Tisk
AdFinance: <small>Jak ušetřit energie v dřevostavbě</small>

AdFinance: Jak ušetřit energie v dřevostavbě

Dagmar Šimonová | Pondělí, 12. květen 2014 |

Přidat na Seznam.cz

Většina populace v dnešní době přemýšlí, jak ušetřit nějakou tu korunu. Omezujeme se, šetříme na spoustě maličkostí, ale neuvědomujeme si, že největší „průvan" v naší peněžence mají na svědomí náklady za energie. Přitom způsobů jak ušetřit na energiích je hned několik. Nejvyšší náklady na bydlení mají na svědomí zejména elektřina a plyn.

Pixmac000080393255Pokud bydlíte ve dřevostavbě a myslíte si, že už nemůžete na energiích ušetřit, pak jste na omylu. I dřevostavba se dá zateplit, a tím náklady na energie značně poklesnou. Vhodnou izolací na dřevostavbu je využití korku, jelikož se jedná o přírodní materiál, ale navíc má výborné tepelně i zvukově izolační vlastnosti. Možností, jak využít korek je hned několik. K výrobě izolací je možno použít korkovou drť, která je spojena vlastní mízou a neobsahuje tak žádná umělá pojiva. Dále se nabízí možnost použití korkových rolí či korkových desek. Obrovskou výhodou tohoto systému zateplení, je možnost všestranného využití. Tím je myšleno zateplení nejen obvodových zdí, ale také vnitřních příček, podlah, stropů, nebo jen utěsnění různých dutin.

Dalším efektivním způsobem, jak ušetřit, je pořídit si solární panely. Nejen že pomocí nich dochází k ohřevu vody, což je jejich hlavní funkce, ale slouží i k přitápění. Investice do solárních panelů se zaručeně brzy vrátí, jelikož se platba za teplo výrazně zredukuje.

Pixmac000087135342Šetřit se dá též způsobem vytápění. Teplota v místnosti by se měla pohybovat kolem 21°C. Dnešní generace je zvyklá zbytečně svůj domov přetápět a teploty mnohdy šplhají až ke 26°C. Tím pádem utrácíme a navíc si ničíme zdraví, jelikož náš organizmus správně pracuje právě při uvedených jednadvaceti stupních.

Pokud Váš dům splňuje všechna kritéria, ale Vy se stále domníváte, že účty za energie jsou nepřiměřeně vysoké, možná je na čase zamyslet se nad změnou dodavatele elektřiny či plynu. Nikde není psáno, že pokud jsme několik let byli klientem určité společnosti, nemůžeme svého dodavatele změnit. Záleží jen na Vás, koho si zvolíte. Pokud Vás od této varianty odrazuje vyřizování spousty „papírů", nemusíte se ničeho bát. Váš nový dodavatel za Vás vyřídí většinu administrativy, pokud o to budete stát a dáte mu k tomu svolení. Ačkoliv se Vám to může zdát neskutečné, změnou dodavatele můžete ušetřit až několik tisíc ročně. Neváhejte tedy a začněte jednat, není přeci žádný důvod, proč platit za stejné služby mnohem vyšší částky.

Vaše komentáře (1)

Nejnovější články v kategorii “Financování a legislativa”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop