z dlouhodobého hlediska domácnostem vyplatí. Modernější kotle mají nižší spotřebu paliva při stejném výkonu a šetří tak peníze v rodinném rozpočtu. Majitel současně ocení pohodlnější obsluhu i regulaci kotle," vysvětluje Renata Zikmundová.

2Navíc výměna kotlů je dnes velmi aktuální. Od 1. září 2012 platí nový zákon o ochraně ovzduší, který zpřísňuje podmínky pro vytápění domácností pevnými palivy. Přibližně 640 tisíc domácností v České republice používá jako zdroj tepla pro ústřední vytápění kotel na tuhá paliva (dřevo, uhlí, koks) a asi půl milionu z nich ho bude muset do deseti let vyměnit, neboť kotel nebude splňovat emisní limity.

Financování úsporného bydlení

34 19 originalPočáteční náklady na ekologické bydlení nejsou nejnižší. Ať už se rozhodnete pro dřevostavbu, solární termické či fotovoltaické panely nebo výměnu kotle, čekají vás výdaje, které zasáhnou do rodinného rozpočtu. Raiffeisen stavební spořitelna nabízí klientům, kteří mají zájem investovat do energeticky úsporného a ekologicky šetrného bydlení, EKOprogram s úvěry se sníženou úrokovou sazbou REKOpůjčka plus a HYPOsplátka plus. REKOpůjčka plus je účelový spotřebitelský úvěr s úrokovou sazbou od 4,7 %. Hodí se zejména na menší rekonstrukce. Do výše 500 tisíc korun jej lze získat bez zajištění zástavou nemovitosti. Rozsáhlejší projekty nad 300 tisíc korun lze výhodně financovat hypotečním úvěrem HYPOsplátka plus. Úroková sazba začíná na 3,1 % a možnost rozložit splatnost úvěru téměř na 30 let nebo posunout si splátky až o šest měsíců jsou jen některými z jeho dalších výhod.

Příklad úvěru REKOpůjčka plus ve výši 500 000 Kč

měsíční splátka 5000 Kč
doba splácení 131 měsíců
úroková sazba 4,7 % p.a. (překlenovací úvěr)
úroková sazba 3,5 % p.a. (úvěr ze stavebního spoření)
platby celkem 670 604,12 Kč
RPSN 4,7 % p.a.

Více informací: www.rsts.cz

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Financování a legislativa”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop