Tisk
Patro domu POVINNĚ bez balkónu? I s tím se můžete setkat…

Patro domu POVINNĚ bez balkónu? I s tím se můžete setkat…

Dagmar Čechová | Čtvrtek, 28. srpen 2014 |

Přidat na Seznam.cz

Povinně zelená střecha a patro domu bez možnosti balkónu... Říkáte si, co je to za nesmysly? Tak to POZOR! Každý stavební úřad má pro vás připraveno hned několik regulativ, které mohou váš vysněný rodinný dům zásadně pozměnit...!

Příklady z praxe ukazují, že jeden domek, který by mohl být stejný ve všech krajích České republiky, je utopie. Každý územní plán má totiž svá regulativa, které je nutné znát, aby návrh projektu vašeho domu již s těmito „překážkami" počítal.

„Klienti si často myslí, že když se rozhodli pro typ domu bungalov, který je nízký a ráz krajiny tím nebude narušovat, pak jim ho stavební úřad jistě povolí. A to je právě velký omyl. Například v chráněných krajinných oblastech neexistuje, aby mohl být postaven dům se sklonem střechy méně jak 35 stupňů. A takový bungalov má sklon většinou pouze okolo 20 stupňů," vysvětluje Jiří Maňák, obchodní ředitel společnosti G SERVIS CZ.

Pokračuje: „Mnozí zákazníci si myslí, že když si vyberou domek s balkony ve druhém patře, tak to není nic výjimečného a nebude žádný problém. Bohužel se jedná o mylnou představu. Pokud se vrátíme opět do chráněných území, většina nedovolí ani střešní okna, natož pak balkon– narušovala by totiž vzhled krajiny. A třeba na Podřipsku střecha domu nesmí mít černou barvu."

Kromě těchto pár vybraných omezení, se obecně musíte řídit regulativy, které jsou typická pro všechny oblasti, např. co se týká koeficientu zastavěnosti plochy nebo výšky objektu. Zdají se vám, že o všech těchto informací nemůžete mít přehled? Nevadí.

„Získat všechny tyto informace je většinou spojeno s návštěvou stavebního úřadu, nebo vyhledání informací na internetu. Od klientů často slýcháme, že vyznat se v jednotlivých vyhláškách a úřednickém jazyce je pro laika dost náročné. A proto před koupí projektu nabízíme jeho úpravu podle regulativ, která jsme schopni zdarma s příslušným stavebním úřadem vykomunikovat a následně do projektu zapracovat," uzavírá Jiří Maňák.

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Financování a legislativa”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop