Tisk
Představujeme “oskarové” okno ze Slavonic

Představujeme “oskarové” okno ze Slavonic

Komerční sdělení | Úterý, 13. září 2016 |

Přidat na Seznam.cz

Český výrobce dřevěných oken a dveří pro pasivní domy Slavona boduje se svojí poslední evolucí PROGRESSION PLUS posuvných dveří HS PORTAL. Vedle zisku prestižního certifikátu Passivhaus Institutu v Darmstadtu v třídě phA, v níž byly doposud certifikovány pouze tři další konkurenční výrobky z Německa a Rakouska, postoupila Slavona také do finále soutěže o Ekologického Oskara.

 

Město Slavonice je plné krásných výhledů. Je proto téměř symbolické, že právě zde má své zázemí jeden z předních výrobců výjimečně kvalitních oken. Jejich výjimečnost není jen v minimalistickém, vkusném zpracování s bezrámovým zasklením, které pozvedne celkový ráz téměř jakéhokoli domu. Tyto mohutné posuvné dveře se překvapivě snadno otevírají, pokud jsou však zavřeny, splňují ta nejpřísnější měřítka energeticky úsporných domů.

„Když jsme v roce 2012 uváděli na trh okna PROGRESSION, nepředpokládali jsme výrobu složitých sestav, nízkých dveřních prahů apod. Ale nakonec byl zájem stavebníků právě o tento typ oken velký a náš vývojový tým musel přijít se speciálním řešením, stejně jako vymyslet konstrukci zdvižně posuvných dveří HS portal PROGRESSION,“ vysvětluje Zora Stupňánková. Výsledkem jsou posuvné dveře s vynikající tepelnou izolací, dostatkem světla a solárních zisků, komfortním ovládáním, které osvěží každou stavbu svým minimalistickým moderním pojetím.

HS PORTAL PROGRESSION

„Největším problémem bylo dosažení kategorie phA efektivnosti rámu posuvných dveří HS a zejména splnění teplotního faktoru u srazu fixní a posuvné části. Posuzovali jsme řadu variant s cílem nepřidávat nic navíc, co by komplikovalo výrobu a zbytečně navyšovalo cenu pro koncového zákazníka. Výsledná varianta to splňuje na jedničku. Funkce jednotlivých částí HS portálu jsou perfektně sladěny - výborné tepelněizolační vlastnosti, čistý vzhled a nízká pohledová výška při zachování statické tuhosti. Navíc kompletně bezúdržbové provedení pomocí kompozitních lišt,“ vysvětluje specialista Juraj Hazucha.

Získá Slavona Ekologického Oskara? Hlasovat můžete do konce září zde.

Další informace k dispozici také na: www.slavona.cz/zdvizne-posuvne-dvere.

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Okna, dveře, výplně”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop