Tisk
Česká spořitelna pomáhá s bydlením v dřevostavbách

Česká spořitelna pomáhá s bydlením v dřevostavbách

Komerční sdělení | Pondělí, 20. březen 2017 |

Přidat na Seznam.cz

Mezi Čechy se zvyšuje obliba dřevostaveb. Na základě tohoto trendu přichází Česká spořitelna s nabídkou speciálního hypotečního úvěru pro financování dřevostaveb a montovaných domů.

Připomeňme několik zajímavých údajů. Zatímco v roce 1997 bylo v České republice dokončeno 87 dřevostaveb, v dosud rekordním roce 2012 jejich počet vystoupal na téměř 1 700. Loni pak u nás „vyrostlo" dalších téměř 1 250 rodinných domů ze dřeva. K plusům dřevostaveb a obecně montovaných domů patří především rychlost stavby, která se pohybuje v řádu několika měsíců, a následně energetické úspory při běžném provozu domu.

Výhodou speciální hypotéky od České spořitelny je, že nabízí vyčerpání až 90 % ceny díla ještě před dokončením výstavby a zbylých 10 % ceny díla po dokončení výstavby. Navíc umožňuje čerpání řádného hypotečního úvěru i pro montované stavby, což dosud nebylo obvyklé. Montované domy byly totiž složitě financované dražším předhypotečním úvěrem a banka vyžadovala zajištění jinou nemovitostí.

Speciální hypotéku České spořitelny lze využít, pokud výstavbu provádí firma z Asociace dodavatelů montovaných domů. Členství v této asociaci totiž zaručuje dodržování předepsaných standardů při montáži domu a také žádoucí kvalitu a životnost pořizovaného domu.

S hypotékou od spořitelny nesáhnete vedle

V současné době není problém řešit nové bydlení prostřednictvím hypotéky. Za pozornost v této souvislosti stojí hypotéka České spořitelny s proměnnou úrokovou sazbou. Výše úroku se každý měsíc odvozuje od úrokové sazby na mezibankovním trhu a je nižší než u pevné sazby, kterou banka u běžných hypoték garantuje na určité období (tzv. fixace). Pokud vám nevadí, že se splátky mohou v čase lišit, představuje pro vás proměnná sazba výhodné řešení. Hypotéka u České spořitelny navíc umožňuje degresivní splácení, tedy možnost snižování splátek v průběhu trvání úvěru.

Velmi dobré podmínky nabízí Česká spořitelna také pro běžné hypotéky s různě dlouhou dobou fixace. Fixace nabízí jistotu, že se výše splátek po celou dobu jejího trvání nezmění, což významně usnadňuje finanční plánování.

Klienti České spořitelny si mohou sjednat navíc řadu doplňkových služeb, třeba pojištění schopnosti splácet kryjící riziko ztráty zaměstnání nebo nemoci. Služba variabilita splátek umožňuje odložení splátek na začátku splácení o tři měsíce, přerušení splácení na stejné období (i opakovaně) nebo změnu výše splátek až o třetinu. Možná je také mimořádná splátka až ve výši 20 % půjčené sumy díky služby Mimořádné splátky

Jak probíhá financování montované dřevostavby:
• až 90 % z ceny díla získáte ještě před dokončením výstavby
• zbylých 10 % ceny díla po dokončení výstavby

Info: www.csas.cz

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Financování a legislativa”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop