Tisk
Dřevostavby už nemusíte prodávat přes realitní kanceláře

Dřevostavby už nemusíte prodávat přes realitní kanceláře

Komerční sdělení | Pondělí, 03. říjen 2016 |

Přidat na Seznam.cz

Zkušenosti s prodejem nemovitosti jsou různé. Ne vždy je prodej domu či bytu procházkou růžovým sadem. Ale máme pro Vás dobrou zprávu - moderní doba totiž přináší nové možnosti. Moderním trendem v prodeji nemovitostí jsou aukce. Zajímalo nás, jak vůbec funguje prodej nemovitostí touto formou, oslovili jsme proto Luboše Vavrdu ze společnosti AUDRA s.r.o., která provádí prodej nemovitostí prostřednictvím portálu www.e-drazby.cz. Zeptali jsme se na pár věcí a byli jsme překvapeni, jak jednoduché a účinné to je.

Kolik nemovitostí měsíčně prodáte?

Na našem portále www.e-drazby.cz se měsíčně koná kolem 200 aukcí a dražeb nemovitostí. Prodá se většina z nich.

Proč by měl prodávající upřednostnit aukci dřevostavby před klasickým prodejem?

Těch zásadních důvodů je několik. Předně díky aukcím prodáme nemovitost nejpozději do 30 dnů. Těch 30 dnů úplně stačí, abychom našli přes naši masivní inzerci dostatek zájemců. Provádíme zpravidla jen jednu prohlídku a nezatěžujeme tak zbytečně čas a soukromí klientů. I když byste to nečekali, prodáváme rychleji a za vyšší ceny než realitní kanceláře.

Umíte prodat nemovitost za vyšší cenu? Čím si to vysvětlujete?

Dříve byly aukce a dražby takřka synonymem pro levný a rychlý nákup pro spekulanty s nemovitostmi. Jenže s postupem času si lidé zvykli na to, že tento způsob prodeje je už běžnou věcí a nebojí se nemovitosti v aukci či dražbě nakoupit. Protože v realitní kanceláři „leží" nabídka nemovitostí několik měsíců, mají kupující vždy výhodu a možnost smlouvat. U aukcí je to přesně naopak. Začínáme na zajímavé vyvolávací ceně a zájemci mezi sebou soutěží a přihazují. Ze zkušenosti jsme v aukci téměř vždy úspěšnější než realitní kancelář. S úsměvem dodávám, že realitky se nás už bojí. Často jim nezbývá než vyseknout poklonu před naším uměním.

dreamstime s_20970898Kdybych se rozhodl u Vás prodat svoji dřevostavbu v aukci, co mě to bude stát?

Dobrá otázka. Potěším Vás, u nás vůbec nic. Platí nás totiž vítěz aukce a platí i všechny ostatní náklady. Je to další důvod, proč jsou aukce tak oblíbené. Vítěz s tímto nákladem počítá a nemá s tím žádný problém.

Jakých nejlepších výsledků jste v prodeji nemovitostí dosáhli?

Nejlépe vydražená nemovitost byl rodinný dům v Praze, kdy znalecký posudek byl přibližně 9 milionů korun a my jsme dům vydražili za 17 milionů korun. Nejvíce dražitelů jsme měli 130 lidí na jedné dražbě domu v Jižních Čechách a prodej skončil opět velmi vysoko nad znaleckým posudkem. Máme třeba i rekordní dražby v jejich délce, například jedna nemovitost se dražila celých 9 hodin. Obecně jsme ale rádi, pokud se prodává a kupuje za férovou cenu pro obě strany, není naším cílem prodávat takto nad cenu. Každý rok dvojnásobíme počet prodaných nemovitostí i spokojených klientů. To nás těší a těší nás, že náš portál www.e-drazby.cz patří ke špičce v České republice.

Co byste při prodeji dřevostavby doporučil?

Pokud prodáváte nemovitost, ať už je to dřevostavba či stavba z jiné technologie, neváhejte s námi zkonzultovat možnost prodeje ve formě aukce. Budete překvapeni, že je to daleko jednodušší než podepisovat dlouhé a nepřehledné smlouvy s realitní kanceláří plné pokut a různých nástrah. Působíme na celé České republice a máme vyškolené aukční specialisty, kteří se Vám budou rádi věnovat.

Vaše komentáře (2)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Financování a legislativa”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop